Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Tomáš Bureš - rozhovor

Jan Caha
Jan Caha 21. 4. 2013
Tomáš Bureš - rozhovor

Na cestu do našeho hlavního města se vždy těším, ne snad proto, že bych byl takový milovník památek nebo neutuchajícího metropolismu panujícímu v České republice, ale z toho důvodu, že Praha je synonymem velkých jmen české kulturistiky. V současné době se zde zdržuje poměrně široká skupinka závodníků, kteří se plně připravují na svá další vystoupení. Jedním z nich je i Tomáš Bureš. My vám nyní přinášíme rozhovor s tímto českým profesionálním kulturistou a reprezentačním trenérem Svazu kulturistiky a fitness ČR. Jaké má plány pro tento rok, kde ho budeme moci vidět a co je vlastně jeho metou pro tento rok?

Tomáš Bureš - rozhovor

Tomáš Bureš je bezesporu pojmem nejen v českém, ale i evropském kulturistickém měřítku. Jeho soutěžní historie sahá do roku 2001, kdy se poprvé účastnil soutěže Promil Cup v Hradci Králové. Na této soutěži si při své premiéře zakusil chuť absolutního vítězství a na podobné vlně se jeho amatérská kariéra ubírala dále. Prošel federaci NABBA, aby se zanedlouho zase vrátil do IFBB. V roce 2011 se zúčastnil nejprve soutěže Arnold Classic Amateur, kde mu profesionální karta unikla pouze těsně v souboji s Alexejem Lesukovem, a poté soutěže Amateur Mr. Olympia, kde již nic nenechal náhodě a vítězství v kategorii pro něj znamenalo možnost postavit se profesionálům již v ten stejný den. Svou profesionální premiéru absolvoval na soutěži British Grand Prix. I přes start, se kterým nikdo příliš nepočítal, Tomáš se dokázal vklínit do TOP 10 a začal psát novou kapitolu své soutěžní historie. Od té doby absolvoval čtyři profesionální soutěže s nejlepším výsledkem v podobě sedmého místa na New York Pro 2012.

Tomáše Bureše jsme navštívili právě v době, kdy vrcholí jeho objemová příprava na další profesionální soutěže. Původní plány se posunuly a Tomáš prozatím není rozhodnut, která ze soutěží bude právě tou, na které vystoupí a zaútočí na co nejlepší umístění. Hovoří se o srpnovém termínu, nechme se tedy překvapit, jak jeho rozhodnutí dopadne a kde ho budeme moci vidět. Jedno je jasné, vrcholem letošní sezóny by pro něj mělo být říjnové EVL´s Prague Pro. Budeme se těšit. Nyní se již podívejte na rozhovor, který jsme natočili v T&M Fitness v Praze.

Zanedlouho se také můžete těšit na video a fotografie z tréninku Tomáše Bureše, které mapují jeho trénink zad.

 

Tomáš Bureš - rozhovor

zdroj: youtube.com

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________