Suplementace pro "bikinku"

23. 9. 2015
Komentáře
Suplementace pro "bikinku"

Bikini fitness zažívá neuvěřitelný boom a jsem rád, že se tím rozšiřuje komunita sportovců a lidí, kteří mají zájem o svoji vlastní postavu a vzezření. Vždyť co bychom to byli za sport, kdybychom se nevyvíjeli, a právě nové sportovní kategorie jsou tím vhodným prostředkem. 

Suplementace pro "bikinku"

Jak jsem již naznačil v úvodním odstavci, v současné době se rozšiřuje zájem o fitness do všech oblastí a dá se směle říct, že tento životní styl je stále oblíbenější aktivitou běžné populace. Ruku v ruce s tím jde i fakt, že se stále více běžných sportovců rekrutuje na sportovce soutěžní. Jednou z těch největších současných kategorií je kategorie BIKINI fitness. Jak říkám všem svým klientům, čas na to, abyste si splnili svůj sen a cíl je právě nyní. Protože třeba zítra to již díky vašim somatickým dispozicím, stárnutí organismu, ponižování metabolismu a horší hormonální výbavě, bude složitější a složitější. Jedním z těchto cílů mnoha mladých sportovkyň je i kategorie BIKINI fitness. 


Velmi často se mi dostanou do ruky mladé dívky, které zcela neví a netuší, co obnáší příprava do kategorie BIKINI. No popravdě, spousta jiných dívek zase tvrdí, že nic zvlášťního. Stačí být prý hezká, stačí být štíhlá a nechat si udělat prsa. Osobně vím, že to je daleko složitější. BIKINI fitness je poměrně náročnou kategorií, a ne každá dívka může být úspěšnou bikinkou. NIcméně každá o tom může alespoň snít a pracovat na tom. Co všechno pro tento cíl udělat, a kam se odebírat v suplementaci? Zde je přehled toho, co by vám nemělo ve vaší tréninkové tašce chybět. 

1 / Proteinový přípravek

Může se velmi lehce stát, že ve vaší přípravě na soutěž budete mít masa již tolik a hlavně tolik "po krk", že ho nebudete chtít ani vidět. No, nedivím se vám. Přeci jen jako ženy nejste zrovna nastaveny na trávení neskutečného množství bílkovin z masa. Přesto nějaký velmi kvalitní zdroj plnohodnotných živočišných bílkovin potřebujete. právě zde přchází na řadu proteinový přípravek. vybírejte ten, který má ve svém obsahu nižší procento mléčného tuku a cukru, tedy ideálně isolát. Stejně tak se dívejte na to, aby se jednalo o zcela čistý syrovátkový protein - tedy 100 % whey. Jeho nepostradatelné místo najdete v potréninkové regeneraci, jako rychlou svačinku během dne, nebo jako velmi chutnou přísadu do ranních ovesných nebo jáhlových kaší. 

Co sledovat? 

 • 100 % whey
 • obsah doprovodných látek, gum, zahušťovadel a sladidel
 • obsah mléčného cukru a tuku

2 / Spalovač tuku (thermogenní)

Váš tukový metabolismus potřebuje nakopnout. "Špíčky", které se možná objevily na bocích a na stehench již poměrně hodně znesnadňují pohled do zrcadla, a tak hledáte tu nejvhodnější cestu, jak s nimi zatočit. Spalovač tuku je vhodným řešením. Tedy alespoň ten, který můžeme definovat jako thermogenní. Využijte extrakt z bílé vrby, synefrin, kapsaicin, kayenský pepř, zázvor nebo skořici. Thermogenní látky pro vás budou mít velmi rychlý efekt pro spalování tuku a jeho využití jako substrátu pro tvorbu energie. Svoje uplatnění najde tento suplement před ranním kardiem a před silovým tréninkem. Pokud chcete využití tuku jako energetického zdroje ještě umocnit, přidejte 3x děnně 1 gram CLA k větším jídlům. 

Co sledovat? 

