TOP 5 proteinů, které hrdě a rádi doporučujeme!

Agáta Szturcová
Agáta Szturcová 27. 5. 2019 Poprvé publikováno 8. 10. 2018
Aktualizováno 27. 5. 2019
16 Uložit článek
TOP 5 proteinů, které hrdě a rádi doporučujeme!

O tom, jak jsou bílkoviny pro náš organismus důležité, jsme u nás napsali už nespočet článků, a dokonce i natočili video. I přesto se k nám velmi často v naší Aktiňácké skupině #makamnasobe na Facebooku dostávají pořád stejné otázky, na které jsem se teď rozhodla odpovědět. 

Jednou z nich je poměrně často se opakující otázka, resp. žádost na doporučení toho NEJLEPŠÍHO proteinu do kaše/po tréninku/na hubnutí/ráno/večer/chuťově/složením... Upřímně a skromně vám tady teď povídám, že si ani nedokážete představit, kolik času a peněz vám momentálně touhle rešerší ušetřím. Trvalo léta, než jsem sesbírala potřebná data k tomu, aby tento almanach proteinových vědomostí mohl vůbec vzniknout. Ale tady je!

Co se v dnešním článku dozvíme?

 • Že dříve bylo téměř nadlidským úkolem najít chuťově dobrý protein
 • Čím to je, že dneska najdeme nepřeberné množství dobře rozpustných a celkem chutných proteinů
 • Které značky proteinů jsou složením a chutí těmi králi na proteinovém trůnu
 • Jaké příchutě těch nejlepších proteinů jsou gurmánským zážitkem

Na většinu z otázek naleznete odpovědi v našich článcích. Na tu, který je teda nejlepší a díky kterému budete mít nebíčko v papulce a vaše svaly příval kvalitních bílkovin, se co nejobjektivněji pokusíme podívat dnes. 

Kterých 5 proteinů patří mezi ty nejchutnější?

Někteří z vás jistě ještě pamatují doby, kdy najít dobře rozpustný protein, který nechutná jako vyžvýkaná Orbitka, byl téměř nadlidský výkon. A ti, kteří ne, mohou být jen rádi. Nejen díky progressu v oblasti umělých sladidel a instantizace (tj. přídavku lecitinu pro lepší rozpustnost) teď můžeme vybírat z nepřeberného množství kvalitních a chuťově výborných proteinů. 

Samozřejmě ale, že na trhu mají pořád místo i ty méně kvalitní proteiny a bohužel se zde stále ještě najdou i ty, po kterých bychom nejradši protein vysypali se vzteklým pláčem do záchodu. Však to všichni známe, čím více voleb máme, tím jsme nerozhodnější.

Dnes nebudu zabředávat do rozdělení proteinů, na to máme celou řadu dalších článků. Raději se podělím o cenná, dlouhá léta sbíraná data o proteinech, které jsem pro dochucování ovesných kaší, doplňování bílkovin po tréninku nebo ochranu svalové hmoty během hubnutí používala nejčastěji a nejraději. Nechci se stavět do role vševědoucí a všemohoucí senzorické analytičky, ale mé vnímání a hodnocení chutí bylo mnou samou prohlášeno za nejlepší z celé... rodiny.

TOP 5 proteinů, které hrdě a rádi doporučujeme!

1. PEScience Select Protein usedá na pomyslný proteinový trůn

Nezařadit sem prémiový americký PEScience Select Protein, by bylo tak akorát na pranýř. Hlavně jeho ještě víc insta-famous příchuť Snickerdoodle! Přestože PEScience nabízí ještě 3 další příchutě, které jsou neméně chutné, Snickerdoodle se opěvuje, uctívá a nakupuje nejvíce. Právem, řekla bych! 

Sladká skořicově-sušenková chuť, hustější konzistence a vynikající rozpustnost si získala srdce fitness holek i kluků po celém světě. I podle několika desítek recenzí na eshopu se perfektně hodí nejen do potréninkového shaku a kaší, ale i do různých pečených sladkostí. 

Verdikt poroty? 10/10 ve všech směrech

Co do toho v tom PEScience dávají, že se po něm můžou všichni utlouct? Že by to bylo směsí mléčného a syrovátkového proteinu? Ultradobrou skořicí? 

2. Bodylab Whey Protein 100, ani sever se nemá za co stydět!

Značka Bodylab k nám vtrhla jako velká voda, která s sebou z Dánska přinesla mnoho produktů. Horších i těch velmi dobrých. K té druhé kategorii můžeme právě směle zařadit i jejich Whey Protein 100, koncentrát, který nabízí nesmírně širokou škálu příchutí. Příchutí, které chutnají! 

