Vláčné a lahodné skořicové rolky, které ohromí už jen svou vůní

Michaela Dobiášová
Michaela Dobiášová před 3 lety Poprvé publikováno 18. 3. 2018
Aktualizováno 14. 10. 2018
8
70 min.
Uložit recept
Vláčné a lahodné skořicové rolky, které ohromí už jen svou vůní

V severní Evropě se roztrhl pytel se skořicovými rolkami, které se následně rozkutálely do celého světa, ovládly Instagram a radikálně zaútočily na žebříček oblíbených sladkostí. Skalní klasiky, jako jsou donuty, cheesecaky nebo voňavé croissanty, zaplakaly, když se široko daleko rozlinula sladká vůně teplého kynutého těsta a skořice.

Nechte se strhnout davem a vyzkoušejte naši zdravější variantu tohoto trháku! 

1 porce obsahuje 1 šnek

 • 28 g sacharidů
 • 7 g tuků
 • 5,5 g bílkovin

Na 17 porcí

Na těsto
Na náplň
Na polevu

Postup

 1. Do nádoby kuchyňského robotu dáme 180 ml teplého mléka, přidáme 20 g třtinového cukru a rozdrobíme droždí. Vše společně důkladně promícháme a necháme cca 10 minut stát na teplém místě, dokud nezačne droždí "pracovat". 

 2. V jiné nádobě smícháme zbylé mléko, roztopený kokosový olej, vejce, citrónovou kůru a šleháme, dokud se všechny ingredience nespojí. 

 3. Ke kvásku přidáme zbylý cukr a začneme pomalu hnětat. Přilijeme tekutou směs z předchozího kroku a začneme postupně přidávat mouku. Mícháme na nízký stupeň a vždy počkáme, dokud se mouka do těsta nevstřebá, než přidáme další část. Jakmile je v míse veškerá mouka, začneme hnětat na vyšší stupeň. Výsledné těsto by mělo být celistvé, vláčné a nemělo by se lepit na prsty. 

 4. Těsto vložíme do mísy lehce vymazané kokosovým olejem, přikryjeme utěrkou a necháme na teplém místě vykynout cca 1 hodinu. 

 5. Mezi tím si připravíme náplň, na kterou stačí všechny suroviny důkladně promíchat. 

 6. Jakmile je těsto vykynuté, přeložíme jej z mísy na pomoučený vál a vyválíme z něj obdélník o velikosti 50 cm x 65–70 cm. Rovnoměrně na něj namažeme připravenou náplň a pevně srolujeme. Podélně nakrájíme na cca 3 cm široké šneky, které vložíme do plechu vyloženého pečícím papírem tak, aby se jen lehce dotýkaly. Přikryjeme utěrkou a necháme další půl hodiny kynout. 

 7. Troubu si předehřejeme na 180 °C. Vykynuté šneky pečeme cca 30 minut. 

 8. Než se šneci upečou, připravíme si polevu na polití šneků tak, že opět smícháme všechny potřebné suroviny. 

 9. Pro opravdový chuťový orgasmus podáváme šneky ještě teplé zalité polevou. Pokud nesníme celý plech na jeden zátah a nějaký ten kousek nám zbyde i do následujících dní, můžeme chuťový zážitek vylepšit rozehřátím v mikrovlnné troubě (stačí cca 30 sekund). Vláčné a lahodné skořicové rolky, které ohromí už jen svou vůníVláčné a lahodné skořicové rolky, které ohromí už jen svou vůníVláčné a lahodné skořicové rolky, které ohromí už jen svou vůní

Chceš vědět o každém dalším novém receptu?

Přihlaš se k odběru, a jednou týdně od nás dostaneš souhrn nových receptů.

Odebírat
57 Líbí se mi Uložit recept
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________