8 nejzajímavějších českých fitness youtuberů, které se vyplatí sledovat

David Chmátal
David Chmátal 6. 12. 2019 Poprvé publikováno 24. 10. 2017
Aktualizováno 6. 12. 2019
8 min. 11 Líbí se mi Komentáře Uložit článek
8 nejzajímavějších českých fitness youtuberů, které se vyplatí sledovat
obrázek z youtube archivu Aleše Lamky

Svět fitness a aktivního životního stylu se těší stále větší oblibě. Stejně jako stoupá počet nových diet, tréninkových metod a revolučních suplementů, zvyšuje se i počet nadšenců, kteří podlehli vidině zdánlivě lehce vydělaných peněz a rozhodli se prorazit svými fitness videi. Každý si sám najde, co ho baví, nicméně jsme se dostali do bodu, kdy je youtube přesycen nekonečnými videi o hubnutí a nabírání svalů. 

V takovém kvantu může hledání kvalitního obsahu diváka unudit. Aktin vám přináší vybrané české youtubery s kvalitní, nebo alespoň rozdílnou tvorbou, kteří neplní své vlogy jen benchpressem nebo kvanty spořádaného jídla. Jakým jménům bychom měli věnovat pozornost?

1. Aleš Lamka

Online trenér, physique závodník a motivátor Aleš Lamka na svém kanálu rychle sbírá stále více odběratelů, kde s denní frekvencí přidává nová videa svého tréninku se sparing partnerem Lukšou, videa o správné technice cviků nebo odpovědi na nejčastější otázky svých fanoušků. Kromě téměř celoroční vyrýsovanosti vyniká Aleš přátelskou formou prezentace a otevřeností svých videí

[Instagram]

Svým klientům a divákům radí na základě vlastních zkušeností a na rozdíl od některých youtuberů se nebojí přiznat, že s danou problematikou nemá zkušenosti, a zarputile neprosazuje "svoji pravdu". Efektivitu jeho metod dokazují jeho vlastní výsledky, kvůli kterým je často nařčen z užívání steroidů, ale i spolupráce s jinými ikonami českého Youtube jako FattyPillow nebo Jonáš Petřík. 

Aleš Lamka je důkazem toho, že není potřeba hledat zkratky ke svým cílům, že k vysněné postavě superhumana není potřeba nejmodernější vybavení a doping. Pokud chcete o Alešovi zjistit trochu více, než přejdete na jeho kanál, přečtěte si, co pro vás o něm zjistil Jenda Caha.

Youtube: Aleš Lamka - fitnessInstagram: aleslamka_fitnessFacebook: Aleš Lamka - fitnessRozhovor na Aktin.cz: zde

2. Jonáš Petřík

Sám o sobě říká, že není žádný youtuber, což potvrdil i v našem rozhovoru. Normální kluk, co zvedá bomby, skáče salta a jezdí felicií (teď hlavně na kole) do McDonaldu – tahle fakta by mohla docela přesně vystihnout Jonáše Petříka. Nicméně za jeho skromným vystupováním se skrývá tvrdá dřina, úspěchy na světových šampionátech a mistrovství světa ve freestyle karate, založení oblíbeného hard gymu JonasGym na pražském Bohdalci, kde trénoval spolu s Jirkou Tkadlčíkem. 

Právě extrémní kombinace kopů, salt a přemetů přivedly Jonáše ke cvičení. Přestože už nezávodí, v jeho tréninku mají stále své místo a ovlivňují způsob jeho přípravy. Při trénování – ať už sebe, nebo svých klientů – klade velký důraz na základy a rozvíjení pohybových vzorců a síly. Jonáš nepatří k youtuberům, kteří by chrlili jedno video za druhým, za to jeho relativně dlouhá videa nabízí divákům komentáře k základním problémům souvisejícími s pohybem a rozvojem síly. 

Se zálibou poukazuje na nesmyslnosti dnešní doby: "Řešíme, jaký si koupit protein, ale neumíme dřepovat." Jonáš Petřík na svém kanále rozebírá fitness bez obalu a věnuje se těm největším chybám, které jsou však paradoxně mnohdy opomíjeny. Právě jeho kanál je ten, který by měl sledovat každý, kdo chce trénovat efektivně a nepodlehnout (mnohdy hloupým) internetovým trendům. Navíc, kdy jindy uvidíte téměř stokilového chlapa ve flanelové košili, jak v rytmu metalové hudby vytáhne dvojnásobek vaší maximálky a pak skočí backflip?

I když v současné době Jonáš Petřík nová videa nepřidává, myslíme si, že i přesto na kanále můžete najít spoustu hodnotných informací, které vám budou přínosem. 

Youtube: Jonas PetrikInstagram: jonaspetrikFacebook: Jonáš Petřík - trenér

3. Bodyflex Fitness

Manželé Borkovcovi – osobní trenéři, závodníci v kulturistice a majitelé profesionálního fitness centra v Litoměřicích. Na svém kanále sdílejí své tréninky, předávají své zkušenosti z kulturistiky a detailně dokumentují svou přípravu na mezinárodní soutěže. Cesta ke comebacku zraněného Jiřího Borkovce, který jako jeden z mála závodníků sází na keto dietu, je prokládána Q&A videi, tréninky se sponzorovanými sportovci a tvrdými tréninky jedné z nejúspěšnějších českých závodnic Karolíny Borkovcové

Aktuálních šestnáct tisíc odběratelů neodpovídá atraktivitě a reálnému přínosu Youtube komunitě, vždyť kdo jiný než druhý nejmladší vítěz Mr. Universe společně s mistryní světa může nabídnout víc? 

