5 tipů, jak se přestat stydět v plavkách

Komentáře
2
5 tipů, jak se přestat stydět v plavkách
obrázek z unsplash.com
Co v článku najdeš?
Zobrazit seznam Skrýt seznam

Jaké je vaše nejoblíbenější roční období? Vaší odpovědí je zima? Možná tomu tak není jen kvůli vánočním svátkům, vůni cukroví nebo pohodové atmosféře. V zimě totiž svoje tělo skrýváme hned do několika vrstev oblečení a nemusíme se nikde příliš ukazovat, což je jistě pohodlné.

Naopak léto je pro vás noční můrou, protože byste se museli ukázat v plavkách. A tak si raději necháte ujít každou party u bazénu nebo den s přáteli na koupališti. Ani dovolenou u moře si příliš neužíváte a necítíte se ve své kůži.

Že vás to mrzí a rádi byste to změnili? Možná jste k sobě až příliš kritičtí a máte tak trochu zkreslené představy o svém těle. Dám vám pár tipů, díky kterým si konečně tohle léto užijete bez pocitu studu.

1. Najděte plavky, které vám opravdu sluší

Pokud si v obchodě zvládnete vybrat ty správné plavky, možná se budete divit, jak ohromný rozdíl to udělá. Každá jsme jiná, každá máme jinou postavu. A to je správně. Jinak by to byla tak trochu nuda. Nebo ne?

Udělejte si fajn den, projděte s kamarádkou několik obchodů a kupte si takové plavky, ve kterých se budete cítit opravdu dobře, a k vodě se budete těšit o kousek víc.

Jednodílné plavky nebo spodní díl plavek s vyšším pasem zažívají velký módní comeback, tak toho směle využijte.

Staré pravidlo zní, že vždy toužíme po tom, co nemáme. Takže pokud máte spíše chlapeckou postavu a rády byste nějaké ty křivky, sáhněte po odvážnějších vzorech nebo nabíraných vrchních dílech plavek.

I pro pány máme radu: zapomeňte na klasické slipové plavky a raději sáhněte po kraťasech.

2. "Trénujte" na zahradě, balkoně či terase

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Možná to bude znít trochu divně, ale tenhle tip pomáhá. Opravdu hodně.

Pokud jste si na základě předchozího bodu zvládly pořídit plavky, ve kterých se cítíte dobře, udělejte si cvičný "trénink“ třeba u babičky na zahradě. Nebo prostě jen tak doma. Strávíte tak čas se svým tělem v podobě, na kterou možná nejste zvyklé. Čímž rozhodně netvrdím, že legíny a přítelovo tričko, které doma běžně nosíte, nejsou v pořádku.

3. Na koupaliště vyrazte s přáteli nebo se svou drahou polovičkou

Určitě ve svém okolí máte lidi, kteří vás podpoří, když jste nervózní nebo o sobě máte pochyby. Proto na koupaliště vyrazte právě s nimi. Rázem se budete cítit sebevědoměji a pozornost budete zaměřovat na to, že se s nimi prostě cítíte skvěle, ne na to, jak vypadáte. Nebudete věnovat pozornost ani domněnkám typu “kdo se na mě asi tak dívá?” nebo “teď určitě nevypadám dobře a tamhleten/tamhleta se na mě zrovna podívala!”.

Jakým lidem se zaručeně vyhnout? Těm, kteří nemluví o ničem jiném než o svém vzhledu, který pak následně porovnávají s jinými.

Je těžké se vyrovnat s tím tichým vnitřním hláskem, který ve vás hlodá a vyvolává pochyby. Tak situaci ještě nezhoršujte tím, že budete trávit čas s lidmi, kteří jsou kritičtí i nahlas. Pamatujte na to, že jediný člověk, který s námi musí být spokojený, jsme my sami.

