KamFIT varuje: Steroidy z tebe udělají Supermana a bestii v posteli, ale dřív umřeš!

10. 1. 2019
Komentáře
KamFIT varuje: Steroidy z tebe udělají Supermana a bestii v posteli, ale dřív umřeš!
Co v článku najdeš?
Zobrazit seznam Skrýt seznam

V jednom z posledních videií KamFIT alias Kamil Dušejovský otevřeně promluvil o anabolických steroidech. KamFIT vypráví o osobní zkušenosti a vlastní naivitě, kdy byl s pauzami zhruba 3 roky na anabolických steroidech. Sám přiznává, že kdyby měl možnost potkat své dřívější já užívající anabolika, nejradši by se profackoval. Jaká je brutální pravda o steroidech a co musíme položit na "steroidový" oltář výměnou za pomíjivý záblesk "krásy"?

Příběh fitness YouTube fenoménu odrážející realitu. K falešné slávě pomáhají zakázané látky, které jsou běžnému divákovi skryté…

"Je to 3 roky zpátky, bylo to před mojí první soutěží. Kamarád to dělal, viděl jsem, jak je větší, silnější, vyrýsovanější, tak jsem si říkal, tak to zkusím taky no, což je nejdebilnější nápad…" V průběhu videa si KamFIT sype popel na hlavu s tím, že by nejraději své mladší já proplesknul.

Všichni se derou za slávou, výhrou na soutěži a větším počtem lajků na sítích za pomoci steroidů. KamFIT ale není výjimkou…

Od prvního videa na YouTube v roce 2016 si KamFIT vybudoval kanál, který má přes 135 000 odběratelů a jeho videa sleduje spousta lidí, kteří sní o tom, že jednou budou vypadat třeba tak dobře jako on. Za jeho úspěchem stojí pozitivní energie, motivace, vědomosti a sdílení svého života předávaného skrze videa, ale i anabolické steroidy, díky kterým KamFIT dnes vypadá tak, jak vypadá. #ProteinNeníSteroid

Kvůli srovnávání se svými vzory na Instagramu se můžeme cítit nešťastně nebo snad méněcenně. Cílem je s nikým se nesrovnávat!

On si toho všeho je vědom a jasně říká, že by se nikdo neměl s nikým srovnávat a toužit po postavě, životě nebo úspěchu někoho jiného, protože na sociálních sítích jsou k vidění pouze idylické životní obrazy

"Problém ve fitness průmyslu je ten, že všichni posílají na Instagram, jak vypadají meganamakaně," dodává KamFIT. My si musíme uvědomit, že ta forma je pro drtivou většinu naturálů nereálná a dlouhodobě neudržitelná. Je to jen otázka několika fotek, okamžiků nakrmení ega, které pak "fitness celebrity" sdílí celý rok a vytváří dojem celoroční dokonalé formy, které dosáhly za pomoci steroidů.

Běžný divák pak podlehne dojmu, že všichni borci jsou pořád velcí s nízkým procentem tuku a fitnessky jsou hubené s dokonalým zadkem, který chceme taky, jinak nebudeme šťastné. Omyl! Štěstí nám nezaručí větší biceps, sixpack nebo TEN zadek. V konečném důsledku je dobře být nejlepší verzí sama sebe, ale nejdůležitější je to, co máš v hlavě. Zestárneme a ten zadek stejně spadne. Podobně jako ty obří paže nebo všechny ty sixpacky…

[Instagram]

"Větší síla, lepší regenerace. Udělá to z tebe takovýho Supermana..."

Přes všechny pozitivní účinky steroidů, které KamFIT popisuje v superlativech"Každej den přidáš 5 kilo na bench, nikdy tě nebude nic bolet, síla a energie jde nahoru. Udělá to z Tebe trošku takovýho Supermana. V posteli seš bestie," je užívání anabolik pro organismus neskutečný záhul, který na těle zanechá škaredý podpis.

Bez cvičení a vyřešené stravy k větší síle i svalovým přírůstkům, díky nasypanému testosteronu. Rady takových jsou zcestné ...

KamFIT mluví o používání testosteronu, který má opravdu silné účinky. Už v roce 1996 ukázali vědci, že muži, kteří "nasypali" testosteron (600 mg testosteron enanthátu týdně) a nic nedělali, měli po deseti týdnech "kůry" větší svalové přírůstky než muži, kteří stejně dlouho dobu pravidelně silově cvičili třikrát týdně!

