Kde si v Brně zacvičit? Top 7 gymů, které stojí za to!

2. 3. 2020
Komentáře
10
Kde si v Brně zacvičit? Top 7 gymů, které stojí za to!
Co v článku najdeš?
Zobrazit seznam Skrýt seznam

Zima je nevratně za námi. Pro mnohé z nás skončila doba dovolených, začala opět škola a pozvolným tempem se nám naše životy opět dostávají do zajetých kolejí. S tím jde ruku v ruce pravidelný trénink a posouvání svých limitů, a to třeba v novém fitku. Abychom si všichni usnadnili práci s hledáním, máme tu seznam nejlepších gymů v Brně, ze kterého si určitě vybere každý!

Co se v dnešním článku dozvíme?

  • Kam jít, když hledáme židenickou Mekku kulturistiky.
  • Kde je nejlepší fitko za rozumný peníz.
  • Kde najdeme moderní fitness centrum společně s wellness zónou.
  • Kam si zajít na lekci crossfitu.

Ať už máme raději klasickou posilovnu, moderní vybavení, nebo crossfitový box, z našeho přehledu si každý vybere to svoje.

  • Otevírací doba fitness center je zpravidla do večerních hodin (21:30–22:00)
  • Ve všech uvedených fitness centrech můžeme uplatnit MultiSport kartu, zúčastnit se sálové lekce nebo si zacvičit pod dohledem trenéra.

Mišmaš fitness

Mišmaši najdeme na tisíci čtverečních metrech plně klimatizované fitko s více než šedesáti stanovišti a stroji od firmy Hammer Strength nebo Life Fitness, kde si můžeme odcvičit svůj trénink sami nebo pod dohledem některého ze zkušených trenérů. Samozřejmostí je také silová zóna, kde si dáme do těla cvičením s volnými vahami. Využít můžeme i kardio zónu nebo sálové lekce v čele s Pilates a Fitboxem.

Celkově v Mišmaši panuje příjemná a přátelská atmosféra, kde je o motivaci postaráno! Trénují zde totiž jak závodníci ve fitness a klasické kulturistice, tak i siloví trojbojaři, od kterých můžeme třeba leccos odkoukat a pokusit se je překonat. Ne nadarmo se Mišmaši říká židenická Mekka kulturistiky.

Kde si v Brně zacvičit? Top 7 gymů, které stojí za to!
ilustrační obrázek Mišmaš Fitness

Velký Průvan

Troufám si tvrdit, že fitness kariéra spousty Brňáků začala právě v tomto fitness centru. Výhodou Velkého Průvanu je fakt, že mimo obrovské společné posilovny s kardio zónou si mohou zajít příslušnice něžného pohlaví pouze do dámské posilovny, kde uniknou "bouchání železa". V Průvanu nalezneme takésálové lekce, jako je kalanetika, bodystyling nebo TRX. Celkově jde o všestranné fitness centrum, kde si najde každý to svoje za rozumné peníze. Pokud hledáme nejlepší poměr cena/výkon, je Velký Průvan jasná volba!

V suterénu se nachází posilovna Malý Průvan, která je o něco méně vybavená, ale o to levnější než její větší brácha. Má domácí atmosféru typickou pro posilovny menších měst, kam roky chodí jádro nadšených a přátelských sportovců, kteří rádi prohodí pár slov, a když je potřeba, tak i poradí. V Malém Průvanu můžeme potkat třeba Petra Loskota, který je jedním z našich redaktorů.

Kde si v Brně zacvičit? Top 7 gymů, které stojí za to!
ilustrační obrázek Velký Průvan Fitness

Big One Fitness

V centru Brna kousíček od "Mendláku" najdeme populární Big One Fitness, kde se nachází vše, co ke kvalitnímu tréninku potřebujeme. Můžeme se tak zahřát v kardio zóně, absolvovat trénink v silové části, na konci tréninku pilovat techniku crossfitových cviků v Cross Workout zóně a na schodech v kardio zóně si můžeme dát závěrečný krátký vysoceintenzivní intervalový trénink. 

Big One je oblíbeným fitness centrem u řady cizinců, o čemž svědčí komunikace v angličtině mezi návštěvníky. O oblíbenosti Big One svědčí i fakt, že je zde často hodně návštěvníků, čemuž se vyhnete cvičením v dopoledních hodinách. Chcete vědět, jak to v Big Onu vypadá? Zde máte panoramatický přehled.

Ze sálových lekcí se zde můžeme těšit na funkční trénink, kickbox, bodystyling nebo bosu.

  • Big One Fitness najdeme v centru Brna na Václavské 6, takže sem pohodlně můžeme dojet MHD nebo nechat auto na přilehlém parkovišti.
Kde si v Brně zacvičit? Top 7 gymů, které stojí za to!
ilustrační obrázek Big One Fitness

Hulk Gym

Jak už název napovídá, v Hulk Gymu Dalibora Hájka najdeme ve vzdušném prostoru vše potřebné pro výživný silový trénink. Najdeme tady však také oddělenou zónu pro funkční trénink a trénink s vlastní váhou těla. Hulk Gym disponuje zatravněnou venkovní terasou, na které se dá cvičit pod otevřeným nebem, a "nasát" tak nějaký ten vitamin D. 

