10 typů holek, které potkáváme v posilovně. Najdeš se?

27. 7. 2020 Poprvé publikováno 11. 8. 2018
Aktualizováno 27. 7. 2020
8 min. 49 Líbí se mi Komentáře
9
Uložit článek
10 typů holek, které potkáváme v posilovně. Najdeš se?
Co v článku najdeš?
Zobrazit seznam Skrýt seznam

Jít do posilovny je občas jako jít do panoptika nejrůznějších osobností. Některým z nás se tam zalíbí, ale jiní hledají nejrychlejší únikový východ. Každý z nás má jinou motivaci a přesvědčení, proč každé ráno vstát před školou nebo prací a oddřít si to svoje. 

Některé holky si rády zaposilují, protože mají chuť k jídlu, jiné to berou jako balící místnost plnou hezkých chlapů a některé to zkrátka a dobře myslí doopravdy vážně. Předem upozorňuji, že článek je napsaný s nadsázkou a humorem.

1. Bikini fitness

Bikini fitness je typ holky, která má svůj plán, připravený jídelníček a nejlépe i trenéra. Její bikini starter pack zahrnuje velká sluchátka, legínypodprsenkou a různobarevný shaker. Na ostatní mluví cizím jazykem, kterému rozumí výhradně další fitness královny, které vypadají stejně jako ona. 

Taková holka si nevšímá ostatních a je v posilovně jako doma. Šance na to, že někdy opustí fitness dráhu, je velmi malá. Posilovna se pro ni stala doslova závislostí, se kterou není možné přestat. Pro ten moment slávy na jevišti by udělala vše. 

Každá z nás totiž tajně touží být královna. Někdo s korunkou na hlavě na Nově, někdo v bikinách před davem dalších osvalených naolejovaných frajerů. Taková holka nejde přehlídnout, obzvlášť když trénuje pózování na soutěž a fotí se na svůj motivační instagramový profil. Někteří ji nenávidí, jiní milují.

10 typů holek, které potkáváme v posilovně. Najdeš se?
obrázek z bodyrock.tv

2. Pozérka

Taková holka se už při prvním kroku do posilovny prohlašuje za novou královnu posilovny. Její oblečení naznačuje, že pokud má někdy podat slušný výkon, tak u toho musí vypadat dobře. Co dobře, výborně! Nejnovější souprava od Nike, kterou propagují v každém módním časopisu, je nutností číslo jedna. Na řadu pak přichází samozřejmě dokonalý make‑up, fotka na Instagram a její gardedámy, které jí dělají společnost. 

Pózerka narozdíl od bikini fitness nedodržuje správný jídelníček, protože její cíl není nabrat svalovou hmotu, ba naopak. Taková holka si zásadně připravuje sto a jedna variací na zeleninový salát, aby byla štíhlá jako proutek. 

Posilovna pro ni představuje nový balící koutek. Z mužského hlediska to spíš vypadá tak, že jim při cvičení zavazí, ale všem takovým přejeme hodně štěstí v lovení, protože jestli někoho sbalí se zpoceným podpažím, tak to bude láska na celý život. Hláška: "Nezašel bys se mnou na protein se tak obrací a kořist se stává lovcem!"

10 typů holek, které potkáváme v posilovně. Najdeš se?
obrázek z fitnessvsweightloss.com

3. Matka s dcerou

Když do posilovny vejde matka s dcerou, tak nikdy není jisté, kdo koho ke cvičení donutil. Jisté však je, že existují dva typy maminek. 

  • Ta moderní, která svou dceru považuje za svou "kámošku" a nikdo není schopen odhadnout, jestli jsou sestry, protože nejenže stejně vypadají, ale také se tak oblékají. 
  • Anebo naopak ta, kterou vytáhla dcera, aby změnila svou matku na ten první typ, protože už nesnese její věčné stěžování si na svou postavu. 

Mamka s dcerou to však po krátké době v tělocvičně vždy vzdají. Trávit s někým čas doma a ještě mimo ni může být někdy na zabití.

10 typů holek, které potkáváme v posilovně. Najdeš se?
obrázek z nymag.com

4. Selfie Queen

U takové holky není jisté, jestli je hvězdou Instagramu a potřebuje novou lokaci na focení, nebo je to narcis, který potřebuje ukázat, jak skvěle vypadá a jak ohromně smysluplně tráví svůj čas. Takové holky by měly nechat svůj iPhone doma nebo chodit do posilovny alespoň dvakrát denně – jednou kvůli focení, podruhé kvůli cvičení. A nebo si zařídit domácí tělocvičnu, že? 

Pokud taková holka chce kromě zvedání telefonu trénovat i jiné cviky, měla by jej nechat raději doma a vážně si zacvičit, protože pak bude vypadat na Instagramu ještě lépe než kdy předtím. Noví followeři jsou zaručeni. #VyzkoušenoZaVás

10 typů holek, které potkáváme v posilovně. Najdeš se?
obrázek z captionsclub.com

5. Věčná běžkyně

Věčná běžkyně je holka, která to už vzdala s veškerými dietami. Není to ten typ, který by šel dobrovolně do posilovny, protože jejím vysněným cílem není tvarovat své tělo, ale shodit co nejvíce přebytečného tuku. Její outfit se skládá z outdoorového kompletu, který našla na Internetu, velké láhve na vodu a bezdrátových sluchátek od Beats by Dre, které jí nesmí zavazet při běhu. 

