Poradna

👋
Ahoj, rádi bychom ti představili naši novou sekci "Poradna", kde se můžeš zeptat na cokoliv co tě zajímá, od stravy, cvičení až po samotný nákup a jednotlivé produkty. Na tvůj dotaz mohou odpovídat pouze moderátoři, ale ty můžeš reagovat na jejich odpovědi v případě, že budeš potřebovat upřesnit svůj dotaz :)
Máš vlastní otázku? Zeptej se...
Sekce
  • Výživa  (1235)
  • Zdraví  (1045) Reset Zdraví
  • Cvičení  (350)
  • Hubnutí  (188)
  • Nabírání svalů  (144)
Otázky
  • Zodpovězené  (522)

Otázky a odpovědi

aky je rozdiel medzi veganskym a klasickym proteinom? okrem zlozenia samozrejme... pouzivam ho do kasi/jogurtov a rada by som vedela ake su medzi nimi rozdiely (vstrebatelnost, zdravie, vyuzitelnost, travenie). Dakujem velmi!

Dobrý den,

To je moc hezký dotaz! :-)

Zatímco klasický syrovátkový koncentrát představuje pro tělo „zlatý standard“ díky své okamžité využitelnosti a kompletnímu zastoupení všech aminokyselin v ideálním poměru, veganský protein na to jde jinak. Syrovátka se do krve dostává velmi rychle, což je skvělé pro okamžitou regeneraci, ale veganský protein…

1
Dobrý den. Doporučení doplňků pro denně sportujícího chlapce (lední hokej), 9 let. Děkuji.

Dobrý den,

Určitě je zásadní:

  • Vitamin D (doporučila bych liposomální, stačí 2x do týdne),
  • Hořčík (např 1/2 dospělé dávky, bisglycinát / malát), 
  • Omega 3 
  • Dostatek bílkovin (možno proteinový koncentrát a dělat např. na večer kakao, po tréninku)
  • Případně při nachlazení vitamin C, pokud by nejedl dostatek mléčných možno vápník (ale snažila bych…
1
Dobrý den chtěla bych poradit s výběrem doplňků stravy a sice jedná se mi o doplňky stravy. Je mi 47,takze na hormonální rovnováhu, dobrý spánek,vlasy, pleť... :) a zároveň na kosti, šlachy. Mám těžkou skoliozu a za sebou zánět šlach.

Dobrý den,

Pro hormonální rovnováhu je základem kvalitní vitamin D3, doporučujeme liposomální formu, a omega 3.

Pro bylinnou podporu máme vyvinut náš Sensual Flow - bylinná podpora všech hormonálních změn, které mohou rozhazovat rovnováhu. Dále pro dobrý spánek zkuste náš koncentrovaný extrakt z bylinek Sleep Support, horčík bisglycinát a případně i…

Dobrý den,je mi 68let,cvičím 3x týdně ve fitku. Dostala jsem Magnesium malate,bishlycinate i l-threonate. Jak je brát,abych to nepřehnala?

Dobrý den,

Ono, pokud mátě zvýšenou potřebu hořčíku, například vysoká fyzická i psychická aktivita, můžete je nakombinovat.

  • Malát je ranní, můžete brát až 2 denně.
  • Bisglycinát je odpolední / předspánkový / potréninkový a berou se 3 kapsle denně.
  • L‑threonát je podpora výkonu mozku, ve vyšším % proniká právě zde a podporuje kognitivní funkce, doporučené dávkování…
1
Dobrý den, prosím o radu, dcera 12 let hodně sportuje, co by měla mít za doplňky stravy? Syn 16 let také sportovec, prosím též o radu s výběrem doplňků. Moc děkuji.

Dobrý den,

Základem suplementace pro obě Vaše děti bude kvalitní vitamin D3, doporučila bych klidně liposomální, má vyšší vstřebatelnost a není potřeba brát každý den, např. 2x do týdne stačí. Dále omega 3 mastné kyseliny, máme ve dvou velikostech kapslí nebo v kapkách, a hořčík - potréninkový je bisglycinát, bere se v podvečer / před spaním pro…

Jaký doplněk (doplňky) doporučujete pro cyklistiku (intenzivní trénink v délce 2-4 hodiny cca. 3 x týdně) - iontový či sacharidový nápoj, směs elektrolytů, případně směs EAA.