 • testosteronová skupina bez cvičení nabrala 3,2 kilogramů beztukové tělesné hmoty
 • kontrolní skupina bez cvičení nabrala 0,8 kilogramů beztukové tělesné hmoty
 • kontrolní cvičí skupina nabrala 2 kilogramy beztukové tělesné hmoty
 • testosteronová cvičící skupina nabrala 6 kilogramů beztukové tělesné hmoty

To už jsou docela silné výsledky. V dnešní době se bohužel dělají daleko silnější "procedury", kdy se látky kombinují a nabývají na účinnosti. Je pak smutné, když se taková fitness hvězdička objeví na scéně a pasuje se do role "poradce", který radí naturálům, jak cvičit a stravovat se.

V 18 mají kluci svého testosteronu na rozdávání a rostou jako z vody

Daleko horší je, když mladí kluci, kteří sotva dosáhli plnoletosti, používají anabolické látky z jakéhokoliv důvodu. V 18 letech mají kluci testosteronu doslova na rozdávání a už jen při pohledu na činku rostou jak z vody. Proč si hnedka zkraje života odrovnávat zdraví?

S anaboliky o krok blíž k rakovině, srdečnímu selhání a předčasnému úmrtí…

"Půjdu sám příkladem, skončil jsem se vším," říká KamFIT. A ví proč. Problémem je srovnávání a touha vypadat jako někdo jiný, protože se ve svém těle necítíme dobře. To si pak říká o "detox" od sociálních sítí, ale o tom jindy.

V roce 2017 zemřel 26 letý profesionální kulturista Dallas McCarver kvůli srdečnímu selhání způsobenému užíváním anabolických steroidů. Ve svém věku měl zvětšené všechny orgány a rakovinu štítné žlázy. Stojí to za to?

[Instagram]

Jak tělo trpí, zatímco jsme anaboliky vystřelení až na oběžnou dráhu?

 • Větší riziko rakoviny, nejčastěji rakoviny prostaty, rakoviny jater a riziko předčasného úmrtí
 • Vysoký krevní tlak, srdeční arytmie a riziko srdečního selhání. Obzvlášť, pokud máme rodinou zátěž těchto onemocnění
 • Nebezpečné změny cholesterolu, snížení HDL a zvýšení LDL cholesterolu, který poukazuje na zvýšené riziko infarktu myokardu a zvýšená srážlivost krve
 • Akné a gynekomastie, zvětšení prsní žlázy u mužů. Mužům „narostou ženská prsa“
 • Utlumení až vymizení vlastní produkce testosteronu a tvorby spermií
 • Vypadávání vlasů a zvýšená tvorba ochlupení
 • Předčasné zastavení růstu u dospívajících jedinců
 • Zhrubnutí hlasu u žen

Co si z toho vzít?

"Abys měl dobrý tělo, abys měl sixpack, abys měl žíly na předloktí, nemusíš brát steroidy. Můžeš to všechno dělat naturálně. Jasný, bude to trvat dýl, budeš potřebovat větší úsilí a vůli. Ale bude z tebe i lepší člověk, silnější nejenom zvenku, hlavně vnitřně. Ne, že si vezmeš steroidy, najednou budeš vypadat na pár měsíců dobře, a pak zase budeš vypadat jako hovno, jako větší hovno, než když jsi začal." Říká KamFIT. 

Fitness není o tom vypadat tak, aby z toho spadla pusa na podlahu všem, kdo nás jen uvidí. Je to o tom, žít zdravě a cítit se fyzicky a mentálně fit. Snažme se být tou nejlepší verzí sebe sama, ale pamatujme, že pomíjivá krása a krátkodobý úspěch nejsou všechno. A že výměnou za to obětujeme své zdraví a zkracujeme si život. Na užívání anabolických látek bychom měli zapomenout, ušetříme své zdraví i obrovské finanční částky. A podobně jak říká KamFIT, abys měl dobrý tělo, stačí se věnovat silovému tréninku, srovnat si stravu do latě a třeba používat základní suplementy jako protein, multivitamin a kreatin