Občas si s sebou bere i novou knižní novinku, kterou jí doporučila kamarádka, nebo se dívá na film, který pouští na plazmové televizi před ní. A když zrovna nepouští nic, co by ji zajímalo, tak se zamilovaně dívá z okna. A tak nás napadá otázka, proč nezačít běhat třeba venku? Je to zdravější a efektivnější.

10 typů holek, které potkáváme v posilovně. Najdeš se?
obrázek z quickmeme.com

6. Stydlivka

Stydlivka je ten typ holky, která se po několika měsících odhodlá jít sama do posilovny, aby si vypracovala svou postavu a zvýšila si své sebevědomí. Její starter pack je stejný jako u její oblíbené bikini fitness, protože ji samozřejmě sleduje na Instagramu. V některých případech si zakoupí její merch, aby se cítila jako ona. 

Problém všech stydlivek však je v tom, že to otočí obloukem pomalu už v šatně, kde vidí ostatní slečny ve sportovním oblečením s dokonalými proporcemi a make‑upem. A když už to nevzdá v šatně, tak celou dobu mlčí a snaží se být šedá myš, která je bohužel nejvíc na očích.

Posilovna je pro ni velká neznámá, a proto ze začátku cvičí podle ostatních. Výsledky by tu po delší době byly, ale možná je ten správný čas na to si také procvičit i své sebevědomí. Máš na to holka!

10 typů holek, které potkáváme v posilovně. Najdeš se?
obrázek z shapinguptobeamom.com

7. Kecalka

Kecalka si očividně spletla debatní kroužek s posilovnou. Taková holka nejenže pořád žvaní, ale také otravuje ostatní. Snad aby dosáhla davového efektu a měla nového parťáka na pokec. Nejhorší je, když se takových sejde víc. Obvykle zaberou všechny cvičební stroje, na kterých sedí a kecají, a kecají a... kecají. 

A jako bonus si neustále stěžují na svou postavu a nechápou, proč pořád nemají ten svůj vysněný pekáč buchet. Od takových se držte dál, protože se hned po posilovně přesunete do kavárny a pak už se v posilovně nikdy neukážete.

10 typů holek, které potkáváme v posilovně. Najdeš se?
obrázek z goldsgym.com.sg/blog

8. Ženský Hulk

Ženský Hulk není holka, která by musela soupeřit s jinými o pozornost. Stačí se podívat na to, kolik uzvedne a všem pánům v posilovně se protočí panenky. Není to zrovna výřečný typ, a když na to přijde, tak se spíše baví s chlapci okolo, kteří bohužel uzvednou méně než ona

Pro některé je to bohyně, pro jiné soupeřka. Je to holka, která do posilovny chodí pravidelně a nikomu se tím nemusí chlubit. Její síla mluví za ni. Také ráda chodí na crossfit, protože je to pro ni nová meta, jak se překonat. Největší údiv přichází, když vyjde z posilovny, protože najednou je z tvrdé holky něžná slečna v květovaných šatech. Nutno dodat, že její svaly potřebují víc bílkovin než potřebuje většina borců v gymu.  

Nicméně malé doporučení, pánové – laciným řečičkám se raději vyhněte, jinak to dopadne špatně.

10 typů holek, které potkáváme v posilovně. Najdeš se?
obrázek z youtube.com/PIBA_TV

9. Motivátorka

Donutit se do posilovny je pro některé peklo. Někteří tam však chodí s nadšením. A bohužel více než sebe si všímají všech ostatních. A i když to s námi (asi?) myslí dobře, tak poslouchat holku, co na tebe řve, že to dáš, přestože ty víš, že to nedáš... to nechceš

To si raději zaplatíš za těžce vydělaný peníze trenérku, aby sis ty motivační řečičky vzala konečně k srdci. Na motivátorce je však zvláštní to, že si umí udržet hezkou postavu a zároveň skoro necvičí, protože má práci s celou posilovnou. Nebo to tak alespoň vypadá. Taková holka však aspiruje na budoucí trenérku. Ano, na tu, kterou si budete za pár let platit.

10 typů holek, které potkáváme v posilovně. Najdeš se?
obrázek z shape.com

10. Ta, co to myslí vážně

S takovou motivací jde do posilovny každá holka, bohužel mnohé z nás skončí bohužel v některé výše zmíněné kategorií. Posilovna je prostě místo, které mění lidi se vším všudy, ale pokud stále patříte do této skupiny, tak všechna čest. Některé z nás se stanou stydlivkami, které se tajně fotí, když je nikdo nevidí. Jiné zase propadnou kouzlu posilování a stanou se motivátorkami a bikini fitnesskami, které v posilování najdou své životní poslání

Recept na to být "normální holka" je jednoduchý – mít se ráda a být sama sebou, protože každá z nás splňuje určitý typ jen kvůli tomu, že se nepřijímáme takové, jaké jsme. Choďte cvičit, vařte zdravě, neberte si nic osobně, nedávejte tolik na cizí názory, nehodnoťte se, nesrovnávejte se s ostatními, protože pak vaše psychika i tělo trpí. Chováte se nepřirozeně, a nakonec se z vás stane úplně někdo jiný. Dělejte to pro zábavu a zdraví. 

10 typů holek, které potkáváme v posilovně. Najdeš se?
obrázek z hdqwalls.com

Přidej se k 44 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
49 Líbí se mi Uložit článek