Obličejová jóga: jak na štíhlejší obličej bez vrásek?

Bc. Karolína Šimečková
Bc. Karolína Šimečková 12. 4. 2022
4 min. 1 Líbí se mi Komentáře Uložit článek
Obličejová jóga: jak na štíhlejší obličej bez vrásek?
  • Obličejová jóga je speciální kombinace masáží a cvičení zaměřující se na vaši tvář, krk a ramena stimulující svaly, kůži a lymfatický systém.
  • Existují navíc i výzkumy dokazující, že obličejová jóga účinně zlepšuje strukturální vzhled pomocí posilování různých svalů částí obličeje.

  • Její zakladatelka, Danielle Collins, také zdůrazňuje: ,,Holistické zdraví a sebepéče jsou klíčem k zářivé pleti, protože péče o sebe uvnitř se odrazí ve vašem vnějším lesku.”

Obličejová jóga je oproti jiným druhům tohoto kombinovaného cvičení teprve začátečník; před 17 lety ji založila Britka, Danielle Collins, s vizí nejen zpevnit struktury obličeje, ale také zlepšit vnímání svého těla. Právě to z ní dělá i relaxační techniku. Zatímco většina cvičení se soustředí pouze na fyzické zaměření, obličejová jóga, stejně jako všechny její druhy, doporučuje mindfulness pečující také o mysl a psychickou pohodu. 

Benefity? Vypnutější pleť a mnoho dalšího…

Při pravidelném praktikování by měla face yoga velice účinně procvičit a zpevnit svaly vašeho obličeje, tedy zmírnit vrásky a další linky. Síla daného působení závisí na frekvenci a času, kterým nad ní strávíte, přesto se u malé studie v roce 2018 potvrdily viditelné výsledky během 8 týdnů 30minutového cvičení denně  u 18 z 20 rysů obličeje.

Mezi další benefity patří například zlepšení toku lymfy. To se děje díky akupresurním technikám, které zvyšují krevní oběh a také zmírňují stres, což pomáhá jako prevence před migrénami nebo pro kvalitnější spánek. 

  • Jak na to? Jednoduché cviky, se kterými začít 

Během všech cviků a masážních technik se pokuste soustředit na své dýchání, ale především na jednotlivé pohyby, které by vám rozhodně neměly přivádět diskomfort. Hřejivé teplo vycházející z dílčích cviků i v duchu aplikujte na jednotlivé svaly, které pod svými pohyby cítíte.

1. Už žádné kruhy pod očima: Eye de‑puffer

Nejprve položte ukazováčky těsně pod vnější okraj obočí a následně jimi jemně přejeďte pod očima směrem k vnitřním koutkům. Několik sekund zatlačte a poté pokračujte v kruhu pod obočím a zase zpět. Opakujte po dobu 30 sekund až 1 minuty. 

© MATT LINCOLN

2. Vypnutější krk pomocí lymfatické drenáže: Neck massage

Jemně zakloňte hlavu a položte své prsty k horní části krku (čelisti). S mírným tlakem prsty jeďte dolů až ke klíční kosti, na kterou pár sekund tlačte. Opět opakujte po dobu 30 sekund až 1 minuty. 

zdroj obrázku: https://www.marieclaire.co.uk

3. Relaxace a podpora krevního oběhu: Face tapping

Prsty položte na čelo a konečky prstů jemně poklepávejte směrem dolů k čelisti, následně přes přední část krku, až k ramenům. Poté je posuňte nahoru podél zadní části krku k temeni hlavy. Po 30 sekundách až minutě o sebe chvilku třete dlaně pro vytvoření tepla a přiložte si ruce na oči. Snažte se co nejvíc vnímat samostatně vytvořenou energii, zatímco se několikrát zhluboka nadechněte.

© MATT LINCOLN

Pro koho je určena? 

Protože se jedná o velice jednoduché masážní cviky, může obličejovou jógu praktikovat opravdu každý, nehledě na pohlaví či věk. U mladších se jedná o účinné předcházení známek stárnutí, věkově pokročilejším pak slouží jako skvělá a přírodní technika pro viditelnější zmírnění vrásek a jiných linek obličeje. V obou případech jde o efektivní způsob vyhrazení si času sám pro sebe, kdy uděláte nejen něco pro své současné a budoucí tělo, ale také pro svou mysl. 

Co si z toho vzít? 

Obličejová jóga je bezpochyby zajímavým a efektivním způsobem relaxace spojeným s protahováním a posilováním obličejových svalů. Právě to má za dodatečný efekt i zmírnění příznaků stárnutí, vyhlazení vrásek či linek obličeje a dostatečné prokrvení společně s lymfatickou drenáží.

A ačkoliv se jedná o poměrně mladý směr a druh jógy, u kterého je potřeba potvrdit ještě mnohé pomocí výzkumu, už teď se dá říct, že minimálně krátkým denním vymezením pro toto cvičení potěšíte své tělo i mysl

Přidej se k 43 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
1 Líbí se mi Uložit článek