Dort (nejen) dětských snů ve stylu Kinder Maxi King

Michaela
Michaela Dobiášová
60 min. 6O min. přípravy, tuhnutí
127 Líbí se mi Komentáře
3
Uložit recept
Dort (nejen) dětských snů ve stylu Kinder Maxi King

Plán zněl jasně - přivést na svět co nejautentičtější verzi Kinder Maxi King a použít k tomu maximum zdravých a kvalitních ingrediencí. Jak se nám to povedlo? Snově! Přesvědčte se o tom na vlastní chutě.

1 porce obsahuje 1 kus dortu

 • 345 kcal
 • 31 g sacharidů
 • 15 g tuků
 • 21,5 g bílkovin

Na 8 porcí

Na korpus
Na náplň
Na karamel
Na čoko polevu
Na posypku
 • 70 g lískových ořechů
Zobrazit použité produkty

Postup

 1. Dort (nejen) dětských snů ve stylu Kinder Maxi KingUvařené (nebo pořádně propláchnuté z plechovky) fazole rozmixujeme společně se zbylými ingrediencemi na korpus. Těsto tekutější konzistence přelejeme do formy vyložené pečícím papírem. Pečeme v troubě předehřáté na 180 °C po dobu přibližně 20 minut. Poté korpus necháme vychladnout.

 2. Mezi tím si připravíme náplň smícháním všech potřebných surovin kromě želatinového ztužovače. Hotový krém rozdělíme na dvě poloviny stejně jako želatinový ztužovač. 

 3. Polovinu želatinového ztužovače rozmícháme s 50 ml vody a vmícháme do první poloviny krému, kterou potom rozetřeme na vychladlý korpus. Dáme do lednice.

 4. Na přípravu karamelu budeme potřebovat datle spařené horkou vodou. Datle slijeme a rozmixujeme s javorovým sirupem. Po lžičkách přidáváme vodu, abychom docílili karamelové konzistence.

 5. Hotový karamel opatrně naneseme na krém a vrátíme zpět do lednice.

 6. Druhou polovinu želatinového ztužovače opět smícháme s 50 ml vody a vmícháme do druhé poloviny krému. Tu potom naneseme na karamelovou vrstvu a dort dáme zpět do lednice.

 7. Čokoládu společně s kokosovým olejem roztopíme v mikrovlnce a rozmícháme do hladké konzistence. Čokoládovou polevu naneseme na dort jako poslední vrstvy. Než čokoláda ztuhne, posypeme ji posekanými lískovými ořechy. 

 8. Hotový dort necháme ztuhnout v lednici minimálně 3 hodiny, v ideálním případě přes noc.

 9. Než se do té parády pustíte, vše zdokumentujte a nasdílejte na Instagram s hashtagem #aktinrecepty.Dort (nejen) dětských snů ve stylu Kinder Maxi King

Chceš vědět o každém dalším novém receptu?

Přihlaš se k odběru, a jednou týdně od nás dostaneš souhrn nových receptů.

Odebírat
127 Líbí se mi Uložit recept