Plank má nového světového rekordmana. Jak dlouho byste s ním vydrželi?

3 min. 6 Líbí se mi Komentáře Uložit článek
Plank má nového světového rekordmana. Jak dlouho byste s ním vydrželi?
obrázek z thetimes.co.uk
Co v článku najdeš?
Zobrazit seznam Skrýt seznam

Těžko byste hledali lepší cvik, ve kterém se můžete překonávat mezi sebou a postupně posouvat své vlastní limity. Speciální agent americké DEA (Úřad pro potírání drog) vyzval sám sebe a vznikl z toho nový světový rekord a zápis do Guinessovy knihy rekordů. Jak dlouho vydržel v pozici oblíbeného prkna?

George Hood dokazuje, že posouvat své limity je možné v jakémkoliv věku

Jak dlouho zvládnete držet pozici prkna na loktech známou jako plank? Pokud zvládnete vydržet pět minut, pravděpodobně dokážete „přeplankovat“ většinu kolegů z vašeho fitness centra. Na bývalého vojáka George Hooda vám ale stále bude trochu chybět, ten totiž 15. února 2020 překonal doslova celý svět:

George Hood ve svých 62 letech vydržel v planku neuvěřitelných 8 hodin, 15 minut a 15 vteřin. Ano, opravdu je možné, že vydržel asi 200x delší dobu, než kolik zvládne průměrný sportovec při svém maximálním výkonu…

A jak tento výkon oslavil? Dalo by se říct, že přímo v „Hoodovském“ stylu – ihned si přidal dalších 75 kliků. Jestli to bylo za odměnu nebo jako součást potréninkového strečinku, lze říct jen těžko, ale musí se nechat, že tento chlapík je na tom fyzicky opravdu dobře.

Plank má nového světového rekordmana. Jak dlouho byste s ním vydrželi?
obrázek z journalist.today

Jak se dá natrénovat na "světový" plank?

George Hood poodhalil i určité fáze jeho fyzické přípravy, které mu umožnily zapsat se až do Guinessovy knihy rekordů. Základem tréninku není žádná tajemná příprava, ale tvrdá dřina. Když chcete být dobří v planku, je třeba se zaměřit na jeho pravidelné cvičení. To dobře věděl i George Hood, a tak strávil během své přípravy (kterou začal již v roce 2011) v pozici prkna asi 2100 hodin. To je doba, která odpovídá necelým 3 měsícům nepřetržitého „plankování“.

George Hood je ale voják ze staré školy, a tak dbá na komplexní rozvoj fyzické kondice i pomocí jiných cviků, než je pouhé držení prkna.

Co denně George Hood cvičí?

  1. 700 kliků
  2. 2000 sed‑lehů v sériích po stech
  3. 500 dřepů
  4. 300 bicepsových zdvihů.

A nakonec nesmí chybět dobrá muzika, na kterou si George Hood potrpí již od dětství. Jako svůj povolený doping při výkonu nejradši volí tvrdou rockovou hudbu, a tak je pravděpodobné, že ho při některém z dalších pokusů o zápis do historie budou doprovázet třeba opět zpěváci skupiny Rammstein s Georgovým oblíbeným singlem "Du Hast".

Zkrátka George Hood je mašina, se kterou by vydržel trénovat jen opravdu málokdo. Pokud se proto vaše plankové výkony prozatím nedají počítat v hodinách, nezoufejte – stále totiž můžete překonávat své kolegy, kamarády nebo sami sebe.

Přidej se k 44 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
6 Líbí se mi Uložit článek