5 tipů, jak se přestat stydět v plavkách

Tereza Havlínová
Tereza Havlínová 1. 7. 2022 Poprvé publikováno 10. 7. 2020
Aktualizováno 1. 7. 2022
20 Líbí se mi Komentáře
2
Uložit článek
5 tipů, jak se přestat stydět v plavkách
obrázek z unsplash.com

Jaké je vaše nejoblíbenější roční období? Vaší odpovědí je zima? Možná tomu tak není jen kvůli vánočním svátkům, vůni cukroví nebo pohodové atmosféře. V zimě totiž svoje tělo skrýváme hned do několika vrstev oblečení a nemusíme se nikde příliš ukazovat, což je jistě pohodlné.

Naopak léto je pro vás noční můrou, protože byste se museli ukázat v plavkách. A tak si raději necháte ujít každou party u bazénu nebo den s přáteli na koupališti. Ani dovolenou u moře si příliš neužíváte a necítíte se ve své kůži.

Že vás to mrzí a rádi byste to změnili? Možná jste k sobě až příliš kritičtí a máte tak trochu zkreslené představy o svém těle. Dám vám pár tipů, díky kterým si konečně tohle léto užijete bez pocitu studu.

1. Najděte plavky, které vám opravdu sluší

Pokud si v obchodě zvládnete vybrat ty správné plavky, možná se budete divit, jak ohromný rozdíl to udělá. Každá jsme jiná, každá máme jinou postavu. A to je správně. Jinak by to byla tak trochu nuda. Nebo ne?

Udělejte si fajn den, projděte s kamarádkou několik obchodů a kupte si takové plavky, ve kterých se budete cítit opravdu dobře, a k vodě se budete těšit o kousek víc.

Jednodílné plavky nebo spodní díl plavek s vyšším pasem zažívají velký módní comeback, tak toho směle využijte.

Staré pravidlo zní, že vždy toužíme po tom, co nemáme. Takže pokud máte spíše chlapeckou postavu a rády byste nějaké ty křivky, sáhněte po odvážnějších vzorech nebo nabíraných vrchních dílech plavek.

I pro pány máme radu: zapomeňte na klasické slipové plavky a raději sáhněte po kraťasech.

2. "Trénujte" na zahradě, balkoně či terase

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Možná to bude znít trochu divně, ale tenhle tip pomáhá. Opravdu hodně.

Pokud jste si na základě předchozího bodu zvládly pořídit plavky, ve kterých se cítíte dobře, udělejte si cvičný "trénink“ třeba u babičky na zahradě. Nebo prostě jen tak doma. Strávíte tak čas se svým tělem v podobě, na kterou možná nejste zvyklé. Čímž rozhodně netvrdím, že legíny a přítelovo tričko, které doma běžně nosíte, nejsou v pořádku.

3. Na koupaliště vyrazte s přáteli nebo se svou drahou polovičkou

Určitě ve svém okolí máte lidi, kteří vás podpoří, když jste nervózní nebo o sobě máte pochyby. Proto na koupaliště vyrazte právě s nimi. Rázem se budete cítit sebevědoměji a pozornost budete zaměřovat na to, že se s nimi prostě cítíte skvěle, ne na to, jak vypadáte. Nebudete věnovat pozornost ani domněnkám typu “kdo se na mě asi tak dívá?” nebo “teď určitě nevypadám dobře a tamhleten/tamhleta se na mě zrovna podívala!”.

Jakým lidem se zaručeně vyhnout? Těm, kteří nemluví o ničem jiném než o svém vzhledu, který pak následně porovnávají s jinými.

Je těžké se vyrovnat s tím tichým vnitřním hláskem, který ve vás hlodá a vyvolává pochyby. Tak situaci ještě nezhoršujte tím, že budete trávit čas s lidmi, kteří jsou kritičtí i nahlas. Pamatujte na to, že jediný člověk, který s námi musí být spokojený, jsme my sami.

5 tipů, jak se přestat stydět v plavkách

4. Zapomeňte na otřepanou frázi "tělo do plavek"

Máte tělo a doufám, že i ty plavky. Takže pochybnosti stranou, tělo do plavek má prostě každý z nás. Nepotřebujete žádné speciální detoxy nebo tréninkové plány, abyste se na koupališti nebo pláži cítili dobře.

Správný jídelníček a pravidelná pohybová aktivita by měly být vaší prioritou bez ohledu na sezonu.

Proto se netrapte tím, že nemáte tělo, jaké jste si vysnili ve vašich představách. O tom to léto opravdu není. Přečtěte si zajímavou knížku, zaplavte si, projděte se po pláži nebo se prostě jen tak poflakujte. Vyrazte do přírody, do hor, objevujte letní krásy naší republiky (a že jich není málo). Dělejte to, co chcete, ne to, co je zrovna v kurzu na Instagramu. Léto nám nabízí tolik možností a byl by hřích je nevyužít.

5. Investujte do dalších módních doplňků

Odvážily jste se na koupaliště, přesto se necítíte úplně ve své kůži? Naštěstí existuje spousta módních vychytávek, které vám to ještě o kousek ulehčí. Pořiďte si třeba slušivou tuniku, kterou jednoduše obléknete přes plavky. Milým bonusem je, že také budete méně náchylnější k nepříjemnému spálení od sluníčka.

Váš outfit skvěle doplní i slušivý klobouk, plážová taška nebo barevně ladící žabky. Všechny tyto malé dílky skládačky vám pomohou se cítit lépe a sebevědomě. Pomyslnou záchrannou brzdou může být i “koupací” tričko, které přehodíte přes plavky ve chvílích, kdy se opravdu necítíte.

I vy pánové se na to koupaliště nebo pláž řádně ohákněte. Pěkné brýle nebo klobouk udělají spoustu muziky za málo peněz.

Co si z toho vzít?

Léto je příliš krásným obdobím na to, abyste ho strávili se špatnou náladou, pochybami o sobě a neustálým přemítáním, co si o vás kdo myslí.

Na závěr vám prozradím sladké tajemství: Lidé na koupališti nebo na pláži vás pravděpodobně vůbec neřeší. Bezstarostně si užívají léta a neposuzují, jak kdo vypadá. Takže veškeré strachy žijí spíše jen ve vaší hlavě. Proto si jimi nenechte tohle krásné roční období zkazit. 

Přidej se k 40 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
20 Líbí se mi Uložit článek