Dobrý den,

Pro cyklistiku jako vysokointenzivní cvičení doporučujeme:

  • Na úrovni do 60 minut cvičení z pití Ion Drink (doporučila bych Hydrate Electrolytes) a možno například ovoce nebo ready‑2‑eat náš Fruit Bar. Doporučuje se také před aktivitou jednorázové propláchnutí úst vysokosacharidovým nápojem (stačí glukóza ve vodě).
  • Pro cvičení v délce 60‑120 minut možno přidat i více…
Dobrý den, prosím v jakém poměru se měla míchat rýžová kaše?

Dobrý den,

Jednu porci o hmotnosti 80 g zalijte 120‑160 ml horké vody nebo mléka a nechejte 1 minutu odstát.

Dle přidání více sypké směsi / více vody či mléka případně nastavte konzistenci (řídkost / hustost) jak máte rád/a.

Děkujeme!

Dobrý den, existuje něco na ranní nakopnuti ( probuzení se). Děkuji

Dobrý den,

Doporučujeme například Magnesium Malate, Energy & Focus bylinný nápoj na principu "energetického" nápoje, případně matchu, nebo i klasicky kvalitní kávu okolo 10 hodiny dopolední (trošku později než "hned z rána" kvůli kolizím kortisolu - ráno je příliš vysoký, kdyby kafe ještě nakoplo, v průběhu dne mohou být o to hlubší "propady" energie). Děkujeme za dotaz. 

Martina položila otázku
2. 3.

ID: Q94c26fd7b83a5124
Dobrý den, prosím v jakém poměru se měla míchat rýžová kaše?
Anonymní uživatel položil(a) otázku
16. 2.

ID: Q8b50a0eae62694ca
Dobrý den, existuje něco na ranní nakopnuti ( probuzení se). Děkuji
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem: mám problémy se zažíváním a chtěla bych si u Vás objednat Vilgain Deblomat a Vilgian Trávící enzymy. Lze tyto dva produkty kombinovat? Díky

Dobrý den,

Pro podporu trávení je lepší zvolit jeden z nich, buď Debloat nebo Digestive Enzymes dle toho, zda Vás primárně trápí nadýmání či trávení jako takové. Podle toho, co píšete, bych doporučila vyzkoušet kůru debloat, který obsahuje mimo bylinkovou podporu také enzymy, a případně změnit na Digestive Enzymes. Nicméně, pro zdravé…

Dobrý den, sháníme probiotika omni biotic aad 10?..cena?..děkuji

Dobrý den,

Omlouvám se, nedozumím Vašemu dotazu. Probiotika nabízíme různě silná, na míru ženského těla či jako synbiotika, podívejte se do záložky ZDE.

Děkujeme za dotaz. 

Dobrý den,mohu užívat melatonin,když beru escitalopram(antidepresiva)?Je mi 50 let,začaly mi návaly v noci,beru doplňky stravy na menopauzu.Chodím 3x týdně na kruhový trénink,nekouřím,nepiji alkohol,snažím se jíst zdravě,nechodím na směny. DěkujiJana

Dobrý den,

Bohužel, toto je dotaz na ošetřujícího lékaře či farmaceuta, nemůžeme poradit.

Děkujeme za pochopení.

jan-kortan položil(a) otázku
14. 2.

ID: Q811938a6cc769592
Dobrý den, sháníme probiotika omni biotic aad 10?..cena?..děkuji
Dobry den, mela jsem u sestry granolu kde byl suseny banan, nemohu ji nikde najit. Nemuzete mi poradit ktera to je

Dobrý den, 

Se sušeným banánem máme Baked Muesli.

Děkujeme za dotaz.

Jsou vaše proteinové prášky bez laktózy?

Dobrý den,

Izolátkové jsou přirozeně nízkolaktózové, čistě bezlaktózovou máme pak řadu proteinů s přidaným enzymem laktáza v několika příchutích. ZDE posílám celou záložku, kde můžete vybírat.

Děkujeme za dotaz!