8 nejzajímavějších českých fitness youtuberů, které se vyplatí sledovat

6. 12. 2019
Komentáře
8 nejzajímavějších českých fitness youtuberů, které se vyplatí sledovat
obrázek z youtube archivu Aleše Lamky
Co v článku najdeš?
Zobrazit seznam Skrýt seznam

Svět fitness a aktivního životního stylu se těší stále větší oblibě. Stejně jako stoupá počet nových diet, tréninkových metod a revolučních suplementů, zvyšuje se i počet nadšenců, kteří podlehli vidině zdánlivě lehce vydělaných peněz a rozhodli se prorazit svými fitness videi. Každý si sám najde, co ho baví, nicméně jsme se dostali do bodu, kdy je youtube přesycen nekonečnými videi o hubnutí a nabírání svalů. 

V takovém kvantu může hledání kvalitního obsahu diváka unudit. Aktin vám přináší vybrané české youtubery s kvalitní, nebo alespoň rozdílnou tvorbou, kteří neplní své vlogy jen benchpressem nebo kvanty spořádaného jídla. Jakým jménům bychom měli věnovat pozornost?

1. Aleš Lamka

Online trenér, physique závodník a motivátor Aleš Lamka na svém kanálu rychle sbírá stále více odběratelů, kde s denní frekvencí přidává nová videa svého tréninku se sparing partnerem Lukšou, videa o správné technice cviků nebo odpovědi na nejčastější otázky svých fanoušků. Kromě téměř celoroční vyrýsovanosti vyniká Aleš přátelskou formou prezentace a otevřeností svých videí

[Instagram]

Svým klientům a divákům radí na základě vlastních zkušeností a na rozdíl od některých youtuberů se nebojí přiznat, že s danou problematikou nemá zkušenosti, a zarputile neprosazuje "svoji pravdu". Efektivitu jeho metod dokazují jeho vlastní výsledky, kvůli kterým je často nařčen z užívání steroidů, ale i spolupráce s jinými ikonami českého Youtube jako FattyPillow nebo Jonáš Petřík. 

Aleš Lamka je důkazem toho, že není potřeba hledat zkratky ke svým cílům, že k vysněné postavě superhumana není potřeba nejmodernější vybavení a doping. Pokud chcete o Alešovi zjistit trochu více, než přejdete na jeho kanál, přečtěte si, co pro vás o něm zjistil Jenda Caha.

Youtube: Aleš Lamka - fitnessInstagram: aleslamka_fitnessFacebook: Aleš Lamka - fitnessRozhovor na Aktin.cz: zde

2. Jonáš Petřík

Sám o sobě říká, že není žádný youtuber, což potvrdil i v našem rozhovoru. Normální kluk, co zvedá bomby, skáče salta a jezdí felicií (teď hlavně na kole) do McDonaldu – tahle fakta by mohla docela přesně vystihnout Jonáše Petříka. Nicméně za jeho skromným vystupováním se skrývá tvrdá dřina, úspěchy na světových šampionátech a mistrovství světa ve freestyle karate, založení oblíbeného hard gymu JonasGym na pražském Bohdalci, kde trénoval spolu s Jirkou Tkadlčíkem. 

Právě extrémní kombinace kopů, salt a přemetů přivedly Jonáše ke cvičení. Přestože už nezávodí, v jeho tréninku mají stále své místo a ovlivňují způsob jeho přípravy. Při trénování – ať už sebe, nebo svých klientů – klade velký důraz na základy a rozvíjení pohybových vzorců a síly. Jonáš nepatří k youtuberům, kteří by chrlili jedno video za druhým, za to jeho relativně dlouhá videa nabízí divákům komentáře k základním problémům souvisejícími s pohybem a rozvojem síly. 

Se zálibou poukazuje na nesmyslnosti dnešní doby: "Řešíme, jaký si koupit protein, ale neumíme dřepovat." Jonáš Petřík na svém kanále rozebírá fitness bez obalu a věnuje se těm největším chybám, které jsou však paradoxně mnohdy opomíjeny. Právě jeho kanál je ten, který by měl sledovat každý, kdo chce trénovat efektivně a nepodlehnout (mnohdy hloupým) internetovým trendům. Navíc, kdy jindy uvidíte téměř stokilového chlapa ve flanelové košili, jak v rytmu metalové hudby vytáhne dvojnásobek vaší maximálky a pak skočí backflip?