Youtube: BODYFLEX FitnessInstagram: jiriborkovec_officialFacebook: bodyflexfitness.cz

4. KamFit

Kamil Dušejovský si šel za svým snem, odcestoval do USA, kde již zůstal a úspěšně rozjel vlastní podnikání. K tomu přidal nejeden úspěch ze soutěží v kategorii Men's Physique. Na svém Youtube kanálu ukazuje společně se svou ženou, jak se žije takový americký sen

Nepublikuje monotónní videa z posilovny, spíše skrze vlogy sdílí své zkušenosti z fitness a hlavně běžného života v LA. Vždy s úsměvem a energií ukazuje českým divákům kuriozity a odlišnosti ze světa za velkou louží. Podobně jako kamarád Michal Sopor (youtuber a milovník pohybu) přibližuje rozdílný přístup ke cvičení a životu, který na českém youtube chybí. Pozitivní přístup a úsměv jsou charakteristické aspekty jeho kanálu.

Youtube: KamFitInstagram: kamfitFacebook: kamfit24

5. Jakub Enžl

Tento sympatický jednadvacetiletý kulturista se věnuje fitness životnímu stylu již nějaký ten pátek a své dosavadní znalosti, tipy a doporučení sdílí na youtube kanále, kde se mimo jiné můžete dozvědět, jak vypadá Jakubův obyčejný život. Mezi jeho přednosti patří fakt, že se snaží své publikum vzdělávat a předat jim konkrétní rady. Můžete se tak dozvědět, jaké jsou nejčastější chyby při cvičení nebo jak by měla vypadat vaše strava. 

Kubu jste mohli vidět třeba závodit také v populárních Strength Wars, kde soupeřil s Honzou Krasinským. Už v 17 letech Kuba vyhrál mistrovství České republiky v mrtvém tahu, kdy zvítězil s výkonem 250 kilogramů ve své kategorii. Jeho tvorba je pro hodně lidí svěžím větrem v tuzemské fitness scéně.

Youtube: Jakub EnžlInstagram: jakubenzlFacebook: Jakub Enžl fitness

6. Jiří Tkadlčík

Nikomu se nepodařilo ukázat veřejnosti krásu silových sportů, zviditelnit powerlifting, strongmanské disciplíny a zbourat mýtus o velkých nefunkčních svalech tak, jako českému lvu Jiřímu Tkadlčíkovi. Rodák z Přerova, který "nezná rest day", to svou dřinou a vůlí dotáhl až k titulu nejsilnějšího muže Evropy a dvojnásobnému vítězství na Arnold Classic. 

Většina ho poprvé zaznamenala kvůli potyčce s Filipem Grznárem, dnes společně se svou přítelkyní, úspěšnou lifterkouValerií Mirić, sdílí na svém kanále a sociálních sítích své tvrdé tréninky, živé přenosy strongmanských závodů a vlogy z cest. 

[Instagram]

Ať už skrze videa, či veřejné semináře seznamuje zájemce se základy svého sportu a nechává nahlídnout i do zákoutí své suplementace. Nejenže na základě svých úspěchů a zkušeností coby trenér může divákovi předat cenné informace, ale navíc svým přístupem a obrovským srdcem doručí obrovské množství motivace.

Youtube: Jiří TkadlčíkInstagram: jiritkadlcikFacebook: jirkatkadlcik

7. Michal Sopor

Podobně jako KamFit ukazuje i Michal Sopor, jaké je žít za velkou louží v Los Angeles. Rodák z Karviné se věnuje komplexnímu pohybovému rozvoji a dává přednost cvičení s vlastní váhou. V poslední době se také věnuje brazilskému jiu‑jitsu, kterému rovněž propadl třeba Ben Cristovao. Jedním z Michalových oblíbenců je i Ido Portal, jenž se podílel na přípravě zápasníka UFC Connora McGregora a dává důraz na komplexní přístup k tréninku. 

Michal celkově natáčí videa ze života v Kalifornii, kde se můžete dozvědět spoustu užitečných rad v případě, že byste si chtěli udělat dovolenou snů za velkou louží. Michal se věnuje mimo jiné i online trénování a stejně jako KamFit má i svou vlastní značku.  

Youtube: Michal SoporInstagram: michalsoporFacebook: Michal Sopor

8. Aleš Bursa

Boooom! Tradiční úvod Alešových videí, kde divákům ukazuje svůj trénink, rozebírá úskalí jednotlivých metodik a nabízí náhled do své závodnické přípravy. Nádech stereotypní tvorby nijak se neodlišující od většiny českých fitness kanálů se rozplyne s prvním zhlédnutým videem. 

Aleš Bursa je důkazem, že fitness a posilování není jen bezmozková aktivita pro sypače. Intelekt rozvíjený studiem matematiky a hudební konzervatoře Aleš přenesl na pole pumpujícího železa. Co tedy dělá jeho kanál výjimečným, je projev a inteligentní rozbor dané problematiky

Mimo vlastní kanál se Aleš objevuje ve videích s Jonášem Petříkem, Alešem Lamkou či v novém projektu SWAGLIFTU, Anabolic engineers, kde s výše uvedenou plzeňskou dvojicí podniká nejrůznější aktivity posilovně vzdálené.

Youtube: Ales Bursa,Instagramales_bursaFacebook: alesbursapt

#Bonus nakonec v podobě kanálu Aktin.cz

Na našem kanále najdete spoustu cenných informací, rad, rozhovorů a návodů na to, jak správně cvičit a neublížit si. Najdete u nás kvalitní obsah zabývající se stravou, cvičením, motivací a vzděláváním.

Youtube: AktinInstagram: aktinczFacebook: Aktin

Přidej se k 42 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
11 Líbí se mi Uložit článek