 • neetickou reklamu slibující rychlé výsledky
 • obsah účinné látky
 • kombinaci jednotlivých účinných látek a jejich synergní působení

3 / Stimulant

Hubnutí je velmi často spojeno i s ranním kardiem. Znáte to. Vstanete jako opaření a rozlámaní z předchozího dne. O to více se vám nechce když víte, že od snídaně vás dělí hodinové kardio. Využijte stimulant pro to, aby vás po ránu nakopl. Je schopný zvednout váš výkon, ale i napomoci dalšímu spalování tuku. Využijte látky jako taurin, kofein nebo inosin a uvidíte, že se vám bude hned "kardiovat" po ránu lépe. 

Co sledovat?

 • množství účinné látky a reakce na ni
 • nevyužívání před spaním 

4 / Aminokyseliny

BCAAčka hýbou světem kulturistiky a fitness, ale také přípravou sportovkyň do kategorie bikini. Ne nadarmo je dokáže naše tělo využít jako třetí energetický zdroj ve svém organismu. Nezapomínejte na to, šáhne po nich hned v době, kdy nemá dostatek jiných zdrojů. Tedy vlastních glykogenových zásob nebo snadno dostupných mastných kyselin například ve formě MCT. A pokud nechcete, aby šahal po těch vlastních tělesných, musíte je do organismu přivést z vnějšku. Svoje uplatnění najdou hlavně ráno před kardiem, před i po silovém výkonu nebo v době po dlouhém lačnění a náročném psychickém výkonu. Pokud chcete svůj výkon ještě více vyšperkovat, můžete z kategorie aminokyselin využít v pozátěžové regeneraci glutamin. 

Co sledovat? 

 • poměr jednotlivých aminokyselin (ideálně 2:1:1) 
 • obsah doprovodných látek a sladidel
 • obsah ostatních aminokyselin v produktech
 • kombinace se stimulanci a spalovači

5 / Antioxidanty a minerální látky

Na svoje tělo kladete extrémní nároky. Děláte běžné denní úkony, pracujete a ještě k tomu děláte kardio a silový trénink. Logicky se tedy znásobuje potřeba příjmu vitamínů a mienrálních látek. Jako ženy se dívejte na optimální příjem zinku, selenu, vápníku, fosforu, vitamínu C a D. Nezapomínejte na jejich příjem a sledujte zdroje ve své potravě. 

Co sledovat? 

 • chelátové a esterové vazby
 • obsah v konečném produktu

6 / Kloubní výživa

Poslední bod se týká zejména prevence. Nenechte svoje klouby, aby se vám rozpadaly "pod rukama". Jsou přeci jen hlavní opěrnou silou, která vás drží na nohou a ve vašem tréninku. Užívejte glukosamin a chondroitin a nezapomínejte na to, že je musíte brát dlouhodobě. Jejich efekt poznáte až po dvou až třech měsících. 

Co sledovat? 

 • dostatečně vysokou a účinnou látky
 • dlouhodobé užívání

Suplementace není složitá, nicméně při stavu současné výživy již poměrně nutná a nezbytná. Je však třeba se na ní vždy zamyslet tak, abyste zbytečně neinvestovali do "placeba". I když uznám, že i to má svoje účinky. U těchto suplementů se však nemůžete splést. 