I když v současné době Jonáš Petřík nová videa nepřidává, myslíme si, že i přesto na kanále můžete najít spoustu hodnotných informací, které vám budou přínosem. 

Youtube: Jonas PetrikInstagram: jonaspetrikFacebook: Jonáš Petřík - trenér

3. Bodyflex Fitness

Manželé Borkovcovi – osobní trenéři, závodníci v kulturistice a majitelé profesionálního fitness centra v Litoměřicích. Na svém kanále sdílejí své tréninky, předávají své zkušenosti z kulturistiky a detailně dokumentují svou přípravu na mezinárodní soutěže. Cesta ke comebacku zraněného Jiřího Borkovce, který jako jeden z mála závodníků sází na keto dietu, je prokládána Q&A videi, tréninky se sponzorovanými sportovci a tvrdými tréninky jedné z nejúspěšnějších českých závodnic Karolíny Borkovcové

Aktuálních šestnáct tisíc odběratelů neodpovídá atraktivitě a reálnému přínosu Youtube komunitě, vždyť kdo jiný než druhý nejmladší vítěz Mr. Universe společně s mistryní světa může nabídnout víc? 

Youtube: BODYFLEX FitnessInstagram: jiriborkovec_officialFacebook: bodyflexfitness.cz

4. KamFit

Kamil Dušejovský si šel za svým snem, odcestoval do USA, kde již zůstal a úspěšně rozjel vlastní podnikání. K tomu přidal nejeden úspěch ze soutěží v kategorii Men's Physique. Na svém Youtube kanálu ukazuje společně se svou ženou, jak se žije takový americký sen

Nepublikuje monotónní videa z posilovny, spíše skrze vlogy sdílí své zkušenosti z fitness a hlavně běžného života v LA. Vždy s úsměvem a energií ukazuje českým divákům kuriozity a odlišnosti ze světa za velkou louží. Podobně jako kamarád Michal Sopor (youtuber a milovník pohybu) přibližuje rozdílný přístup ke cvičení a životu, který na českém youtube chybí. Pozitivní přístup a úsměv jsou charakteristické aspekty jeho kanálu.

Youtube: KamFitInstagram: kamfitFacebook: kamfit24

5. Jakub Enžl

Tento sympatický jednadvacetiletý kulturista se věnuje fitness životnímu stylu již nějaký ten pátek a své dosavadní znalosti, tipy a doporučení sdílí na youtube kanále, kde se mimo jiné můžete dozvědět, jak vypadá Jakubův obyčejný život. Mezi jeho přednosti patří fakt, že se snaží své publikum vzdělávat a předat jim konkrétní rady. Můžete se tak dozvědět, jaké jsou nejčastější chyby při cvičení nebo jak by měla vypadat vaše strava. 

Kubu jste mohli vidět třeba závodit také v populárních Strength Wars, kde soupeřil s Honzou Krasinským. Už v 17 letech Kuba vyhrál mistrovství České republiky v mrtvém tahu, kdy zvítězil s výkonem 250 kilogramů ve své kategorii. Jeho tvorba je pro hodně lidí svěžím větrem v tuzemské fitness scéně.

Youtube: Jakub EnžlInstagram: jakubenzlFacebook: Jakub Enžl fitness

6. Jiří Tkadlčík

Nikomu se nepodařilo ukázat veřejnosti krásu silových sportů, zviditelnit powerlifting, strongmanské disciplíny a zbourat mýtus o velkých nefunkčních svalech tak, jako českému lvu Jiřímu Tkadlčíkovi. Rodák z Přerova, který "nezná rest day", to svou dřinou a vůlí dotáhl až k titulu nejsilnějšího muže Evropy a dvojnásobnému vítězství na Arnold Classic. 

Většina ho poprvé zaznamenala kvůli potyčce s Filipem Grznárem, dnes společně se svou přítelkyní, úspěšnou lifterkouValerií Mirić, sdílí na svém kanále a sociálních sítích své tvrdé tréninky, živé přenosy strongmanských závodů a vlogy z cest. 

