10 nejlepších jógových programů na YouTube pro začátečníky i pokročilé

Tereza Koukalová
Tereza Koukalová 2. 1. 2021 Poprvé publikováno 7. 12. 2017
Aktualizováno 2. 1. 2021
Uložit článek
10 nejlepších jógových programů na YouTube pro začátečníky i pokročilé

Ke zvládnutí života s grácií nám nestačí pouze správný time management. Důležité je si najít čas i na sebe samého a pracovat se svým tělem po fyzické i duševní stránce. A proč nezkusit jógu, která pracuje jak s naším fyzickým, tak i s psychickým stavem? Vyzkoušejte sami a uvidíte, jak se budete hned cítit lépe!  

Jóga znamená spojení fyzické a duševní stránky. Co nám cvičení jógy přinese?

Pro některé z nás to může být nalezení svého pravého Já, pro jiné je to nástroj k udržení fyzické kondice a psychické pohody. Není náhoda, že se jóga zpopularizovala v době, kdy se vše urychluje a mnoho z nás většinu svého času tráví v kanceláři. 

 • Hodiny jógy mají své benefity. Mezi ně patří dechová cvičení (tělesné a duševní uvolnění), získání síly a flexibility, správné držení těla, redukce hmotnosti, meditace (duševní uvolnění, které odbourává stres a napomáhá získat rovnováhu v životě), správné fungování krevního oběhu a zmírnění chronických onemocnění.
 • Jóga není vhodná pro lidi s kloubními náhradami, pro těhotné ženy (většina jógových studií nabízí speciální hodiny pro těhotné ženy) nebo pro lidi s vyhřezlou meziobratlovou ploténkou či jinou závažnou poruchou páteře. Také není dobré cvičit jógu po vážném úrazu.

Oblečte se do pohodlného sportovního outfitu, připravte si podložky na cvičení, láhve s vodou, ručník a jdeme na to. 

10 jógových programů na YouTube, podle kterých vás jóga bude bavit  

1. Do You Yoga

Do You Yoga je celosvětová komunita jogínů, kteří se rozhodli opustit svá zaměstnání a naplno se věnovat vloggingu na profesionální úrovni. Většina z nich jsou sice certifikovaní instruktoři, ale učí výjimečně na speciálních pobytech v zahraničí nebo pomocí svých soukromých programů či e-booků. Tento kanál poskytuje jejich lekce zdarma na Youtube. Většina videí se zaměřuje na určité problematické partie.

Tento kanál je spíše vhodný pro pokročilé než začátečníky. Kanál je rozdělený podle cvičenců a jejich zaměření. Jako jediný také nabízí Pilates yogu (strukturovaná jóga zaměřená na sílu, flexibilitu a tonizaci svalů), kterou si u jiných zmíněných kanálů nemůžete zacvičit.

2. Yoga by Adrienne

Yoga by Adrienne je jedním z Youtube kanálů, kde najdete velký výběr tutoriálů na různé druhy jógy pro jakékoliv obtížnosti. Zajímavá je určitě 30denní výzva, která vás provede od té nejlehčí obtížnosti po tu nejtěžší. 

Tutoriály jsou rozděleny podle toho, s jakým problém se potýkáte. Můžete zde nalézt jógu pro hubnutí, spaní nebo jógu pro běžce. Tyto lekce však nejsou řešeny komplexně, a proto je mnohem účinnější svou jógovou praxi obohatit např. o plavání nebo posilování. Jóga s Adrienne je svým širokým zaměřením komplexním řešením pro začínající a mírně pokročilé jogíny, kteří chtějí praktikovat jógu z pohodlí svého domova. 

Adrienne má velmi uklidňující hlas a každou ásanu provádí velmi pomalu, proto máte záruku toho, že vám nic neuteče a že každou její sestavu odcvičíte poctivě zároveň s ní.

Pro zkušenější jogíny bych však doporučila např. kanál Alo Yoga. (více o tomto kanále při bodu č. 5)

3. Yoga by Candace

Yoga by Candace představuje kanál plný krátkých jógových výzev a speciálních videí, která ukazují vychytávky, jak se dostat do nejsložitějších pozic. Jejím hlavním obsahem je však jóga pro duševní zdraví

Tento kanál se zajímá spíše o jemnou jógu, která představuje malé krůčky k těm nejtěžším ásanám, a proto, pokud nikam nespěcháte, je pro vás kanál tou nejvhodnější cestou. Každá lekce probíhá bez zbytečného zdlouhavého vysvětlování. Důležitá je praxe a plná pozornost, díky které je možné v pozicích setrvat a neustále se zlepšovat.

4. Ekhart Yoga

Ekhart Yoga je kanálem pro část populace, která se potýká s bolavými klouby a jinými obtížemi, které jsou způsobeny sedavým zaměstnáním. Tento kanál nabízí od pár minutových cvičení až po hodinové lekce, které jsou zaměřeny jak na budování síly, tak i protahovaní. 

Velkým plusem jsou nové lekce anatomie, jógového dechu a vysvětlení jógové cesty, kde je možné získat nové informace pro pokročilejší jogíny, kteří uvažují o absolvování kurzu jógového instruktora. Pro mě osobně je to jeden z nejpraktičtějších kanálů, které na Youtube jsou. 

