Řazení

Proč bez spánku nerostou svaly a nehubneme? 6 tipů, jak se královsky vyspat

Šimon Bellovič
Šimon Bellovič před 6 minutami

Spánek je pro nás velmi důležitý, a to nejen kvůli tomu, aby jste kvalitně regenerovali, ale také abyste mohli pracovat a manipulovat se svojí hmotností. Jak na to?

4 nejčastější důvody večerního přejídání a tipy, jak mu předejít

Markéta Tesařová
Markéta Tesařová včera
1

Celý den se držíte, volíte ty nejdietnější potraviny, hlídáte si každý gram tuku, a když se dostanete večer domů, objeví se nezvladatelné chutě a vaše spižírna se začne otřásat v základech. A tak začínáte každý den znovu. Jak se z tohoto bludného kruhu dostat ven, vám poradíme v dnešním článku.

Průmyslové stravování škodí naší imunitě. Obnovte ji probiotiky a vlákninou

Ondřej Klein
Ondřej Klein před 4 dny

Mikrobiom tvoří z větší části náš imunitní systém, produkuje značné množství "mozkové chemie", takže se dá předpokládat nemalý vliv na naši psychiku. Jak se podepsalo na stavu našeho mikrobiomu průmyslové stravování a jak docílíme pozitivního ovlivnění složení mikrobiomu a zlepšíme i naše zdraví?

Zničím bílkoviny v proteinovém prášku, když s ním peču a vařím?

Nicola Mužíková
Nicola Mužíková před 5 dny
6

Spousta fitness receptů používá protein do vaření a pečení zdravějších dortíků jako náhražku sladidla a samozřejmě pro vyšší výsledný obsah bílkovin v produktu. Jak je to s mýty kolem tepelné úpravy proteinu?

7 tipů, jak jíst a snadno hubnout, i když pracujete na směny

Zuzana Gáliková
Zuzana Gáliková před 7 dny

Směnný provoz nemusí znamenat konečnou pro váš zdravý životní styl. Osvojte si pár návyků a žijte zdravě i s prací na směny. O jaké návyky se jedná, si přečtete v článku!

Low fat, low carb, nebo paleo? Která dieta je ta nejlepší?

Markéta Tesařová
Markéta Tesařová před 7 dny
6

Někdo má výsledky z nízkosacharidové, další se cítí nejlépe na paleo. Víte, o čem je řeč? No přece o dietách. Existuje jich nespočetné množství. Pojďme se podívat na známé i neznámé, jejich pozitiva i možná rizika.

Ovesné vločky: Proč bychom je měli zařadit do jídelníčku?

Petr Loskot
Petr Loskot před 8 dny

Ovesné vločky jsou známé jako fitness potravina již poměrně dlouhou dobu. Taková vločková snídaně dodá vašemu tělu v chutné a dobře stravitelné formě dostatek energie. Člověk pak takřka nemá hlad až do oběda, případně si vypomůže jen malou svačinou.

Beyond Burger: Je tato náhražka masa opravdu zdraví prospěšná?

Tereza Havlínová
Tereza Havlínová před 12 dny

Na šťavnatém bugeru si rád pochutná snad každý. Na trhu se objevuje stále více alternativ, které mají nahrazovat hovězí mleté maso. Jednou z nich je například i rostlinný Beyond Burger. Má cenu do něj investovat, nebo je lepší si náhradu masa udělat doma z luštěnin za zlomek ceny?

Poškozuje pečivo, těstoviny nebo další potraviny z moderně vyšlechtěná pšenice náš organismus?

Tomáš Novotný
Tomáš Novotný před 12 dny

Konzumace pšenice a bílé pšeničné mouky bývá označována jako prohřešek proti zdravému životnímu stylu. Je to ale doopravdy tak? A jaký vliv mají moderní odrůdy pšenice na naše zdraví?

Kolikrát denně musím jíst, když chci budovat svaly nebo hubnout?

