Výživa
Sekce
- Zdraví (873)
- Výživa (595) Reset Výživa
- Trénink (381)
- Hubnutí (249)
- Nabírání svalů (106)
Téma
- Běhání (1)
- Diety (49)
- Doplňky stravy (54)
- Kalkulačky (1)
- Láska a sex (1)
- Mýty ve stravování (14)
- Příprava jídla (18)
- Psychická pohoda (7)
- Běhání (1)
- Diety (49)
- Doplňky stravy (54)
- Kalkulačky (1)
- Láska a sex (1)
- Mýty ve stravování (14)
- Příprava jídla (18)
- Psychická pohoda (7)
- Regenerace (9)
- Shorts (1)
- Spánek (9)
- Volnočasový pohyb (9)
- Zdravé stravování (128)
- Zdraví a krása (7)
- Zdravý životní styl (84)
- Žena (8)
Ústní mikrobiom: co o něm víme, a jak jej podpořit?
O střevním mikrobiomu jste už nezpochyby slyšeli – věděli jste ale, že přátelské bakterie vyskytující se na kůži nebo třeba v ústech jsou neméně důležité? Jak může ústní mikrobiom ovlivnit vaše zdraví, a jak jej můžete podpořit, se dozvíte v novém článku.
8 min.
Zahřívací potraviny: může nás některá z nich v podzimním období ohřát a “oživit”?
Podzim je tu a začínáte přemýšlíte, jaká potravina či jídlo by vám na talíři udělalo radost? A co víc, nepřineslo pouze potěšení a slast, ale i potenciální zdravotní benefity? Čtěte dále a dozvíte se, co je vhodné jíst zrovna v tuto roční dobu podle čínské medicíny!
10 min.
Kouřový bod olejů a tuků
Jak se kouřový bod odráží na vhodnosti tuků a olejů k tepelné úpravě, a na co si dát při výběru pozor? Poradí vám nový komplexní článek.
10 min.
Domácí vaření: jak vám pomůže zhubnout nebo zlepšit své zdraví?
Vyzkoušeli jste už ve snaze o hubnutí nebo zdravější životní styl všechno, ale stále bez výsledku? A co domácí vaření? Tento zdánlivě nedůležitý bod může být posledním kouskem skládačky do vašeho plánu, protože výhod vám může nabídnout víc než dost.
9 min.
Fenomén skinny fat, neboli štíhlá obezita
Máte dojem, že nadváha a obezita musí být na první pohled viditelná a spojená s nadměrnou hmotností? Fenomén skinny fat vás přesvědčí o opaku – co je to "štíhlá obezita", proč se může rozvinout a v čem může být nebezpečná?
2
7 min.
Co jsou betaglukany a jaké mají účinky?
Zabýváte se otázkou, jak si v tyto začínající podzimní dny co nejvíce posílit imunitu? A chcete vyzkoušet něco jiného než osvědčené vitamíny? Přečtěte si více o betaglukanech v tomto článku a třeba jim potom, doslova, přijdete na chuť!
7 min.
Jak začít hubnout: Ultimátní návod pro úplné začátečníky
Odhodláváte se k hubnutí, ale nevíte, ked začít? Nebo už máte jednu nebo dokonce více negativních zkušeností? Tento článek vyvrátí mýty o hubnutí a vysvětlí vám, co skutečně (ne)musíte dělat.
2
12 min.
Co je to anémie, jaké typy existují a kdo je nejvíce ohrožen?
Anémií, neboli chudokrevností, trpí globálně téměř 30 % populace. Nejrozšířenější je anémie sideropenická, existuje však mnoho dalších typů. Kdo může být tedy anémií ohrožen, a v jakých potravinách hledat rizikové nutrienty?
6 min.
Arganový olej: použití a účinky
Značné množství olejů na trhu poměrně zastiňuje jeden bohatý na vitamin E, karotenoidy i esenciální mastné kyseliny omega‑6 a omega‑9. Jedná se o arganový olej. Jeho další benefity i možné využití naleznete v tomto článku!
9 min.
Nákup motivace aneb košík plný preworkoutů
Existuje kouzlo, které by mi před každým tréninkem dodalo pocit nadpřirozené síly a nepřemožitelnosti? A co víc, jeho efekty by byly viditelné i po jeho vyprchání? ANO! Jmenuje se: preworkout! Pokud se chcete naučit kouzlit, čtěte dále a dále…
7 min.
Proč nepít alkohol?
Alkohol je součástí společenského života po staletí. Je tomu ovšem tak, že v "malém množství neškodí"? Na tuto i další otázky se zaměří článek Proč nepít alkohol?, zkoumající nejen dopady na fyzické zdraví, ale také duševní pohodu či sociální roli alkoholu!
8 min.