[Instagram]

Ať už skrze videa, či veřejné semináře seznamuje zájemce se základy svého sportu a nechává nahlídnout i do zákoutí své suplementace. Nejenže na základě svých úspěchů a zkušeností coby trenér může divákovi předat cenné informace, ale navíc svým přístupem a obrovským srdcem doručí obrovské množství motivace.

Youtube: Jiří TkadlčíkInstagram: jiritkadlcikFacebook: jirkatkadlcik

7. Michal Sopor

Podobně jako KamFit ukazuje i Michal Sopor, jaké je žít za velkou louží v Los Angeles. Rodák z Karviné se věnuje komplexnímu pohybovému rozvoji a dává přednost cvičení s vlastní váhou. V poslední době se také věnuje brazilskému jiu‑jitsu, kterému rovněž propadl třeba Ben Cristovao. Jedním z Michalových oblíbenců je i Ido Portal, jenž se podílel na přípravě zápasníka UFC Connora McGregora a dává důraz na komplexní přístup k tréninku. 

Michal celkově natáčí videa ze života v Kalifornii, kde se můžete dozvědět spoustu užitečných rad v případě, že byste si chtěli udělat dovolenou snů za velkou louží. Michal se věnuje mimo jiné i online trénování a stejně jako KamFit má i svou vlastní značku.  

Youtube: Michal SoporInstagram: michalsoporFacebook: Michal Sopor

8. Aleš Bursa

Boooom! Tradiční úvod Alešových videí, kde divákům ukazuje svůj trénink, rozebírá úskalí jednotlivých metodik a nabízí náhled do své závodnické přípravy. Nádech stereotypní tvorby nijak se neodlišující od většiny českých fitness kanálů se rozplyne s prvním zhlédnutým videem. 

Aleš Bursa je důkazem, že fitness a posilování není jen bezmozková aktivita pro sypače. Intelekt rozvíjený studiem matematiky a hudební konzervatoře Aleš přenesl na pole pumpujícího železa. Co tedy dělá jeho kanál výjimečným, je projev a inteligentní rozbor dané problematiky

Mimo vlastní kanál se Aleš objevuje ve videích s Jonášem Petříkem, Alešem Lamkou či v novém projektu SWAGLIFTU, Anabolic engineers, kde s výše uvedenou plzeňskou dvojicí podniká nejrůznější aktivity posilovně vzdálené.

Youtube: Ales Bursa,Instagramales_bursaFacebook: alesbursapt

#Bonus nakonec v podobě kanálu Aktin.cz

Na našem kanále najdete spoustu cenných informací, rad, rozhovorů a návodů na to, jak správně cvičit a neublížit si. Najdete u nás kvalitní obsah zabývající se stravou, cvičením, motivací a vzděláváním.