Sex, testosteron a fitness. Jak se vzájemně ovlivňuje cvičení a sexuální aktivita?
Sex, testosteron a fitness. Jak se vzájemně ovlivňuje cvičení a sexuální aktivita?
Sexualita, libido i vztah sexu a cvičení je téma, které je blízké drtivé většině z nás. Pojďme zahodit stud a podívat se společně na otázky spojené se sexuální životem vyznavačů fitness. Jak ovlivňuje sexuální aktivita moje výsledky v posilovně a jak naše cvičení ovlivňuje chuť a množství sexuální aktivity? Výsledky vás jistě překvapí...
Jak zvýšit testosteron? Máme pro vás 8 tipů
Jak zvýšit testosteron? Máme pro vás 8 tipů
Testosteron si často spojíme s agresí, soutěživostí či typicky mužským chováním, ale nutné je také poznamenat, že se jedná o hormon, který je důležitý pro zdraví našeho srdce či schopnost reprodukce. Víte, jak si ho můžete přirozeně zvýšit?
Sypači pozor! Podle jakých příznaků na těle poznáte užívání anabolických steroidů?
Sypači pozor! Podle jakých příznaků na těle poznáte užívání anabolických steroidů?
Užívání anabolických steroidů je široce rozšířené ve fitness a kulturistice. Víte ovšem, jak se užívání anabolických steroidů na našem těle podepíše a co pomyslně dáváme na obětní oltář za velké a masivní svalstvo?
Sype naše babička, když pije protein? Proč si lidé myslí, že jsou doplňky stravy steroidy?
Sype naše babička, když pije protein? Proč si lidé myslí, že jsou doplňky stravy steroidy?
Často kolem sebe můžeme zaslechnout názor, že doplňky stravy jsou jenom "chemie" a nic nám jejich používání nepřinese, je tomu opravdu tak? Co jsou vlastně doplňky stravy a k čemu primárně slouží?
Co jíst pro zdraví i vysněnou postavu? Stravovací základy pro pokročilé
Co jíst pro zdraví i vysněnou postavu? Stravovací základy pro pokročilé
Co jíst pro zdravé tělo, silnou mysl a vysněnou postavu? Máme pro vás moderního průvodce světem stravování.
8 cviků pro posílení a uvolnění bederní páteře
8 cviků pro posílení a uvolnění bederní páteře
Bolesti zad dokážou poměrně snadno narušovat každodenní aktivity běžného života. Pokud trápí i vás, konkrétně ty v bederní části, je tento článek přesně pro vás. Zabývá se technikami protahování i posilování, které pomohou s bolestí, ztuhlostí a zároveň fungují jako prevence proti budoucím potížím.
10 tipů na rychlé a zdravé letní obědy
10 tipů na rychlé a zdravé letní obědy
Taky máte léto nacpané volnočasovými aktivitami, prací a nemáte čas se plně věnovat vaření? Zkuste některý z těchto 10 rychlých a přitom zdravých nápadů na letní obědy.
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit je základem úspěšného hubnutí – co si ale pod tímto pojmem představit, a jak vědomosti poté uvést do praxe?
8 cviků na uvolnění i posílení krční páteře
8 cviků na uvolnění i posílení krční páteře
Bolest krční páteře patří mezi nepříjemný stav ovlivňující fyzickou a psychickou pohodu. Podle studií se navíc předpovídá, že až 7 z 10 lidí tuto bolest zažije. Jak se proti tomu bránit? Dnešní článek prozradí 8 cviků nejen na uvolnění, ale také posilnění krční páteře, které pravidelným cvičením omezí nebo úplně eliminuje bolest.
8 věcí, které se stanou po vysazení hormonální antikoncepce
8 věcí, které se stanou po vysazení hormonální antikoncepce
Hormonální antikoncepce je jednou z metod zabraňujících nechtěnému početí. Do jaké míry ale mění přirozené pochody v ženském cyklu, a co můžete očekávat po jejím vysazení?
Nafouklé břicho? Toto je 7 nejčastějších příčin
Nafouklé břicho? Toto je 7 nejčastějších příčin
S nafouknutým břichem se setkal téměř každý a všichni se shodnou, že dokáže pořádně znepříjemnit den. Pokud se ovšem obtíže s trávením opakují nebo vás dokonce trápí trvale, je potřeba zakročit. V dnešním článku vám představíme 7 možných příčin nafouklého břicha společně s jejich řešeními!
Nejlepší cviky na břicho! TOP 8 cviků pro pořádné břišáky
Nejlepší cviky na břicho! TOP 8 cviků pro pořádné břišáky
K vyrýsovaným břišním svalům budete potřebovat vedle nízkého % podkožního tuku také kvalitní a komplexní trénink břicha. Jaké cviky jsou ty nejlepší?
Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Snad každý muž by chtěl mít velká a široká záda, která dokážou divy nejen v posilovně, ale také přitáhnout pozornost řady opačného pohlaví. Podívejme se na několik základních cviků pro perfektní záda!
Klidová tepová frekvence: co vypovídá o našem těle?
Klidová tepová frekvence: co vypovídá o našem těle?
Klidová tepová frekvence je jednoduchý ukazatel, který mnoho vypovídá o našem organismu. Jaké hodnoty jsou normální a co tepová frekvence prozradí sportovcům?
Nejlepší cviky na biceps! TOP 6 cviků na mohutné ruce
Nejlepší cviky na biceps! TOP 6 cviků na mohutné ruce
Mohutné paže chce mít asi každý návštěvník posilovny. Jak se k nim efektivně dopracovat? Náš přehled cviků vám s tím pomůže!