Když ráno nestíháš: tipy na vyvážené snídaně “to go”

Tereza Havlínová
Tereza Havlínová 30. 9. 2022 Poprvé publikováno 26. 10. 2021
Aktualizováno 30. 9. 2022
4 min. 4 Líbí se mi Komentáře Uložit článek
Když ráno nestíháš: tipy na vyvážené snídaně “to go”

Ne úplně nadarmo se říká, že ráno dělá den. Jak vypadá to vaše? Chronicky nestíháte, pravidelně do práce odcházíte s ponožkou každou jinou a klidná snídaně v teple domova vám zní jako vtip dne? Ráno je sice každá minuta dobrá, ale pravidelně snídat za pochodu croissant s XXL “lattéčkem” není zrovna ideální. Vaše zdraví vám nepoděkuje a brzy vás začne pronásledovat hlad a chutě na sladké. O hlubokém soustředění v práci nebo škole tedy nemůže být řeč.

Patříte k četnému zástupu ranních nestíhačů? Pak právě pro vás jsou určeny naše tipy na snídaně, které vyžadují minimum přípravy. S trochou plánování si je můžete nachystat předchozí večer nebo během pár minut před odchodem.

1. Overnight oats

Ovesná kaše “přes noc” je hitem zcela právem. Příprava je až směšně jednoduchá, přitom chuť výborná. V uzavíratelné skleničce s víčkem stačí smíchat pár základních surovin, které doma jistě máte: jemné vločky, chia semínka, mléko nebo rostlinný nápoj a jogurt nebo protein. Potom necháte odpočívat přes noc v lednici. Ráno stačí zamíchat, ozdobit a pustit se do snídaně. 

Variant vymyslíte nespočet: vyhrát si můžete se samotným základem, měnit příchuť proteinu, přidat rozmačkaný banán nebo mražené lesní ovoce. To stejné platí i dobrotách, které přijdou navrch kaše: přidejte oříškové máslo, ořechy nebo nasekanou čokoládu. Mojí oblíbenou podzimní kombinací jsou dušená jablka se skořicí a lžičkou arašídového másla.

Pokud se vám nepozdává představa studené kaše z lednice, můžete ji před podáváním lehce ohřát v mikrovlnce.

  • Zkuste proteinové overnight oats podle našeho receptu.

2. Pomazánka s pečivem a zeleninou

Když ráno nestíháš: tipy na vyvážené snídaně “to go”

Sladké po ránu není vaše parketa? I pro vás máme několik tipů na snídaně slané. Praktickým tipem mohou být pomazánky: ty stačí připravit předem, v lednici vydrží několik dní. Svoji porci si můžete dát do malé krabičky nebo skleničky. Pak už pomazánku stačí doplnit pečivem a zeleninou.

3. Řecký jogurt s granolou a ovocem

Když ráno nestíháš: tipy na vyvážené snídaně “to go”

Jednodušší už to být nemůže. Jogurt s granolou a ovocem je klasikou, která neomrzí a zároveň obsahuje všechny potřebné živiny. Kvůli vyššímu obsahu bílkovin doporučuji sáhnout po řeckém jogurtu nebo Skyru. Tápete a vlastně nevíte, jak se mezi sebou tyto mléčné výrobky liší? Na kloub tomu přijdete v našem článku.

Mléčný výrobek pak stačí doplnit křupavou granolou. Tu si můžete koupit nebo upéct podle našich receptů: vyberete si skořicovou nebo čokoládovou? Pak už stačí přidat jen oblíbené ovoce, pár oříšků nebo ořechového másla.

Na takové typy snídaní doporučuji pořídit si elegantní nádobu s oddělenými “patry”. Zajistíte tak, že se vám granola cestou do práce v jogurtu nerozmočí a vy si pochutnáte na křupavé snídani.

4. Mugcake aka koláček z mikrovlnky

Kdo by na svém snídaňovém menu nechtěl mít koláček, zvlášť když je hotový za pár minut. Řeč je o mugcaku. Nesporným plusem je i to, že všechny suroviny smícháte v jednom hrnku a zašpiníte minimum nádobí. Dřív než uslyšíte cinknutí mikrovlnky, přiláká vás vůně linoucí se po celém bytě.

Když ráno nestíháš: tipy na vyvážené snídaně “to go”

5. Toasty a sendviče

Toasty milujeme všichni. Klasikou v podobě kombinace sýra, šunky a kečupu vás asi neoslníme. Zkuste svoji snídani posunout o level výše nutričně i chuťově.

Když ráno nestíháš: tipy na vyvážené snídaně “to go”

6. Upečte si něco sladkého

Poslední tip sice možná vyžaduje více času a příprav, ale takovou snídani vám bude v práci každý závidět. Banana bread nebo muffiny jsou recepty jako dělané na snídani s sebou.

Variant máme mezi recepty opravdu fůru. Která bude vaší oblíbenou?

Co si z toho vzít?

Doufáme, že jsme vám v dnešním článku ukázali, že snídaně může být rychlá, ale přesto chutná a vyvážená

Pokud si chcete rozšířit znalosti, přečtěte si, jak by ideální snídaně měla vypadat po stránce živin, jaké ranní návyky vás naučí stíhat život a být produktivní hned po ránu.

Přidej se k 42 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
4 Líbí se mi Uložit článek