Petr Loskot
Petr Loskot před 12 dny

Tak nějak je už zažito, že to "správné" stravování je ve stylu 5x denně každé 3-4 hodiny. Co když ale s alternativními stravovacími směry, mezi něž se řadí třeba přerušovaný půst, dosáhneme ještě lepších výsledků?

Jednoduchá domácí krabičková dieta pro ženy: Hubněte zdravě bez hladovění

Kristýna Dvořáková
Kristýna Dvořáková před 13 dny
3

Ne každý má to štěstí, že si může veškerá jídla nachystat v průběhu dne. Pokud máte na oběd jen pár minut, a často jej tak řešíte někde v rychlém občerstvení, máme pro vás řešení v podobě krabiček. Pomocí krabičkování můžete i pohodlně a jednoduše hubnout.

Hrnečku vař: Nejrychlejší proteinový mug cake ala banánový chlebíček

Michaela Dobiášová
Michaela Dobiášová před 13 dny
5

Že nemáte čas na pečení? Tak toková výmluva tady neobstojí. Nadýchaný, vláčný a šťavnatý mug cake na styl banánového chlebíčku je hotový raz dva.

12 důvodů, proč máte pořád hlad

Tereza Havlínová
Tereza Havlínová před 14 dny
1

Dali jste si jasný cíl, ke kterému se snažíte dostat, má to ale jeden háček... Pořád vás trápí hlad, který vám může bránit v dosažení výsledků. Máme pro vás 12 tipů, díky kterým ho jednou provždy porazíte.

Co jíst pro vysněnou postavu? Stravovací základy pro pokročilé

Ondřej Klein
Ondřej Klein před 14 dny

Co jíst pro zdravé tělo, silnou mysl a vysněnou postavu? Máme pro vás moderního průvodce světem stravování.

Výživné Máte slovo: Přijímat až 200 gramů bílkovin je šílené, selhávají ledviny i játra, ale jíst cukr je nezbytné, ten neškodí vůbec

Petr Loskot
Petr Loskot před 17 dny
1

Debaty o výživě ve veřejných médiích často přinesou více otázek než odpovědí. To samé se stalo v posledním díle pořadu Máte slovo. Jaké zavádějící informace v pořadu padly a jaké jsou skutečné odpovědi na tyto palčivé otázky?

Bez sacharidů nikdy nepodáš maximální výkon, tvrdí vědci v nové studii

Ondřej Klein
Ondřej Klein před 18 dny
2

Když víš, jak manipulovat s příjmem sacharidů, začnou se dít zázraky. Doslova. Jak to, že najednou zvládnu to, o čem jsem si ještě před týdnem nechal jen zdát?!

7 stravovacích návyků, kvůli kterým nemůžete usnout

Kristýna Dvořáková
Kristýna Dvořáková před 19 dny

Znáte to, jste hladoví po večerním tréninku a přemýšlíte, jestli máte ještě něco zakousnout, nebo to raději nechat na ráno. Ukládá se nám večerní svačinka do tuků, nebo nám naopak může pomoci v lepší regeneraci? A na jaká jídla bychom si před spaním měli raději nechat zajít chuť?

Jak zhubnout co nejrychleji? Máme pro vás návod krok za krokem

Ondřej Klein
Ondřej Klein před 21 dny
27

Na Google se valí jeden dotaz o hubnutí za druhým. A samozřejmě chceme hubnout, co nejrychleji. I proto jsme sepsali praktický návod, jak hubnout rychle, s rozumem a udržitelně. Teď to konečně vyjde i vám!

Těchto 10 lahodných proteinových receptů si zamilujete!

Andy Pavelcová
Andy Pavelcová před měsícem
8

Už vás omrzely proteinové nápoje? Tak mrkněte na tyto recepty, třeba vám nějaký padne do oka!

Jak si užít oslavu, nepřejíst se a klidně i hubnout

Kateřina Zobačová
Kateřina Zobačová před měsícem

Rodinná oslava nemusí nutně znamenat přecpaný žaludek a výčitky. Poznejte pár vychytávek, díky kterým si každou oslavu naplno užijete, a navíc se vyhnete i všem výčitkám.