Kde si v Praze zacvičit? Top 7 gymů, které stojí za to!

Aktin
Aktin Redakce 30. 10. 2018
2 Líbí se mi Komentáře
4
Uložit článek
Kde si v Praze zacvičit? Top 7 gymů, které stojí za to!

Doba dovolených, letních radovánek a bronzového opálení je téměř nenávratně pryč a do našich životů se postupně opět začíná vkrádat řád a pravidelný režim. Ruku v ruce s tím jde také soustavný trénink a překonávání sebe sama v novém studentském městě nebo v novém fitness centru. Taková situace volá po přehledném seznamu míst v Praze, kde se dá pořádně zacvičit.

Co se dozvíme v dnešním článku?

  • Jaké je nejlepší fitko za rozumný peníz.
  • Kde můžeme potkat osoby z kulturistického a fitness nebe.
  • Kde najdeme vyvoněné fitko nebo moderní zajímavý koncept.
  • A kam si zajít na lekci tréninku typu crossfit.

Ať už máme raději klasickou posilovnu, moderní vybavení nebo crossfitový box, z našeho přehledu si každý vybere to svoje.

  • Otevírací doba fitness center je zpravidla do večerních hodin (zpravidla 21:30–22:00)
  • Ve všech fitness centrech lze uplatnit MultiSport kartu, zúčastnit se sálové lekce nebo si zacvičit pod dohledem trenéra.

Fitness Victory

Pro začátečníky je ve Fitness Victory připraven například balíček Fitness Start pod vedením zkušeného fitness konzultanta a poradce výživy Jirky Vilímka, kde dostaneme základní vhled do problematiky tréninku s důrazem na praktickou část. V moderním fitku na nás čeká fitness zóna, kardio zóna a sály pro skupinové lekce jako je Funkční trénink nebo Body Balance.

Kde si v Praze zacvičit? Top 7 gymů, které stojí za to!
ilustrační obrázek Fitness Victory

Olympia Fitness

Za Olympia Fitness v Hostivaři a na Opatově stojí absolutní vítěz federace NABBA Mr. Universe z roku 2006, Tomáš Bureš, který se v roce 2011 stal profesionálem v nejprestižnější a největší kategorii IFBB. Dalo by se říci, že Olympia Fitness je takovou Mekkou českého bodybuildingu. Na Opatově si můžete zatrénovat třeba pod vedením kulturisty Milana Šádka. 

V industriálních prostorách s kombinací skla, kovu a dřevěných materiálů nalezne zázemí jak zkušený bodybuilder, tak i začátečník. V Olympia Fitness najdeme také solárium pro opálení jako z dovolené v Thajsku po celý rok. Ve fitku v Hostivaři můžeme nalézt také crossfitovou zónu a sál pro bojové sporty. Příjemné jsou i studentské vstupy.

Kde si v Praze zacvičit? Top 7 gymů, které stojí za to!
ilustrační obrázek Olympia Fitness Opatov

Factory Pro

Ve Factory Pro na Hradčanské nebo na Smíchovském nádraží můžeme vyzkoušet první vstup zdarma, což oceníme v případě, když si vybíráme novou "bouchárnu." Na Smíchově najdeme opravdu obrovské zázemí v podobě posilovny, kardio a Hard&Heavy zóny, strečink zóny a zóny pro osobní tréninky. 

Pro profíky bude jistě zajímavá informace, že zde najdeme vzpěračskou platformu se závodní osou a kotouči společně také se závodními osami a kotouči na trojboj. Vybrat si můžeme z řady lekcí jako je třeba Power Plate, bojových sportů nebo spojení těla a mysli Body&Mind. Nevýhodou může pro někoho být měsíční členský poplatek.

Kde si v Praze zacvičit? Top 7 gymů, které stojí za to!
ilustrační obrázek Factory Pro

Eagle Fitness

Ve fitku s orlem v logu najdeme asi nejkomplexnější fitness v Praze, kde si zacvičí sportovec každé úrovně. Zejména pokud se chceme věnovat silovému trojboji, tak je Eagle fitness dobrou volbou díky výbornému zázemí v podobě Lifterny. Je tu příjemná parta lidí, kteří zde působí a mezi zkušenými trenéry najdeme třeba Mistra Evropy v klasické kulturistice za rok 2014, Borise Oravu nebo mistra světa v silovém trojboji z roku 2017, Davida Lupače

Plusovým bodem tréninkového programu je vstupní komplexní diagnostika a pohybové testy, na základě kterých s námi bude pak trenér cvičit. Můžeme si vybrat i z nabídky skupinových lekcí, využít boxernu nebo venkovní strongmanský dvůr. Na virtuální prohlídku se můžeme podívat zde.