Trendy jsou zejména Proteinella, salted caramel nebo čoko-kokos, ale na své si přijdou i milovníci ovocných příchutí. Jahoda fakt chutná jako jahoda! Jen je potřeba zdůraznit, že je to docela slaďárna. 

Verdikt poroty? 9,76/10

Z neovocných příchutí nebojácně a hrdě doporučuji slaný karamel, z ovocných zmiňovaný jahodový milkshake.

TOP 5 proteinů, které hrdě a rádi doporučujeme!

3. TPW Whey Protein 80 se hodí, když chceš podpořit každý Takový Pořádný Workout 

The Protein Works a jejich koncentráty, to je jako hollywoodský film s pravým happyendem. Vydařené! Zejména vy, kteří si potrpíte na clean složení (say no to zahušťovadla a plnidla!), nepřeslazené příchutě a ultraširoký výběr, máte vybráno #nematezac

Oproti výše zmíněnému Bodylabu si můžete u TPW Whey Proteinu 80 vybrat i menší balení – třeba pokud byste se strachovali, že se nějaké příchuti můžete přepít. Mezi moje stálice jsem dlouho řadila cherry bakewell, millionaire’s shortbread a hlavně jaffa cake – ano, potřebovala jsem vyzkoušet všechny příchutě, jejichž názvy jsem do té doby jaktěživ neslyšela! A nezklamala ani jedna.

Verdikt poroty? 9,80/10 (za to super složeníčko)

Kafíčkáři, berte karamelové macchiato. Nekafíčkáři, vy zkuste třeba tu cherry bakewell.

4. Aktin Whey Protein je sice nováček, ale konkuruje ostříleným

Aktin Whey Protein je slazen pouze stévií a pokud vůči ní máte předsudky - třeba jako já - tenhle protein vám je hned hezky zboří. Čestné proteinové! Zatím totiž vždy, když jsem měla nějakou potravinu slazenou výhradně stévií, cítila jsem na konci hořký ocásek a... ve finále to vlastně ani moc sladké nebylo. U Aktin Whey to tak není, je příjemně sladký a ta chuť i aroma je zkrátka přirozená. 

Zkrátka a dobře, tenhle protein je chuťově i přesto, že obsahuje jen 4 vysoce kvalitní přírodní ingredience, silný konkurent mnohem umělejším proteinům s nižším obsahem bílkovin. A co se kvality týče, tak to jakbysmet.

Verdikt poroty? 9,99/10

0,01 bodu dole za to, že jsou jen tři příchutě! Slaný karamel je bomba. Krásně krémová, mléčná, karamelová chuť. Jen tak na pití po tréninku je vynikající, do kaše se taky příjemně hodí, jen ji osladí trochu míň, než třeba výše zmiňovaný Bodylab.

[Instagram]

5. SizeAndSymmetry Nutrition Hydro 80 DH32 pro náročnější sportovce

Jak podle hodnocení, tak i podle recenzí – za nás i za vás je SizeAndSymmetry Nutrition Hydro 80 DH32 jeden z nejlepších hydrolyzátů na trhu, a to jak po funkční stránce (rozpustnost výborná, žádné problémy s jeho trávením), tak i po té chuťové, a to už je u hydra sakra co říct! 

Ti, kteří se už v minulosti odvázali a řekli si, že tomu hydrolyzovanému proteinu přeci jen dají šanci a objednali si první levnější, na který narazili, mi jistě dají za pravdu, že s nějakým PEScience Snickerdoodlem nebo Bodylabáckým slaným karamelem se to většinou chuťově srovnat nedá. Ne. Ani co by se za nehet vešlo. 

Nevím, jak to v SizeAndSymmetry dělají, ale jejich hořká čokoláda je naprostá la-ho-da! A to taková, že i jako milovník kávy si s radostí objednám příchuť hořké čokolády znova. A znova.

Verdikt poroty? 8,91/10

TOP 5 proteinů, které hrdě a rádi doporučujeme!

Co si z toho vzít?

Pokud jste v suplementech nebo celém tom fitness kolotoči nováčci, určitě nemusíte mít strach, že byste s kterýmkoliv ze zmíněných proteinů šlápli vedle. Ať už nutričně, chuťově nebo pokud chcete nabírat, hubnout či udržovat vaši tělesnou hmotnost. 

A ani vy, co si už 3 roky v kuse kupujete střídavě vanilku a čokoládu od MyProtein, se nemusíte bát, že by vás některá z doporučených značek či příchutí měla zklamat. Dejte nám vědět do komentářů, kterou značku a/nebo příchuť byste v článku určitě nevynechali vy!

Přidej se k 32 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
94 Líbí se mi Uložit článek
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________