15 letních receptů (téměř) bez vaření
V teplých letních dnech jsou hodiny strávené u horkého sporáku tím posledním, co chcete dělat – tento článek vám přináší 15 chutných a vyvážených receptů, které jsou téměř bez vaření, osvěží vás, a ušetří čas pro jiné prázdninové aktivity.
8 min.
Reverzní dieta bez restrikcí
Pořád dodržujete svůj již zaběhlý a velmi funkční redukční jídelníček, ale co se nestalo - kýžený pokles hmotnosti se zastavil a žádná další změna nepřichází! Co se to děje? A hlavně co dělat dál? Čtěte více!
6 min.
Beta karoten: co to je, jeho účinky i rizika
Beta karoten, oranžový pigment nacházející se například v mrkvi a sladkých bramborách, je důležitým prekurzorem pro tvorbu vitaminu A, který je nezbytný pro zdravý zrak, imunitní systém a správný růst buněk. Tento přírodní karotenoid má také silné antioxidační vlastnosti. Podrobnosti i další zajímavosti se dozvíte v tomto článku!
4 min.
Co to je cholin a proč je klíčový pro zdraví vašeho mozku?
Tento článek se zabývá cholinem, esenciální látkou, která hraje klíčovou roli v mnoha fyziologických procesech v lidském těle, včetně tvorby buněčných membrán, syntézy neurotransmiterů či metabolismu tuků. Jaké jsou jeho potravinové zdroje, kdy suplementovat i další informace se dozvíte zde!
5 min.
Sůl: kolik jí přijímat, a existují zdravé vs. nezdravé druhy?
Sůl je, nejen v kuchyni, nad zlato – víte ale, jaké je maximální doporučené denní množství soli, a co může způsobit její nadměrný příjem? A existují skutečně zdraví prospěšnější varianty soli?
9 min.
25 tipů na projímavé potraviny
Zácpa patří mezi časté problémy celosvětové populace. Zároveň se jedná o efektivního narušitele fyzické i psychické pohody. Tento článek se zabývá především faktorem diety, tedy jak pomocí správně vybraných potravin poskládat váš jídelníček tak, abyste se zácpou raz dva zatočili!
4 min.
Ostrá jídla v létě: proč jsou pikantní pokrmy pro teplejší podnebí typické?
V horkých letních dnech je ostré jídlo možná tím posledním, co byste si dali k obědu. Pravdou však je, že tyto pikantní pokrmy jsou typické právě pro oblasti s teplým klimatem. Proč tomu tak je, a kde se vlastně ostrost v jídle bere?
5 min.
Proč nehubnu v kalorickém deficitu, a co s tím?
Podstatou hubnutí je, jak jistě víte, kalorický deficit. Co když je ale situace opačná, a vy přijímáte stravy příliš málo? Může paradoxně dojít i ke zvýšení hmotnosti? A jak se tomu bránit? Vše se dozvíte v novém článku.
2
8 min.
Jak na kofeinový "detox"?
Kdo by po ránu neměl rád šálek kávy, matchy či zeleného nebo černého čaje? V každém z těchto nápojů se ovšem skrývá kofein, který může mít na vaše tělo jak pozitivní, tak negativní dopady. Tento článek proto zkoumá benefity kofeinového detoxu, jak na něj i na co si případně dát pozor.
8 min.
Zdravé srdce: kdo je ohrožen kardiovaskulárním onemocněním, a jak mu předcházet?
Věděli jste, že onemocnění srdce a cév jsou nejčastější příčinou úmrtí v České republice? Jaké jsou rizikové faktory rozvoje těchto onemocnění, a jak jim nejlépe předcházet, se dozvíte v novém článku.
9 min.
Kreatin 101: co to je, účinky a dávkování
Kreatin je jedním z nejlépe prozkoumaných doplňků stravy. Je ale jeho účinek skutečně potvrzený studiemi? Jak z užívání kreatinu vytěžit co nejvíce, se dozvíte v novém článku.
7 min.
Tipy na jarní sezónní potraviny (a co s nimi)
Jaro... všechno kvete, bují a některé potraviny také dozrávají. Právě ty se nazývají jarní sezónní potraviny a kromě lepší chuti či vyššímu procentu prospěšných látek nabízejí mnoho dalších benefitů, které naleznete v tomto článku!
4 min.
Acai a jeho účinky na lidské tělo
Za barvou zářivě fialových smoothie bowls vašich oblíbených food influencerů může (kromě lesního ovoce) stát také acai – superpotravina obsahující vysoké množství antioxidantů, vitaminů, minerálních látek a mnoho dalšího! Tento článek zkoumá benefity společně s tipy na různé recepty i na co si při konzumaci této peckovice dát popřípadě pozor!
5 min.