Domácí tvarohové tyčinky obalené v čokoládě

Kristína Močková
Kristína Močková
45 min.
76 Líbí se mi Komentáře
1
Uložit recept
Domácí tvarohové tyčinky obalené v čokoládě

S teplejšími dny jsme zatoužili po něčem svěžím a studeném. Inspirací se nám staly populární tvarohové tyčinky z Lidlu, které jsou však poměrně energeticky výživné. Ubrali jsme kalorie a tuky a přihodili ještě pár bílkovin navíc. Vznikl chutný snack se svěžími malinami a křupavou čokoládou, ke kterému se budete neustále vracet. No přesvědčte se sami!

1 porce obsahuje 1 tvarohová tyčinka

 • 120 kcal
 • 5,6 g sacharidů
 • 7,7 g tuků
 • 6,9 g bílkovin

Na 12 porcí

Postup

 1. Domácí tvarohové tyčinky obalené v čokoláděJako první si připravíme želatinu podle návodu. V misce si smícháme tvaroh se sladidlem, proteinem a cukrem. Cukr můžeme klidně úplně vynechat a nahradit sladidlem. Do směsi vmícháme želatinovou směs. Pokud se nám vytvoří hrudky, nevadí. Můžeme je rozmixovat tyčovým mixérem.Domácí tvarohové tyčinky obalené v čokoládě

 2. Připravíme si menší plech o velikosti, která se vám vleze do mrazáku, plně stačí 20x20 cm. Vysteleme ji pečícím papírem a na dno nadrobíme lyofilizované maliny, které přikryjeme tvarohovým krémem. Směs dáme ztuhnout na půl hodiny do mrazáku. Domácí tvarohové tyčinky obalené v čokoládě

 3. Ve vodní lázni si rozpustíme čokoládu se dvěma lžičkami kokosového oleje a vytáhneme si ztuhlou směs, kterou nakrájíme na tyčinky.

  Tyčinky si dáme na nerezovou mřížku, pod kterou vložíme plech, polijeme je čokoládou a necháme zatuhnout.

  Druhou možností je tyčinky napíchnout na špejli a v čokoládě je namáčet.Domácí tvarohové tyčinky obalené v čokoládě

 4. Tyčinky skladujeme v ledničce a ideálně sníme do dvou dnů. Dají se i zamrazit. V takovém případě je před konzumací necháme hodinu rozmrazit při pokojové teplotě.

 5. Vychutnáváme a nezapomeneme se o výtvor podělit na sociálních sítích s označením @aktinrecepty! Dobrou chuť!

Chceš vědět o každém dalším novém receptu?

Přihlaš se k odběru, a jednou týdně od nás dostaneš souhrn nových receptů.

Odebírat
76 Líbí se mi Uložit recept