Kynutá švestková buchta s drobenkou

Kristína Močková
Kristína Močková
52 min. 70 min. přípravy (včetně kynutí), 15 min. pečení
21 Líbí se mi Komentáře Uložit recept
Kynutá švestková buchta s drobenkou

Vzduch už je podzimní a slunce už nehřeje tak, jak pár týdnů zpátky. S letním ovocem se už pomalu loučíme a tentokrát jsme si z trhu přinesli švestky. Doplnili jsme je skořicí, zadělali na kynuté těsto a výsledkem byla voňavá, nadýchaná buchta, která zmizela do druhého dne. Nejlepší je totiž teplá. 

1 porce obsahuje 1 kus buchty, cca 35g

 • 138 kcal
 • 24,7 g sacharidů
 • 2,8 g tuků
 • 4,3 g bílkovin

Na 12 porcí

Na těsto
Na drobenku
Ovoce

Postup

 1. Kynutá švestková buchta s drobenkouPřipravíme si kvásek. Mléko jemně zahřejeme, rozmícháme v něm lžičku cukru a přidáme droždí. Necháme chvíli odležet.

 2. Ve větší míse si smícháme celozrnnou a bílou špaldovou mouku, špetku soli, sladidlo, přidáme vejce a kvásek. Vypracujeme lepivé pružné těsto, jemně zasypeme moukou, misku překryjeme utěrkou a necháme asi hodinu kynout na teplém místě.

 3. Mezitím si připravíme drobenku. Smícháme všechny 3 ingredience, dokud se úplně nespojí.

 4. Pokud máte plech jako my, těsto si rozdělíme na 2 půlky. Jednu polovinu v rukách jemně roztáhneme a natlačíme do formy s papírem na pečení. Pomůžou nám trochu naolejované ruce. Na těsto naskládáme nakrájené švestky, které posypeme cukrem smíchaným se skořicí a drobenkou. Druhou polovinu těsta si zatím necháme v míse.Kynutá švestková buchta s drobenkou

 5. Pečeme při 180 stupních v horkovzdušné troubě přibližně 17 minut. To stejné zopakujeme i s druhou polovinou těsta. Buchta je krásně nadýchaná, méně sladká a šťavnatá. Nejlepší chutná čerstvá a je dost možné, že do druhého dne už nezbyde.

 6. Tip: Pokud nemáte dost švestek, nebojte se použít jiné ovoce. My jsme kousek upekli s lesními borůvkami a bylo to skvělé rozhodnutí :)Kynutá švestková buchta s drobenkou

 7. Nezapomeňte se s námi podělit o vaše výtvory na Instagramu! Rádi si je prohlédneme pod  #aktinrecepty. 

Chceš vědět o každém dalším novém receptu?

Přihlaš se k odběru, a jednou týdně od nás dostaneš souhrn nových receptů.

Odebírat
21 Líbí se mi Uložit recept