Na sálových lekcích se naučíme sebeobraně, Fit boxu nebo stále oblíbenějšímu jiu‑jitsu.

  • Hulk Gym najdeme před Bobycentrem na ulici Sportovní 581/4a. Do posilovny je vcelku jednoduché dostat se autem nebo MHD.
Kde si v Brně zacvičit? Top 7 gymů, které stojí za to!
ilustrační obrázek Hulk Gym

AZ FITNESS

V brněnském mrakodrapu AZ Tower najdeme moderní AZ FITNESS centrum, které disponuje silovou zónou s volnými váhami společně se stroji od Life Fitness a Hammer Strength. Bouchání železa a vítězný řev sportovců tu však nečekejme, jedná se o klidnější serióznější fitness centrum. S výhledem z tréninkové terasy si můžeme efektivně zacvičit třeba pod dohledem osobního trenéra i pod širým nebem a po náročném tréninku využijeme regeneraci v podobě wellness zóny.

Na sálových lekcích si dáme do těla třeba na pilates, kruhovém tréninku, fitboxu nebo funkčním tréninku.

  • "AZ‑ko" najdeme v budově AZ Tower na Pražákově 1008/69 dostupné autem nebo MHDčkem.
Kde si v Brně zacvičit? Top 7 gymů, které stojí za to!
ilustrační fotografie AZ Fitness

Energy Fitness

Kdo si doteď nevybral svůj druhý domov, tak Energy Fitness splňuje ta nejpřísnější kritéria a hygienické standardy. V moderním vzdušném fitness centru nalezneme široké zázemí v podobě silové zóny s volnými váhami, se stroji a kardio zónou. Nic zde k tréninku nebude chybět maratonci, vzpěrači, crossfiťákovi, powerlifterovi, bodybuilderovi ani člověku, který nezapadá do žádné z těchto kategorií. Navštívit můžeme i studiové lekce v čele s jógou, kondičními nebo posilovacími lekcemi. 

Nonstop sauna nám pomůže zregenerovat ihned po tréninku, stejně jako kvalitní masáž. V soláriu zase chytneme "bronz", i když zrovna nesvítí slunce. "Tělocvik. Relaxace. Sebevědomí. Péče o tělo a mysl. Právě toto potřebujete pro kvalitnější život. U nás získáte vše," říká web Energy Fitness.

Prostory Energy Fitness se nám v Aktinu líbí natolik, že je rádi využíváme i k tvorbě obsahu pro vás. 

Kde si v Brně zacvičit? Top 7 gymů, které stojí za to!
ilustrační fotografie Energy Fitness

MadMan CrossFit gym

MadManu Najdeme přátelskou komunitu lidí, kteří doslova crossfitem žijí, a pokud se jimi necháte nakazit, tak mu propadnete dřív, než byste stačili říct snatch. A opravdu víme, o čem mluvíme – právě v tomto gymu, resp. CrossFit Boxu, můžete potkat většinu Aktiňáků, ať už na (nejen ranních) lekcích, nebo jen tak pospolu v Open Gymu. Mergiho z MadMana jsme mohli zaregistrovat v jednom z našich předešlých článků, kdy společně s Luckou Minářovou vysvětloval, proč je crossfit skvělým sportem.

V MadManu můžeme zajít jak na klasický Open Gym, tak i na lekce. Pokud jste však v crossfitu noví, měli byste začít začátečnickým kurzem ON RAMP, kde se na šesti lekcích naučíte základní cviky, práci s kettlebellem a velkou činkou apod. Pak si už můžeme vybrat z nabitých lekcí, při kterých budete každý den překonávat vlastní hranice.

  • CrossFit MadMan najdeme kousek za Velkým Průvanem na Vídeňské 297/99 v příjemném industriálním prostředí.
Kde si v Brně zacvičit? Top 7 gymů, které stojí za to!
ilustrační fotografie MadMan CrossFit gymu

Co si z toho vzít?

Vybrat si svůj gym a začít cvičit není vůbec těžké, stačí si jen vyzkoušet pár míst z pestré nabídky brněnských "boucháren" a cesta k lepší verzi sebe sama je otevřená. V Průvanu, Mišmaši a Big Onu nás čeká pohodová atmosféra klasických fitness center, v MadManu nás čeká nový svět crossfitu, Hulk Gym nabídne vzdušnou bouchárnu s venkovní terasou ke cvičení a v AZ Fitness najdeme moderní prostředí skloubené se světem fitness stejně jako v Energy Fitness.