5. Alo Yoga

Alo Yoga je firma, která vznikla za účelem prodeje jógového oblečení a pomůcek. Díky jejich originálnímu designu a marketingu se však rozšířila do celosvětového měřítka. Komunitu okolo tohoto brandu tvoří ti nejlepší učitelé jógy z anglicky mluvících zemí. 

Alo Yoga představuje delší sekvence a tipy na ty nejsložitější pozice. Pokud však hledáte inspiraci nebo se chcete ve své praxi posunout dál, je pro vás tento kanál jako stvořený.

6. Bad Yogi

Pokud patříte mezi typ lidí, kteří by rádi cvičili, ale musí se přemlouvat nebo by nejraději šli na lekci typu "jóga s vínem", tak vám můžu jedině doporučit kanál "Bad Yogi", který je jako stvořený pro všechny nešťastníky, kteří se sportem zápasí. Výhodou je, že nemusíte mít žádné znalosti nebo fyzičku, kterou u většiny videí potřebujete. 

Bad Yogi je vtipná a ironická žena, která vám pomůže se dostat do kondice nenásilným způsobem. Kromě cvičících videí můžete zhlédnout vtipná videa, která si dělají srandu z jogínů.

7. Fightmaster Yoga

Fightmaster Yoga nabízí 90denní program, který je vytvořený jako komplexní řešení pro vaše tělo. Kanál obsahuje videa s HIIT, kardiem a speciální cviky na posílení těla, které nejsou během klasických hodin jógy obvyklé. Tento obsah je tedy velmi zajímavý i pro fitness komunitu nebo pro začínající cvičence, kteří by rádi zpevnili své tělo jinde než v posilovně. Každé video je zaměřeno na určitý problém a obvykle trvá okolo 15–40 minut. 

Nejvýraznějšími druhy jógy jsou hatha (její součástí jsou nejen asány, ale i dechová cvičení a očistné techniky) a vinyasa jóga (splynutí dechu s plynulým pohybem), kde se pracuje s dechem. Jako bonus jsou zde videa pro těhotné ženy.

8. Yoga with Tim

Kanál Tima Senesiho je zaměřený spíše na muže než na ženy. Tento kanál obsahuje komplexní cvičení, která se zaměřují na sílu a balanc. Tim na svém kanálu nabízí 30denní výzvu, která je vhodná spíše pro pokročilé než začátečníky. Pokud však nemáte problém s pevným středem těla a hravě zvládáte stojky, tak směle do toho. 

Výhodou tohoto kanálu je detailní vysvětlení každé pozice, kterou Tim provádí. Jeho cvičení jsou uzpůsobena k tomu, aby se z vás stal profesionální instruktor jógy. Je to výzva, kterou zvládnou ti nejtrpělivější.

9. LiveStrongWoman

LiveStrongWoman je kanál pro ženy, které nemají čas na delší cvičení než 12 minut. Tento kanál mimo jiné obsahuje zajímavé recepty, kde jsou popsané nutriční hodnoty. Jógová videa jsou doplněná o fitness videa (HIIT kardio a cviky na posílení břišních svalů), která mají za cíl vypracovat postavu do líbivých tvarů mnohem rychleji. 

Kanál je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak i pokročilé. Starší videa jsou vytvořena animovanou edukační formou, která se zaměřuje na nutriční tipy. Pokud pro vás není cvičení prioritou, ale nutností k udržení hezké postavy, tak tento kanál je vhodný právě pro vás.

10. KinoYoga

Kino Yoga je profesionálním kanálem pro komunitu jogínů, kteří chtějí prohloubit svoji praxi s Kino MacGregor, která je spoluzakladatelka centra Miami Life Center. Je autorkou tří knih a zakladatelkou časopisu Miami Yoga Magazine, ale hlavně učitelka jógy s dvacetiletou praxí. 

Její kanál je jako encyklopedie jógy pro praktikanty západního světa. Najdete v něm prakticky cokoliv, co vás v józe zajímá. KinoYoga se zaměřuje na Ashtangu jógu, která je specifická tím, že žák postupně cvičí šest sérií, které jsou rozřazeny podle úrovně náročnosti. Ashtanga nejen posiluje naše tělo, ale také otevírá duševní bloky, které jsou v našem fyzickém těle uloženy. 

Její kanál doporučuji pravým nadšencům, kteří se chtějí ponořit do světa jógy naplno.

Pokud bych si z nabízených kanálů měla vybrat TOP 5, tak... 

 • ...by pro mě jasnou volbou byl kanál Alo Yoga, kde mám možnost si zacvičit se stávající elitou jogínů. 
 • Bad Yogi, protože se mi občas nechce a musím se přemlouvat. Kromě toho Bad Yogi vysílá i zajímavý podcast na různá témata z denního života. 
 • KinoYoga, která má profesionálně zpracovaná videa a osobně mi je Ashtanga velmi blízká. 
 • Yoga with Tim, protože si myslím, že nic není nemožné a vše je v hlavě, a proto věřím, že až přijde správný čas, tak i já budu cvičit ty nejsložitější ásany. 
 • A nakonec Ekhart Yoga, kde mám možnost si zopakovat anatomii, která je při józe velmi důležitá.

Mezi mé oblíbené jogínky však patří dvojice Morgan (The Southern Yogi) a Jessica (jessicaolie), které se primárně nevěnují Youtube, ale místo toho tvoří e-booky, které se zaměřují na posílení břišních svalů.

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
46 Líbí se mi Uložit článek
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________