Kde si v Praze zacvičit? Top 7 gymů, které stojí za to!
ilustrační obrázek Eagle Fitness

Hammer Strength

Hammer Strength na Lukách nebo na Spartě je příjemným bonusem, že fitko můžeme vyzkoušet prvním vstupem zdarma. Stačí si jen na stránkách Hammer Stregth Fitness vytisknout voucher na volný vstup. Tento volný vstup můžeme využít i na lekci s trenérem. Každý si zde najde to svoje, ať už si raději zacvičíme pořádný trénink nebo navštívíme sálovou lekci. Pokud si zvolíme trenéra, můžeme se dostat do rukou absolutnímu mistru Evropy v kulturistice za rok 2012,Petra Tatarky. V praktickém železobetonovém prostředí je k dispozici vše, co je zapotřebí. Na Lukách můžeme využít relax a odpočinek ve wellness. 

V Hammer Stregth Fitness najdeme přátelskou atmosféru a osobní přístup ke každému klientovi je základem filozofie fitness centra. Jak to v Hammer Strength vypadá se dozvíme z virtuální prohlídky.

Kde si v Praze zacvičit? Top 7 gymů, které stojí za to!
ilustrační obrázek Hammer Strength Fitness‑Luka

Xplore Fitness

V samém srdci Prahy najdeme moderní Xplore fitness centrum s úctyhodnou rozlohou 2 500 metrů čtverečních, což už dává tušit, že v tomto největším fitness centru ve středu Prahy najdeme opravdu širokou škálu vyžití. Mimo již klasické sálové lekce můžeme navštívit i lekce v bojových umění jako je thajský box nebo K‑1. 

V pestré nabídce se můžeme také nechat vyšetřit fyzioterapeutkou a následně konzultovat tréninkový plán se zkušeným trenérem. V Xplore fitness najdeme také sportovní akademii zaměřenou na rozvoj dětských a mladých sportovců. Když se zrovna chtějí Hollywoodské hvězdy během natáčení v Praze držet ve formě, můžeme je zahlédnout právě v Xplore Fitness, což dává tušit, že ceník nebude zrovna z kategorie "lidovka."

Kde si v Praze zacvičit? Top 7 gymů, které stojí za to!
ilustrační obrázek Xplore Fitness

Aréna Pavly Kladivové

Hned tři pobočky Arény Pavly Kladivové můžeme po Praze potkat a najdeme zde širokou škálu lekcí, kurzů a při první návštěvě se domluvíme s trenérem, kdy sladíme svůj čas a máme základní vstupní diagnostiku zdarma a podíváme se na hodinu oblíbeného funkčního/cross tréninku, tedy typ crossfitového cvičení. 

Po absolvování čtyřhodinového základního kurzu Arena Basics–Staň se Areňákem budeme připraveni skočit do toho naplno bez obav, že něco nezvládneme. Když si zakoupíme permanentku na lekce v Aréně, máme začátečnický kurz zdarma. V nabídce je tak funkční trénink, cross trénink, Jiu‑Jitsu, kickbox nebo šestitýdenní kurz vzpíráníTomášem Kejíkem.

Kde si v Praze zacvičit? Top 7 gymů, které stojí za to!
ilustrační obrázek Arény Pavly Kladivové

Co si z toho vzít?

Začít cvičit není vůbec těžké, stačí si jen vybrat z pestré nabídky pražských "boucháren" a cesta k lepší verzi sebe sama je otevřená. V Aréně Pavly Kladivové nás čeká komplexní program nebo oblíbené kurzy vzpírání. Ve Fitness Victory najdeme fajn poměr cena/výkon a v Olympia Fitness, Factory Pro a Hammer Strength Fitness si každý najde to svoje. Eagle Fitness je nejkomplexnější fitko v Praze s oblíbenou lifternou a v Xplore Fitness najdeme v největším fitku v centru Prahy třeba nějakou tu hollywoodskou hvězdu.

Přidej se k 41 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
2 Líbí se mi Uložit článek