5 tipů, jak se přestat stydět v plavkách

4. Zapomeňte na otřepanou frázi "tělo do plavek"

Máte tělo a doufám, že i ty plavky. Takže pochybnosti stranou, tělo do plavek má prostě každý z nás. Nepotřebujete žádné speciální detoxy nebo tréninkové plány, abyste se na koupališti nebo pláži cítili dobře.

Správný jídelníček a pravidelná pohybová aktivita by měly být vaší prioritou bez ohledu na sezonu.

Proto se netrapte tím, že nemáte tělo, jaké jste si vysnili ve vašich představách. O tom to léto opravdu není. Přečtěte si zajímavou knížku, zaplavte si, projděte se po pláži nebo se prostě jen tak poflakujte. Vyrazte do přírody, do hor, objevujte letní krásy naší republiky (a že jich není málo). Dělejte to, co chcete, ne to, co je zrovna v kurzu na Instagramu. Léto nám nabízí tolik možností a byl by hřích je nevyužít.

5. Investujte do dalších módních doplňků

Odvážily jste se na koupaliště, přesto se necítíte úplně ve své kůži? Naštěstí existuje spousta módních vychytávek, které vám to ještě o kousek ulehčí. Pořiďte si třeba slušivou tuniku, kterou jednoduše obléknete přes plavky. Milým bonusem je, že také budete méně náchylnější k nepříjemnému spálení od sluníčka.

Váš outfit skvěle doplní i slušivý klobouk, plážová taška nebo barevně ladící žabky. Všechny tyto malé dílky skládačky vám pomohou se cítit lépe a sebevědomě. Pomyslnou záchrannou brzdou může být i “koupací” tričko, které přehodíte přes plavky ve chvílích, kdy se opravdu necítíte.

I vy pánové se na to koupaliště nebo pláž řádně ohákněte. Pěkné brýle nebo klobouk udělají spoustu muziky za málo peněz.

Co si z toho vzít?

Léto je příliš krásným obdobím na to, abyste ho strávili se špatnou náladou, pochybami o sobě a neustálým přemítáním, co si o vás kdo myslí.

Na závěr vám prozradím sladké tajemství: Lidé na koupališti nebo na pláži vás pravděpodobně vůbec neřeší. Bezstarostně si užívají léta a neposuzují, jak kdo vypadá. Takže veškeré strachy žijí spíše jen ve vaší hlavě. Proto si jimi nenechte tohle krásné roční období zkazit. 

