Poradna

👋
Ahoj, rádi bychom ti představili naši novou sekci "Poradna", kde se můžeš zeptat na cokoliv co tě zajímá, od stravy, cvičení až po samotný nákup a jednotlivé produkty. Na tvůj dotaz mohou odpovídat pouze moderátoři, ale ty můžeš reagovat na jejich odpovědi v případě, že budeš potřebovat upřesnit svůj dotaz :)
Máš vlastní otázku? Zeptej se...
Sekce
  • Výživa  (1235) Reset Výživa
  • Zdraví  (1045)
  • Cvičení  (350)
  • Hubnutí  (188)
  • Nabírání svalů  (144)
Otázky
  • Zodpovězené  (617)

Otázky a odpovědi

aky je rozdiel medzi veganskym a klasickym proteinom? okrem zlozenia samozrejme... pouzivam ho do kasi/jogurtov a rada by som vedela ake su medzi nimi rozdiely (vstrebatelnost, zdravie, vyuzitelnost, travenie). Dakujem velmi!

Dobrý den,

To je moc hezký dotaz! :-)

Zatímco klasický syrovátkový koncentrát představuje pro tělo „zlatý standard“ díky své okamžité využitelnosti a kompletnímu zastoupení všech aminokyselin v ideálním poměru, veganský protein na to jde jinak. Syrovátka se do krve dostává velmi rychle, což je skvělé pro okamžitou regeneraci, ale veganský protein…

1
Dobrý den. Doporučení doplňků pro denně sportujícího chlapce (lední hokej), 9 let. Děkuji.

Dobrý den,

Určitě je zásadní:

  • Vitamin D (doporučila bych liposomální, stačí 2x do týdne),
  • Hořčík (např 1/2 dospělé dávky, bisglycinát / malát), 
  • Omega 3 
  • Dostatek bílkovin (možno proteinový koncentrát a dělat např. na večer kakao, po tréninku)
  • Případně při nachlazení vitamin C, pokud by nejedl dostatek mléčných možno vápník (ale snažila bych…
1
Dobrý den,mám dotaz ohledně doplňků pro syna.Hraje aktivně fotbal.3 x týdně trénink,1x týdně zápas,1x týdně posilovna.Bere Multi.Complex,Hořčík bisglycinát a Malát,Omegu -3.(nejí vůbec ryby),vitamín C a teď nasadil Immunity Booster.Není toho moc? Dík

Dobrý den,

Chybí mi informace o věku syna a zároveň nevím, který multivitamin myslíte, máme základní, pro muže a performance řadu. Nicméně kdyby to byl základní multivitamin, i zde je obsažen hořčík, ve 40 % doporučené denní dávky. Tedy, stačí k tomu bisglycinát potréninkovka, až třeba dojí malát, případně dle subjektivní reakce těla, někomu vyhovují i vyšší…

Dobrý den chtěla bych poradit s výběrem doplňků stravy a sice jedná se mi o doplňky stravy. Je mi 47,takze na hormonální rovnováhu, dobrý spánek,vlasy, pleť... :) a zároveň na kosti, šlachy. Mám těžkou skoliozu a za sebou zánět šlach.

Dobrý den,

Pro hormonální rovnováhu je základem kvalitní vitamin D3, doporučujeme liposomální formu, a omega 3.

Pro bylinnou podporu máme vyvinut náš Sensual Flow - bylinná podpora všech hormonálních změn, které mohou rozhazovat rovnováhu. Dále pro dobrý spánek zkuste náš koncentrovaný extrakt z bylinek Sleep Support, horčík bisglycinát a případně i…

Dobrý den,je mi 68let,cvičím 3x týdně ve fitku. Dostala jsem Magnesium malate,bishlycinate i l-threonate. Jak je brát,abych to nepřehnala?

Dobrý den,

Ono, pokud mátě zvýšenou potřebu hořčíku, například vysoká fyzická i psychická aktivita, můžete je nakombinovat.

