Poradna

👋
Ahoj, rádi bychom ti představili naši novou sekci "Poradna", kde se můžeš zeptat na cokoliv co tě zajímá, od stravy, cvičení až po samotný nákup a jednotlivé produkty. Na tvůj dotaz mohou odpovídat pouze moderátoři, ale ty můžeš reagovat na jejich odpovědi v případě, že budeš potřebovat upřesnit svůj dotaz :)
Máš vlastní otázku? Zeptej se...
Sekce
  • Výživa  (1235)
  • Zdraví  (1045)
  • Cvičení  (350) Reset Cvičení
  • Hubnutí  (188)
  • Nabírání svalů  (144)
Otázky
  • Zodpovězené  (175)

Otázky a odpovědi

Dobrý den, musím brát kreatin i ve dny, kdy necvičím? Např. cvičím 3x týdně, tak musím i ty zbylé 4 dny kreatin užívat či nikoliv? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano, kreatin je opravdu potřeba brát každodenně. 

Nemáte tu nějaký nakopávač pro běžce před během? Hledám něco co fakt funguje.

Dobrý den, doporučuji Vilgain Pre‑Workout nebo Vilgain Pre‑Workout 2.0. Pokud byste měl tréninky např. ve večerních hodninách, je možný také Vilgain Pre‑Workout bez stimulantů 2.0. 

Václav položil otázku
12. 10. 2024

ID: Q9ad4d11499207d4a
Nemáte tu nějaký nakopávač pro běžce před během? Hledám něco co fakt funguje.
Tomáš položil otázku
08. 10. 2024

ID: Qb01e263e136fd7ef
Dobrý den syn mám 14 let hodně sportuje jaký kolegen my doporučte? Děkuji .
dobry den mohl bych vas pozadat o doporuceni vyzivy 15lete tenistky ktera hraje 3 hodiny denne ve dvou blocich.Jedna se mi o doplneni proteinu mezi treninky i vecer. Budu rad za doporuceni i co se tyka doplnovani energie v prubehu treninku a zapasu.

Dobrý den, zde bude záležet na mnoha faktorech, např. doba pro odpočinek mezi tréninky, kolikrát týdně má tento tréninokvý režim atd – obecně bude mít slečna velmi vysoký výdej energie, proto se doporučuji zaměřit na dostatečný energetický příjem, aby nedošlo k rozvoji nízké dostupnosti energie a syndromu relativní energetické nedostatečnosti. V ideálním případě doporučuji doporučené…

Dobrý den, nedávno jsem začala s běháním a chtěla bych poradit co jako začátečník bych mohla brát, abych podpořila regeneraci svalů, kostí a kloubů, nebo nějaký protein (jsem alergická na laktózu)...spíš mi jde o snížení hmotnosti. Děkuji.

Dobrý den, určitě doporučuji protein, dále můžete sáhnout i po multivitaminu nebo kloubní výživě. Co se týče výběru proteinu – máte laktózovou intoleranci, nebo alergii na bílkovinu kravského mléka? Při laktózové intoleranci vám postačí syrovátkový protein bez laktózy, v případě alergie na bílkovinu kravského mléka by bylo potřeba vybrat vegan protein

Ahoj,začal jsem cvičit ve fitku a chtěl bych poradit, chodím dvakrát až třikrát týdně jak mi práce dovolí, věk 45let 100 kg, chtěl bych jak shodit tuk tak nabrat svalovou hmotu, hlavně ruce a prsa, co by jste mi doporučili jako doplňky ke cvičení?

Dobrý den, primární roli budou při vašem cíli hrát nastavení příjmu energie, tréninkový plán, dostatečný příjem bílkovin atd., až poté mohou být nápomocné doplňky stravy. O této problematice si můžete podrobně přečíst v článcích Jak zhubnout tuk? 3 jednoduché tipy jak se ho zbavit a zabránit ztrátě svalů nebo Růst svalů: 3 cesty k rychlým a viditelným

Dobrý den, je mi 20 let, a jsem už 5 let aktivní v posilovně, jen pořád nemám výsledky. vzhledem k plánu, kterými na míru složilo fitify-zajímal by mě Váš názor, na aplikaci, bych se chtěla jestli by jste mi krom prot. doporučili i jiné suplementy.

Dobrý den, s aplikací bohužel osobní zkušenost nemám, a z veřejně dostupných informací se mi ani neporařilo dohledat, jaké vzdělání, certifikaci apod. mají tvůrci tréninkových plánů. Nabízí se zde otázka, jak dlouho z uvedených 5 let cvičíte s aplikací? Dále bude také záležet na vašem cíli. Pokud je např. vaším cílem nabrat svalovou hmotu a cvičíte doma s vlastní vahou…

Po každém běhu je pro mě důležité doplnit ztracené minerály, vitamíny a další živiny, abych předcházel bolestem hlavy. Jaké potraviny nebo nápoje byste mi doporučili? Preferuji přírodní produkty bez kofeinu a dalších stimulantů. Díky.

Dobrý den, co se týče živin, bude po běhu vhodné doplnit hlavně sacharidy, případně i bílkoviny. Z mikroživin to bude především hořčík, sodík, chloridy, vápník nebo draslík. Pokud budete elektrolyty doplňovat až po tréninku, můžete zvolit i hypertonický nápoj, kde je koncentrace glukózy i samotných iontů vyšší. 

Co se týče konkrétních produktů, vyzkoušet můžete…

Dobrý den, začínám cvičit v posilovně. Doposud jsem cvičila jen doma(s Pamelou..) co bych měla užívat po cvičení? Syrovátkový protein? Také jsem se chtěla zeptat, jak často je optimální chodit do posilovny? S Pamelou jsem cvičila 5x týdně. Děkuji

Dobrý den, syrovátkový protein bude vhodný suplement k podpoře tvorby a udržení svalové hmoty po cvičení. Co se týče frekvence, tam bude záležet na intenzitě a skladbě Vašeho tréninku. Obecně se doporučuje 3–5x týdně, podle toho, jak si rozdělíte jednotlivé partie, zda jedete fullbody trénink atd. – měl by zde samozřejmě zůstávat i prostor pro…

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je vhodné začít cvičit a brát protein a tyto vitamíny ve 14 letech?

Dobrý den, vitaminy se zřejmě do otázky nenačetly, tak poprosím o doplnění. Jinak fyzická aktivita není věkem omezena, a je vhodné ji provozovat od raného dětství. Co se týče proteinu, není důvod se jej obávat, primárně ale pro Vás bude důležitá vyvážená a pestrá strava – bez ní nepřinese cvičení efektivní výsledky, a může být…

Anonymní uživatel položil(a) otázku
21. 06. 2024

ID: Q8068e9054807d8f7
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je vhodné začít cvičit a brát protein a tyto vitamíny ve 14 letech?
Dobrý den, přečetl jsem si váš článek o hubnutí břicha a jsem z toho zmatený. Jak byste mi doporučili cvičit, když mám 179 cm a 79 kg? Chci se dostat aspoň na 70 kg, aby se mi zmenšilo břicho. Nechci ale břišní svaly (pekáč buchet) ani být svalnatý.

Dobrý den, pokud vám není jasný nějaký konkrétní případ zmíněný ve článku, bylo by vhodnější jej specifikovat, protože takto mohu poskytnout pouze obecnou odpověď. Ve zkratce jde při hubnutí o to, abyste se dostal do kalorického deficitu – tj. aby příjem energie byl asi o 15–20 % nižší než její výdej. Po dosažená tohoto deficitu…