Kakao, tvaroh, protein a banány. Jednoduchý a lahodný fitness dort plný bílkovin

Kakao, tvaroh, protein a banány. Jednoduchý a lahodný fitness dort plný bílkovin

Dezert z polotovaru už chutě většiny z nás neuspokojí a jakmile něco neobsahuje bílkoviny, dává ten pokrm vůbec smysl?! Pak přichází na řadu aktiňácký fitness dort připomínající krtkovu hroudu u vás na zahradě. Bílkovinami nabušený, zdravý a i když nevylezl z krabice na polotovar, připravený udělat hodně parády za málo času. 

1522267268_a_1122.jpg

Budeme potřebovat: 

Na těsto: 

Na náplň: 

Doba přípravy: 1 h

1521921276_a_1122.jpg

Postup:

1. Nejdříve smícháme suché suroviny – pudinkový prášek, proteinový prášek, kakao a kypřicí prášek. Přidáme vejce, Flavdrops a vytvoříme tak tekuté těsto. To poté přelijeme do dortové formy o průměru 20 cm vymazané kokosovým olejem a dáme péct do trouby předehřáté na 175 °C na cca 20 minut. 

2. Mezitím si připravíme krém. Vanilkový pudink uvaříme ve 250 ml mléka – tedy v polovičním množství, než je psáno na obale, a osladíme kapičkami Flavdrops. V míse smícháme tvaroh s proteinovým práškem a tuto směs později přidáme k lehce vychladlému pudinku. Vše společně důkladně promícháme, čímž vytvoříme hustý krém. 

3. Vychladlý korpus vydlabeme lžící a při tom dáváme pozor, abychom ho neproděravěli. Kolem dokola necháme okraj cca 2 cm. Banány podélně rozkrojíme a vložíme je do vydlabaného korpusu (viz obrázek níže). 

1521921326_a_1122.jpg

4. Na banány začneme vrstvit krém tak, aby dort připomínal tvar krtkovy hromádky. 

5. Těsto, které jsme vydlabali z korpusu, natrháme na malé kousky a přikryjeme jím krém. Lehce přitlačíme. Hotový dort necháme v lednici přes noc a pak se na něj konečně vrhneme. 

Dobrou chuť! 

Z jednoho dortu nám vyjde 6 porcí, přičemž na jednu vychází: 

  • 19 g sacharidů
  • 6,5 g tuku
  • 19,5 g bílkovin
1522267288_a_1122.jpg  • 5
zbyšek klimeš

Myslíte, že by se to obešlo bez flavdropsu? Popřípadně čím to nahradit?

Lucka Marketing

Jasně, určitě šlo :). Flavdrops mají tu výhodu, že dort ochutí a zároveň osladí. Nahradit je můžete například vanilkovým luskem, vanilkovým cukrem, aromatem v kombinaci s nějakým dalším sladidlem (med, datlový sirup, cukr...)

Michaela Kůrková
Michaela Kůrková

Díky, díky a ještě jednou díky. Naprosto bez chybky :)

Kristýna Ševčíková

Opravdu ty výživové hodnoty jsou takové? Množství sacharidů mi nějak nesedí. ☺

Michaela Dobiášová
Michaela Dobiášová

Množství sacharidů na jednu porci je 19 g. Vloudila se nám tam chyba. Jinak všechno sedí přesně :). Díky za komentář.