Kam na túru nebo do hor v ČR v létě? Máme 10 tipů
Kam na túru nebo do hor v ČR v létě? Máme 10 tipů
Horský vzduch v plicích, krásné výhledy všude, kam se podíváte, čistá hlava a spousta spálených kalorií. I takto může vypadat dovolená v Česku. Inspirujte se našimi tipy na výlet.
20 letních sportů: Kolik při nich spálíte kalorií a který je nejlepší na hubnutí?
20 letních sportů: Kolik při nich spálíte kalorií a který je nejlepší na hubnutí?
Léto pro mnohé z nás představuje nejoblíbenější část roku plnou sluníčka, vodních radovánek a skvělého počasí, které přímo vybízí ke sportování. Víte, kolik kalorií při konkrétních sportech spálíte?
Sexy tělo i za cenu vyšší váhy, proč je to správně?
Sexy tělo i za cenu vyšší váhy, proč je to správně?
Kolikrát už vás napadlo, že teprve až s nižší váhou budete šťastnější? Pojďme se podívat, proč váha vyvolává tolik emocí, stresu a pozornosti. A proč co nejnižší hodnota není ta nejlepší strategie?
All Inclusive dovolená: Kolik tuku můžeme přibrat?
All Inclusive dovolená: Kolik tuku můžeme přibrat?
Vysněný odpočinek na dovolené se může snadno proměnit ve zběsilé luxování hotelových bufetů. Jaké to může mít následky?
Zdravě jíst se dá i na dovolených či fesťácích. 10 tipů, jak na to
Zdravě jíst se dá i na dovolených či fesťácích. 10 tipů, jak na to
Léto je tu. A to znamená výlety do přírody, kempování, dovolené a fesťáky! Rádi byste si do batůžku přibalili něco jiného než řízek a tatranku, ale nic vás nenapadá? Pak jste tu správně, na vše dnes dostanete odpověď!
7 tipů, jak na aktivní životní styl a proč je hubnutí do plavek za každou cenu nesmysl?
7 tipů, jak na aktivní životní styl a proč je hubnutí do plavek za každou cenu nesmysl?
Léto a s ním i plavková sezóna je tu. Říkáte, si že jste tu vaši vysněnou formu opět nestihli? Nezoufejte! Máme pro vás 7 tipů, jak na aktivní životní styl a plavkovou formu po celý rok!
19 tipů, jak si užít dovolenou, ale udržet formu
19 tipů, jak si užít dovolenou, ale udržet formu
Dovolená je obdobím, kdy máme šanci si odpočinout a zrelaxovat z náročného každodenního života. Někdy se taková All Inclusive dovolená může zvrtnout v nezřízené hodování. Máme pro vás několik tipů, jak si skvěle užít dovolenou se vším všudy bez pocitu provinilosti.
Detox organismu: spása nebo vyhazování peněz?
Detox organismu: spása nebo vyhazování peněz?
Nabídek s nejrůznějšími detoxikačními programy najdete nespočet – je ale skutečně potřeba eliminaci cizorodých látek z organismu podporovat skrze kalorickou restrikci a popíjení drahých komerčních koktejlů? Nebo vám mohou tyto procedury naopak uškodit?
8 cviků pro posílení a uvolnění bederní páteře
8 cviků pro posílení a uvolnění bederní páteře
Bolesti zad dokážou poměrně snadno narušovat každodenní aktivity běžného života. Pokud trápí i vás, konkrétně ty v bederní části, je tento článek přesně pro vás. Zabývá se technikami protahování i posilování, které pomohou s bolestí, ztuhlostí a zároveň fungují jako prevence proti budoucím potížím.
8 cviků na uvolnění i posílení krční páteře
8 cviků na uvolnění i posílení krční páteře
Bolest krční páteře patří mezi nepříjemný stav ovlivňující fyzickou a psychickou pohodu. Podle studií se navíc předpovídá, že až 7 z 10 lidí tuto bolest zažije. Jak se proti tomu bránit? Dnešní článek prozradí 8 cviků nejen na uvolnění, ale také posilnění krční páteře, které pravidelným cvičením omezí nebo úplně eliminuje bolest.
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit je základem úspěšného hubnutí – co si ale pod tímto pojmem představit, a jak vědomosti poté uvést do praxe?
8 věcí, které se stanou po vysazení hormonální antikoncepce
8 věcí, které se stanou po vysazení hormonální antikoncepce
Hormonální antikoncepce je jednou z metod zabraňujících nechtěnému početí. Do jaké míry ale mění přirozené pochody v ženském cyklu, a co můžete očekávat po jejím vysazení?
Nafouklé břicho? Toto je 7 nejčastějších příčin
Nafouklé břicho? Toto je 7 nejčastějších příčin
S nafouknutým břichem se setkal téměř každý a všichni se shodnou, že dokáže pořádně znepříjemnit den. Pokud se ovšem obtíže s trávením opakují nebo vás dokonce trápí trvale, je potřeba zakročit. V dnešním článku vám představíme 7 možných příčin nafouklého břicha společně s jejich řešeními!
Klidová tepová frekvence: co vypovídá o našem těle?
Klidová tepová frekvence: co vypovídá o našem těle?
Klidová tepová frekvence je jednoduchý ukazatel, který mnoho vypovídá o našem organismu. Jaké hodnoty jsou normální a co tepová frekvence prozradí sportovcům?
Bílé skvrny na nehtech: co je způsobuje?
Bílé skvrny na nehtech: co je způsobuje?
Bílé tečky na nehtech jsou pro mnohé z nás synonymem pro nedostatek vápníku. Je to ale vždy ta správná příčina?