7 českých a slovenských fitness youtuberek, které se vyplatí sledovat

Kateřina
Kateřina Zobačová 2. 4. 2020
33 Líbí se mi Komentáře Uložit článek
7 českých a slovenských fitness youtuberek, které se vyplatí sledovat
obrázek z youtube archivu Anny Faltové

Seriály na Netflixu už tě nebaví a díly Přátel bys odvykládal/a i pozpátku? Hledáš inspiraci na cvičení doma nebo v posilovně? Nebo se jen chceš inspirovat novými recepty? Pak by ti určitě neměl uniknout náš seznam fitness youtuberek, které ti rozhodně mají co předat. 

1. Cvičení doma? Seznam se s Peťou Elblovou

Peťa je usměvavá slečna a v podstatě taková královna domácích cvičebních videí. Někteří z vás si ji možná pamatují ještě pod přezdívkou Jmenuji se Peťa, se kterou svoji tvorbu před pár lety začala. 

V současné době je ale na jejím Youtube kanále už přes 130 videí a většina z nich se týká právě cvičení a zdravého životního stylu. Peťa tyto cvičící videa natáčí doma v pokoji. Pokud hledáš workout, který zabere 30 minut a můžeš si ho zacvičit v obýváku vedle gauče, tak videa od Peti budou něco pro tebe. Nenech se ale zmást. Cvičení možná není tak dlouhé, i tak je to ale náročná makačka a pěkně se zapotíš. 

Mimo cvičící videa však u ní na kanále najdeš i vlogy z běžného každodenního života, recepty a hromadu inspirace na zdravé a dobré jídlo.

Youtube: Pěťa Elblová, Instagram: jmenujisepeta, Facebook: Péťa Elblová - Online fitness trenérka 

2. Kdo se skrývá za přezdívkou FITFAB strong?

Za FITFAB strong nehledej jen jednoho člověka. Tuhle bandu tvoří skupina nadšených holek, které se rády hýbou a rády by i tebe rozhýbaly. A to i v pohodlí domova. Fitfab strong vzniklo před dvěma lety pod hlavní iniciátorkou celého projektu Andy Pavelcovou. A že ti tohle jméno něco říká? 

Andy je právnička, která svým humorem jenom na Instagramu baví přes 20 tisíc lidí. Zakládá si na tom, že je důležité používat selský rozum. Projektem FITFAB chce naučit Čechy sportovat. 

Na tomhle kanále FITFAB strong najdeš hlavně cvičící videa, která jsou neuvěřitelně propracovaná a holky si na nich daly opravdu záležet. Každé video je zaměřené jinak, tudíž si každý může najít pro sebe podle obtížnosti a svých osobních cílů či preferencí. Můžeš si zacvičit jógu s Andy, nohy a břicho s Katy nebo si dát celé tělo s celým FITFAB týmem. Volba je na tobě. 

Co je ale na videích FITFAB strong nejlepší? Atmosféra! I když cvičíš sám doma, tak nikdy necvičíš sám. A to nadšení holek tě vyhecuje vydržet a možná i překonat svoje limity. 

Youtube: FITFAB Strong, Instagram: fitfabstrong.cz,  Facebook: fitfabstrong

3. Lucie Minářová

Pokud tvorbu Aktinu sleduješ déle, tak ti jméno Lucka Minářová už musí být dobře známé. Ale opakování je matka moudrosti. Kdybych tu Lucku nezmínila, tak by tento článek nemohl být kompletní.

Lucka. Blonďatá crossfiťačka s neuvěřitelně pozitivní energií, kterou se snaží předávat nejenom na svém Instagramu. Na Lucky youtube kanále najdeš od všeho něco. Vlogy z běžného života, z cestování, oblíbený koncept What I eat in a day či videa s všemožnými tipy ohledně cvičení a stravování. Lucka je také autorkou projektu jedunavýkon. 

Mimo youtube se Lucka věnuje i nahrávání podcastu The healthy tapes.

Youtube: Lucie Minarova, Instagram: luciemin, Facebook: Lucie Minářová

4. Anna Faltová

A teď tak trochu z jiného soudku. Anička Faltová je bikini fitness závodnice, která se točení na youtube začala věnovat před 4 lety a za tu dobu nasbírala už přes 16 tisíc sledujících. Anička ve svých videích ukazuje pohled do skutečného světa bikiny fitness. Jak vypadá skutečná příprava fitness závodníků i průběh závodního dne? Podívej se na Aničky videa.  

Nicméně na jejím youtube kanále nenajdete jen fitness. V Aničky videích najdeš i hromadu inspirace na dobré jídlo. Mimo youtube si ji můžete poslechnout i v podcastu Cookies for deadlifts

Youtube: Anna Faltová, Instagram: annafaltova, Facebook: Silnější spolu - skupina

5. Fit mamka Pavli Kulichová

Poslední českou youtuberkou je Pavli Kulichová. Pavli je milovnice cvičení a dobrého jídla, ale hlavně je to i máma. Pavli je krásným příkladem toho, že i s dětmi se dá žít zdravě a cvičit. Tudíž mámy, pokud hledáte inspiraci, tak k Pavli na youtube určitě mrkněte. 

Youtube: Pavli Kulichová, Instagram: pavli_jede

I na Slovensku je koho sledovat! 

6. Zuzana Kardošová

Pokud vás zajímá pohled do světa bikini fitness na Slovensku, tak by vám určitě neměly uniknout videa Zuzany Kardošové. Mladá slečna, která se závodění v kategorii bikiny fitness začala věnovat už před několika lety. Za tu dobu sklidila nejeden významný úspěch.

Ve videích najdete Zuzky běžný život, inspiraci na cvičení ve fitku i průběh celého závodního dne na profesionálních soutěžích.

Youtube: Zuzana Kardošová, Instagram: zuzanakardos, Facebook: Zuzana Kardošová - IFBB Bikini fitness

7. TanyasFITlife

Zajímáte se o zdravý životní styl a neznáte jméno Tanya? Chyba. Tanya je koučka, studentka výživy a taky královna hashtagu #akoprezitdeficit. Většina z vás ji možná zná spíš z Instagramu, kam Tanya pravidelně přidává. 

Tanya má však i svůj youtube kanál, kam v současnosti sice nepřidává tak pravidelně, ale najdete tam hromadu videí, ve kterých Tanya dokumentovala svoji cestu za spokojenějším a zdravějším já. To, že cesta za cílem není vždy jenom rovná čára, ale že všechno jde, když se chce.

Youtube: TanyasFITlife, Instagram: tanyasfitlife, Facebook: Tanyas FIT life

Máte i vy nějaké oblíbené youtuberky, které jsme nezmínili a rozhodně by nám neměly uniknout? Podělte se s námi v komentářích. 

Přidej se k 41 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
33 Líbí se mi Uložit článek