Obličejová jóga: jak na štíhlejší obličej bez vrásek?

Komentáře
Obličejová jóga: jak na štíhlejší obličej bez vrásek?
Co v článku najdeš?
Zobrazit seznam Skrýt seznam
  • Obličejová jóga je speciální kombinace masáží a cvičení zaměřující se na vaši tvář, krk a ramena stimulující svaly, kůži a lymfatický systém.
  • Existují navíc i výzkumy dokazující, že obličejová jóga účinně zlepšuje strukturální vzhled pomocí posilování různých svalů částí obličeje.

  • Její zakladatelka, Danielle Collins, také zdůrazňuje: ,,Holistické zdraví a sebepéče jsou klíčem k zářivé pleti, protože péče o sebe uvnitř se odrazí ve vašem vnějším lesku.”

Obličejová jóga je oproti jiným druhům tohoto kombinovaného cvičení teprve začátečník; před 17 lety ji založila Britka, Danielle Collins, s vizí nejen zpevnit struktury obličeje, ale také zlepšit vnímání svého těla. Právě to z ní dělá i relaxační techniku. Zatímco většina cvičení se soustředí pouze na fyzické zaměření, obličejová jóga, stejně jako všechny její druhy, doporučuje mindfulness pečující také o mysl a psychickou pohodu. 

Benefity? Vypnutější pleť a mnoho dalšího…

Při pravidelném praktikování by měla face yoga velice účinně procvičit a zpevnit svaly vašeho obličeje, tedy zmírnit vrásky a další linky. Síla daného působení závisí na frekvenci a času, kterým nad ní strávíte, přesto se u malé studie v roce 2018 potvrdily viditelné výsledky během 8 týdnů 30minutového cvičení denně  u 18 z 20 rysů obličeje.

Mezi další benefity patří například zlepšení toku lymfy. To se děje díky akupresurním technikám, které zvyšují krevní oběh a také zmírňují stres, což pomáhá jako prevence před migrénami nebo pro kvalitnější spánek. 

  • Jak na to? Jednoduché cviky, se kterými začít 

Během všech cviků a masážních technik se pokuste soustředit na své dýchání, ale především na jednotlivé pohyby, které by vám rozhodně neměly přivádět diskomfort. Hřejivé teplo vycházející z dílčích cviků i v duchu aplikujte na jednotlivé svaly, které pod svými pohyby cítíte.

1. Už žádné kruhy pod očima: Eye de‑puffer

Nejprve položte ukazováčky těsně pod vnější okraj obočí a následně jimi jemně přejeďte pod očima směrem k vnitřním koutkům. Několik sekund zatlačte a poté pokračujte v kruhu pod obočím a zase zpět. Opakujte po dobu 30 sekund až 1 minuty. 

© MATT LINCOLN

2. Vypnutější krk pomocí lymfatické drenáže: Neck massage

Jemně zakloňte hlavu a položte své prsty k horní části krku (čelisti). S mírným tlakem prsty jeďte dolů až ke klíční kosti, na kterou pár sekund tlačte. Opět opakujte po dobu 30 sekund až 1 minuty. 

zdroj obrázku: https://www.marieclaire.co.uk

3. Relaxace a podpora krevního oběhu: Face tapping

Prsty položte na čelo a konečky prstů jemně poklepávejte směrem dolů k čelisti, následně přes přední část krku, až k ramenům. Poté je posuňte nahoru podél zadní části krku k temeni hlavy. Po 30 sekundách až minutě o sebe chvilku třete dlaně pro vytvoření tepla a přiložte si ruce na oči. Snažte se co nejvíc vnímat samostatně vytvořenou energii, zatímco se několikrát zhluboka nadechněte.

© MATT LINCOLN

Pro koho je určena? 

Protože se jedná o velice jednoduché masážní cviky, může obličejovou jógu praktikovat opravdu každý, nehledě na pohlaví či věk. U mladších se jedná o účinné předcházení známek stárnutí, věkově pokročilejším pak slouží jako skvělá a přírodní technika pro viditelnější zmírnění vrásek a jiných linek obličeje. V obou případech jde o efektivní způsob vyhrazení si času sám pro sebe, kdy uděláte nejen něco pro své současné a budoucí tělo, ale také pro svou mysl. 

Co si z toho vzít? 

Obličejová jóga je bezpochyby zajímavým a efektivním způsobem relaxace spojeným s protahováním a posilováním obličejových svalů. Právě to má za dodatečný efekt i zmírnění příznaků stárnutí, vyhlazení vrásek či linek obličeje a dostatečné prokrvení společně s lymfatickou drenáží.