Přidej se k 45 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Kde si v Praze zacvičit? Top 7 gymů, které stojí za to!
Kde si v Praze zacvičit? Top 7 gymů, které stojí za to!
Máme pro vás přehled posiloven a fitness center v Praze, kde si spolehlivě dáte do těla!
Jak si sestavit trénink? Full-body začátečníka #makamnasobe
Jak si sestavit trénink? Full-body začátečníka #makamnasobe
​Trénink začátečníka byl posledním tématem našeho seriálu základních videí s podtitulem #makamnasobe. Videa, která by vám měla napovědět nebo možná prozradit odpovědi na otázky týkající se tréninku a výživy, jsme vám přinášeli na našich stránkách po celý leden. Nyní je zde to poslední, ve kterém se společně s Filipem Ondráškem –jedním z našich Aktin atletů podíváme právě na to, jak se chovat v posilovně jako začátečník. Jak to Filipovi šlo a na co jsme se v tréninku zaměřili?
Jak by mělo vypadat perfektní potréninkové jídlo a suplementace?
Jak by mělo vypadat perfektní potréninkové jídlo a suplementace?
Stále dokola slýcháme, co by mělo dokonalé potréninkové jídlo obsahovat a stále jsou na to odlišné názory. Dali jsme dohromady vše, co věda ví, a sepsali pro vás kompletní návod na dokonalou potréninkovou výživu a suplementaci!
Jak začít s crossfitem? Najdi si gym, kde tě naučí správnou techniku, radí Minářová i Merganič
Jak začít s crossfitem? Najdi si gym, kde tě naučí správnou techniku, radí Minářová i Merganič
Na první lekci crossfitu po vás nikdo žádné psí kusy chtít nebude a vše si projdete pěkně od začátku! Není se čeho bát! Crossfit je funkčním sportem, díky kterému si můžete zlepšit výkonnost v ostatních sportech.
Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Snad každý muž by chtěl mít velká a široká záda, která dokážou divy nejen v posilovně, ale také přitáhnout pozornost řady opačného pohlaví. Podívejme se na několik základních cviků pro perfektní záda!
Nejlepší cviky na biceps! TOP 6 cviků na mohutné ruce
Nejlepší cviky na biceps! TOP 6 cviků na mohutné ruce
Mohutné paže chce mít asi každý návštěvník posilovny. Jak se k nim efektivně dopracovat? Náš přehled cviků vám s tím pomůže!
Nejlepší cviky na triceps v posilovně i doma!
Nejlepší cviky na triceps v posilovně i doma!
Triceps tvoří většinu svalové hmoty paže. Pokud chcete, aby vaše ruce připomínaly medvědí tlapy, máme pro vás zásobník cviků, který vám s tím pomůže!
Nejlepší cviky na břicho! TOP 8 cviků pro pořádné břišáky
Nejlepší cviky na břicho! TOP 8 cviků pro pořádné břišáky
K vyrýsovaným břišním svalům budete potřebovat vedle nízkého % podkožního tuku také kvalitní a komplexní trénink břicha. Jaké cviky jsou ty nejlepší?
Jak často cvičit a jak rozdělit partie pro rychlé výsledky?
Jak často cvičit a jak rozdělit partie pro rychlé výsledky?
Kolikrát týdně máme trénovat? Máme pro vás komplexní návod na to, jak si rozložit cvičení podle vašich časových možností!
Nejlepší cviky na prsa! TOP 7 cviků na rozvoj prsních svalů
Nejlepší cviky na prsa! TOP 7 cviků na rozvoj prsních svalů
Jak nejlépe cvičit prsní svaly? K velkému hrudníku benchpress prostě nestačí! Na jaké cviky bychom ve svém tréninku prsních svalů neměli zapomínat?
Nejlepší cviky na střed těla! TOP 5 cviků pro pevný core
Nejlepší cviky na střed těla! TOP 5 cviků pro pevný core
Svalům středu těla (CORE) a jejich správnému procvičení by měla věnovat dostatečnou pozornost celá populace. Víte, jakým způsobem střed těla cvičit?
Nejlepší cviky na zadek! TOP 10 cviků na zpevnění zadku
Nejlepší cviky na zadek! TOP 10 cviků na zpevnění zadku
Přáli byste si pevné, kulaté a dokonalé hýždě? S trochou vytrvalosti se vám tenhle sen snadno splní! Přinášíme vám přehled 10 účinných cviků pro zpevnění hýžďových svalů, které vám pomohou k vytvarovanému a pevnému zadku.
Nejlepší cviky na nohy! TOP 7 cviků na kvadricepsy
Nejlepší cviky na nohy! TOP 7 cviků na kvadricepsy
Dnes si představíme nejefektivnější cviky k vytvarování, posílení a zesílení přední strany stehen!
Nejlepší cviky na kulatá ramena a mohutné trapézy!
Nejlepší cviky na kulatá ramena a mohutné trapézy!
Jak správně a efektivně cvičit ramena? Na to se zaměříme v dnešním článku!
Tepová frekvence při běhu: jak podle ní naplánovat trénink?
Tepová frekvence při běhu: jak podle ní naplánovat trénink?
Tepová frekvence na nás při běhu prozradí spoustu důležitých informací, můžeme podle ní také sledovat dlouhodobý progres. Jak na to a jakým způsobem ji můžeme změřit?