  • Malát je ranní, můžete brát až 2 denně.
  • Bisglycinát je odpolední / předspánkový / potréninkový a berou se 3 kapsle denně.
  • L‑threonát je podpora výkonu mozku, ve vyšším % proniká právě zde a podporuje kognitivní funkce, doporučené dávkování…
1
Dobrý den, v minulosti jsem u Vás koupil kreatin creapure v prášku. Zajímalo by mě, zda mohu kreatin rozmíchat ve vodě o 60 stupních, zda tím nedojde k poškození látek kreatinu. 60 si mohu nastavit na konvici přesně.

Dobrý den,

Nedoporučujeme používat vyšší teploty přípravy, rozpustnost kreatinu je bohužel omezenější, ale vyšší teplotou stejně nemusí být rozpuštěn / nemusí být zachována účinnost. Zkuste případně náš ochucený, pokud chcete změnu, je to limonádová konzistence i chuť.

Děkujeme za dostaz. 

Dobrý den, prosím o radu, dcera 12 let hodně sportuje, co by měla mít za doplňky stravy? Syn 16 let také sportovec, prosím též o radu s výběrem doplňků. Moc děkuji.

Dobrý den,

Základem suplementace pro obě Vaše děti bude kvalitní vitamin D3, doporučila bych klidně liposomální, má vyšší vstřebatelnost a není potřeba brát každý den, např. 2x do týdne stačí. Dále omega 3 mastné kyseliny, máme ve dvou velikostech kapslí nebo v kapkách, a hořčík - potréninkový je bisglycinát, bere se v podvečer / před spaním pro…

Tak zkusím ještě jednou.V jakém poměru si míchat minutovou rýžovou kaši?

Dobrý den, Vašemu dotazu se kolegyně nyní věnují podrobněji, věřím že brzy napíší s odpovědí, děkujeme za pochopení a trpělivost.Hezký den, Markéta

Jaký doplněk (doplňky) doporučujete pro cyklistiku (intenzivní trénink v délce 2-4 hodiny cca. 3 x týdně) - iontový či sacharidový nápoj, směs elektrolytů, případně směs EAA.

Dobrý den,

Pro cyklistiku jako vysokointenzivní cvičení doporučujeme:

  • Na úrovni do 60 minut cvičení z pití Ion Drink (doporučila bych Hydrate Electrolytes) a možno například ovoce nebo ready‑2‑eat náš Fruit Bar. Doporučuje se také před aktivitou jednorázové propláchnutí úst vysokosacharidovým nápojem (stačí glukóza ve vodě).
  • Pro cvičení v délce 60‑120 minut možno přidat i více…
Dobrý den, prosím v jakém poměru se měla míchat rýžová kaše?

Dobrý den,

Jednu porci o hmotnosti 80 g zalijte 120‑160 ml horké vody nebo mléka a nechejte 1 minutu odstát.

Dle přidání více sypké směsi / více vody či mléka případně nastavte konzistenci (řídkost / hustost) jak máte rád/a.

Děkujeme!

Dobrý den, existuje něco na ranní nakopnuti ( probuzení se). Děkuji

Dobrý den,

Doporučujeme například Magnesium Malate, Energy & Focus bylinný nápoj na principu "energetického" nápoje, případně matchu, nebo i klasicky kvalitní kávu okolo 10 hodiny dopolední (trošku později než "hned z rána" kvůli kolizím kortisolu - ráno je příliš vysoký, kdyby kafe ještě nakoplo, v průběhu dne mohou být o to hlubší "propady" energie). Děkujeme za dotaz. 

Martina položila otázku
4. 3.

ID: Q8f0b48637b2c2392
Tak zkusím ještě jednou.V jakém poměru si míchat minutovou rýžovou kaši?
Martina položila otázku
2. 3.

ID: Q94c26fd7b83a5124
Dobrý den, prosím v jakém poměru se měla míchat rýžová kaše?
Anonymní uživatel položil(a) otázku
16. 2.

ID: Q8b50a0eae62694ca
Dobrý den, existuje něco na ranní nakopnuti ( probuzení se). Děkuji