A ačkoliv se jedná o poměrně mladý směr a druh jógy, u kterého je potřeba potvrdit ještě mnohé pomocí výzkumu, už teď se dá říct, že minimálně krátkým denním vymezením pro toto cvičení potěšíte své tělo i mysl

Mindfulness: meditace jako cesta k psychické pohodě
Mindfulness: meditace jako cesta k psychické pohodě
Mindfulness se nabízí jako jedna z možností, jak být zdravější, klidnější a spokojenější se svým životem. Poznejte kouzlo mindfulness v dnešním článku.
Kokosový olej dobrý na vlasy a pleť, ale jak je to s ním ve výživě?
Kokosový olej dobrý na vlasy a pleť, ale jak je to s ním ve výživě?
Kokosový olej mnoho lidí považuje za hotový zázrak. Je ale opěvovaný právem, nebo pro nás představuje spíše riziko? Možná budete z výsledků odborných studií nemile překvapeni.
Jak začít s jógou doma
Jak začít s jógou doma
Možností k pohybu momentálně bohužel moc není. Cvičení doma nám ale nikdo nesebere - v dnešním článku se podíváme na to, jak začít s jógou.
10 nejlepších jógových programů na YouTube pro začátečníky i pokročilé
10 nejlepších jógových programů na YouTube pro začátečníky i pokročilé
Zkuste si doma v pokoji nebo venku zacvičit podle některých z nabízených videí a možná józe a jejím účinkům propadnete naplno.
Proč cvičit jógu? Pomůže k lepší postavě i klidnější mysli
Proč cvičit jógu? Pomůže k lepší postavě i klidnější mysli
Máte za to, že jógu cvičí jenom nadšenci v batikovaných hábitech? V dnešním článku vás přesvědčíme, že cvičení jógy má spoustu benefitů, ze kterých vytěží nejen vaše tělo, ale i mysl.
8 cviků pro posílení a uvolnění bederní páteře
8 cviků pro posílení a uvolnění bederní páteře
Bolesti zad dokážou poměrně snadno narušovat každodenní aktivity běžného života. Pokud trápí i vás, konkrétně ty v bederní části, je tento článek přesně pro vás. Zabývá se technikami protahování i posilování, které pomohou s bolestí, ztuhlostí a zároveň fungují jako prevence proti budoucím potížím.
10 tipů na rychlé a zdravé letní obědy
10 tipů na rychlé a zdravé letní obědy
Taky máte léto nacpané volnočasovými aktivitami, prací a nemáte čas se plně věnovat vaření? Zkuste některý z těchto 10 rychlých a přitom zdravých nápadů na letní obědy.
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit je základem úspěšného hubnutí – co si ale pod tímto pojmem představit, a jak vědomosti poté uvést do praxe?
8 cviků na uvolnění i posílení krční páteře
8 cviků na uvolnění i posílení krční páteře
Bolest krční páteře patří mezi nepříjemný stav ovlivňující fyzickou a psychickou pohodu. Podle studií se navíc předpovídá, že až 7 z 10 lidí tuto bolest zažije. Jak se proti tomu bránit? Dnešní článek prozradí 8 cviků nejen na uvolnění, ale také posilnění krční páteře, které pravidelným cvičením omezí nebo úplně eliminuje bolest.
8 věcí, které se stanou po vysazení hormonální antikoncepce
8 věcí, které se stanou po vysazení hormonální antikoncepce
Hormonální antikoncepce je jednou z metod zabraňujících nechtěnému početí. Do jaké míry ale mění přirozené pochody v ženském cyklu, a co můžete očekávat po jejím vysazení?
Nafouklé břicho? Toto je 7 nejčastějších příčin
Nafouklé břicho? Toto je 7 nejčastějších příčin
S nafouknutým břichem se setkal téměř každý a všichni se shodnou, že dokáže pořádně znepříjemnit den. Pokud se ovšem obtíže s trávením opakují nebo vás dokonce trápí trvale, je potřeba zakročit. V dnešním článku vám představíme 7 možných příčin nafouklého břicha společně s jejich řešeními!
Klidová tepová frekvence: co vypovídá o našem těle?
Klidová tepová frekvence: co vypovídá o našem těle?
Klidová tepová frekvence je jednoduchý ukazatel, který mnoho vypovídá o našem organismu. Jaké hodnoty jsou normální a co tepová frekvence prozradí sportovcům?
Bílé skvrny na nehtech: co je způsobuje?
Bílé skvrny na nehtech: co je způsobuje?
Bílé tečky na nehtech jsou pro mnohé z nás synonymem pro nedostatek vápníku. Je to ale vždy ta správná příčina?
Nejlepší cviky na triceps v posilovně i doma!
Nejlepší cviky na triceps v posilovně i doma!
Triceps tvoří většinu svalové hmoty paže. Pokud chcete, aby vaše ruce připomínaly medvědí tlapy, máme pro vás zásobník cviků, který vám s tím pomůže!
Nejlepší cviky na střed těla! TOP 5 cviků pro pevný core
Nejlepší cviky na střed těla! TOP 5 cviků pro pevný core
Svalům středu těla (CORE) a jejich správnému procvičení by měla věnovat dostatečnou pozornost celá populace. Víte, jakým způsobem střed těla cvičit?