Co je taurin a jaké má účinky na lidské tělo?
Co je taurin a jaké má účinky na lidské tělo?
Taurin patří mezi nejznámější doplňky stravy mezi sportovci. Víte, jaké má funkce a jak může sportovcům zlepšit výkon?
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit je základem úspěšného hubnutí – co si ale pod tímto pojmem představit, a jak vědomosti poté uvést do praxe?
6 efektivních rad, jak konečně zhubnout břicho
6 efektivních rad, jak konečně zhubnout břicho
Klíčem k plochému břichu je strava a komplexní trénink. Je však vůbec reálné se cíleně zbavit tuku na břiše, nebo jen bojujeme s větrnými mlýny?
Nafouklé břicho? Toto je 7 nejčastějších příčin
Nafouklé břicho? Toto je 7 nejčastějších příčin
S nafouknutým břichem se setkal téměř každý a všichni se shodnou, že dokáže pořádně znepříjemnit den. Pokud se ovšem obtíže s trávením opakují nebo vás dokonce trápí trvale, je potřeba zakročit. V dnešním článku vám představíme 7 možných příčin nafouklého břicha společně s jejich řešeními!
Proč nehubnu v kalorickém deficitu, a co s tím?
Proč nehubnu v kalorickém deficitu, a co s tím?
Podstatou hubnutí je, jak jistě víte, kalorický deficit. Co když je ale situace opačná, a vy přijímáte stravy příliš málo? Může paradoxně dojít i ke zvýšení hmotnosti? A jak se tomu bránit? Vše se dozvíte v novém článku.
10 způsobů, jak zrychlit metabolismus a zhubnout
10 způsobů, jak zrychlit metabolismus a zhubnout
Zjistěte, jak ovládnout a zrychlit váš metabolismus vstříc rychlejšímu spalování energie a snadnějšímu hubnutí díky jednoduchým tipům uvnitř článku.
Komplexní sacharidy v potravinách: 10 nejlepších zdrojů
Komplexní sacharidy v potravinách: 10 nejlepších zdrojů
Sacharidům není třeba se vyhýbat, stačí si jen kvalitně vybírat. Po jakých zdrojích komplexních sacharidů se vyplatí sáhnout?
Jak nejrychleji zhubnout? Máme návod krok za krokem
Jak nejrychleji zhubnout? Máme návod krok za krokem
Chystáte se co nejrychleji zhubnout? Přečtěte si praktický návod, jak hubnout rychle, s rozumem a udržitelně. Teď to konečně vyjde i vám!
8 tipů na zdravé svačiny do práce i do školy
8 tipů na zdravé svačiny do práce i do školy
Je dobré být připravený na zahnání hladu rychlou svačinou, který nás přepadne ve škole nebo v práci. A co si s sebou můžete vzít? Pojďme na to!
Strava při kojení: nejčastější mýty versus fakta
Strava při kojení: nejčastější mýty versus fakta
Při kojení se nemůžou jíst luštěniny, pít káva a musí se držet speciální dieta, nejlépe s omezením všech alergenů. Je to opravdu nutné? Na nejčastější mýty ve výživě při kojení se podíváme v dnešním článku.
6 skupin potravin, které pomohou při zácpě
6 skupin potravin, které pomohou při zácpě
Zácpa občas potká každého z nás a není to nic příjemného. Dá se jí ale zbavit, stejně jako je možné jí předcházet. V článku si řekneme, které potraviny bychom měli v jídelníčku mít, aby nás trápila co nejméně.
Puriny ve stravě a dna: kdy je potřeba dát si pozor?
Puriny ve stravě a dna: kdy je potřeba dát si pozor?
Při zvýšené hladiny kyseliny močové v organismu je vhodné omezit příjem purinů ve stravě. Jakých potravin se to týká a co bychom ve stravě naopak neměli vynechat?
Krabičkujete? 9 tipů na rychlá a zdravá jídla do 20 minut
Krabičkujete? 9 tipů na rychlá a zdravá jídla do 20 minut
Že příprava jídel a krabičkování trvá dlouho? S našimi doporučeními se vejdete v pohodě do 20 minut a máte připravené jídlo na celý další následující den!
Nedostatek železa: co způsobuje a jak ho doplnit?
Nedostatek železa: co způsobuje a jak ho doplnit?
Železa v těle moc nemáme, i přesto je pro fungování organismu nepostradatelné. Jaké funkce v těle železo plní a z jakých potravin jej nejlépe doplníme?
12 důvodů, proč máte pořád hlad
12 důvodů, proč máte pořád hlad
Dali jste si jasný cíl, ke kterému se snažíte dostat, má to ale jeden háček... Pořád vás trápí hlad, který vám může bránit v dosažení výsledků. Máme pro vás 12 tipů, díky kterým ho jednou provždy porazíte.