Youtube: AktinInstagram: aktinczFacebook: Aktin

TOP 6 mužů v kuchyni! Koho se vyplatí na Instagramu sledovat?
TOP 6 mužů v kuchyni! Koho se vyplatí na Instagramu sledovat?
Že i kluci umí vzít do ruky vařečku, dokazuje celá řada skvělých kuchařů na Instagramu! Koho byste si rozhodně neměli nechat ujít?
Jak na dlouhodobé veganství bez následků? Poučte se z chyb slavné youtuberky
Jak na dlouhodobé veganství bez následků? Poučte se z chyb slavné youtuberky
I veganství má své mouchy, přesvědčila se o tom známá YouTuberka a propagátorka RAW veganské stravy Yovana Mendoza alias Rawvana English. Zjistěte, jaká jsou rizika veganství, odstraňte je a dejte přednost zdraví namísto blížících se zdravotních problémů.
TOP 3 fitness účty českého Instagramu. Koho se vyplatí sledovat?
TOP 3 fitness účty českého Instagramu. Koho se vyplatí sledovat?
Které fitnessky se skutečně oplatí sledovat, protože za sebou mají kus práce a motivaci u nich rozhodně naberete?
TOP 6 dívek z Instagramu, které tě naučí zdravě žít a mít ráda sama sebe
TOP 6 dívek z Instagramu, které tě naučí zdravě žít a mít ráda sama sebe
Přemýšleli jste někdy nad tím, koho má smysl sledovat na Instagramu? Oddělili jsme za vás zrna od plev a přinášíme do vašich rukou nejzajímavější tipy na fitness osobnosti, které pozitivně ovlivní váš život!
Proč nikdy nebudu vypadat jako profesionální modelky a modelové z Instagramu?
Proč nikdy nebudu vypadat jako profesionální modelky a modelové z Instagramu?
Ve světě internetu se může zdát vše bez jediné chybičky. Denně projíždíme feedy našich oblíbenců a rozplýváme se nad jejich dokonalostí. Je tomu ale skutečně tak, jak nám ukazují skvěle nasvícené fotografie?
TOP 5 skrytých mužů Instagramu, kteří ti ukáží chytrý přístup k fitness
TOP 5 skrytých mužů Instagramu, kteří ti ukáží chytrý přístup k fitness
Denní dávka inspirace, motivace nebo vzdělání servírovaná každý den na Instagramu není žádným problémem, stačí sledovat ty správné lidi. Prozradíme, kdo vám přinese na displeje vašich telefonů ten nejzajímavější obsah!
Sypači pozor! Podle jakých příznaků na těle poznáte užívání anabolických steroidů?
Sypači pozor! Podle jakých příznaků na těle poznáte užívání anabolických steroidů?
Užívání anabolických steroidů je široce rozšířené ve fitness a kulturistice. Víte ovšem, jak se užívání anabolických steroidů na našem těle podepíše a co pomyslně dáváme na obětní oltář za velké a masivní svalstvo?
KamFIT varuje: Steroidy z tebe udělají Supermana a bestii v posteli, ale dřív umřeš!
KamFIT varuje: Steroidy z tebe udělají Supermana a bestii v posteli, ale dřív umřeš!
Každá mince má rub i líc. KamFit se přiznal k užívání steroidů a rozebírá jejich pozitiva i negativa. Co však člověk musí obětovat a co naopak užíváním steroidů získá?
Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Snad každý muž by chtěl mít velká a široká záda, která dokážou divy nejen v posilovně, ale také přitáhnout pozornost řady opačného pohlaví. Podívejme se na několik základních cviků pro perfektní záda!
Nejlepší cviky na břicho! TOP 8 cviků pro pořádné břišáky
Nejlepší cviky na břicho! TOP 8 cviků pro pořádné břišáky
K vyrýsovaným břišním svalům budete potřebovat vedle nízkého % podkožního tuku také kvalitní a komplexní trénink břicha. Jaké cviky jsou ty nejlepší?
Nejlepší cviky na biceps! TOP 6 cviků na mohutné ruce
Nejlepší cviky na biceps! TOP 6 cviků na mohutné ruce
Mohutné paže chce mít asi každý návštěvník posilovny. Jak se k nim efektivně dopracovat? Náš přehled cviků vám s tím pomůže!
Nejlepší cviky na triceps v posilovně i doma!
Nejlepší cviky na triceps v posilovně i doma!
Triceps tvoří většinu svalové hmoty paže. Pokud chcete, aby vaše ruce připomínaly medvědí tlapy, máme pro vás zásobník cviků, který vám s tím pomůže!
Nejlepší cviky na zadek! TOP 10 cviků na zpevnění zadku
Nejlepší cviky na zadek! TOP 10 cviků na zpevnění zadku
Přáli byste si pevné, kulaté a dokonalé hýždě? S trochou vytrvalosti se vám tenhle sen snadno splní! Přinášíme vám přehled 10 účinných cviků pro zpevnění hýžďových svalů, které vám pomohou k vytvarovanému a pevnému zadku.
Nejlepší cviky na střed těla! TOP 5 cviků pro pevný core
Nejlepší cviky na střed těla! TOP 5 cviků pro pevný core
Svalům středu těla (CORE) a jejich správnému procvičení by měla věnovat dostatečnou pozornost celá populace. Víte, jakým způsobem střed těla cvičit?
Jak často cvičit a jak rozdělit partie pro rychlé výsledky?
Jak často cvičit a jak rozdělit partie pro rychlé výsledky?
Kolikrát týdně máme trénovat? Máme pro vás komplexní návod na to, jak si rozložit cvičení podle vašich časových možností!