Suplementace pro "bikinku"

Jan Caha
Jan Caha 23. 9. 2015
6 min. 1 Líbí se mi Komentáře Uložit článek
Suplementace pro "bikinku"

Bikini fitness zažívá neuvěřitelný boom a jsem rád, že se tím rozšiřuje komunita sportovců a lidí, kteří mají zájem o svoji vlastní postavu a vzezření. Vždyť co bychom to byli za sport, kdybychom se nevyvíjeli, a právě nové sportovní kategorie jsou tím vhodným prostředkem. 

Suplementace pro "bikinku"

Jak jsem již naznačil v úvodním odstavci, v současné době se rozšiřuje zájem o fitness do všech oblastí a dá se směle říct, že tento životní styl je stále oblíbenější aktivitou běžné populace. Ruku v ruce s tím jde i fakt, že se stále více běžných sportovců rekrutuje na sportovce soutěžní. Jednou z těch největších současných kategorií je kategorie BIKINI fitness. Jak říkám všem svým klientům, čas na to, abyste si splnili svůj sen a cíl je právě nyní. Protože třeba zítra to již díky vašim somatickým dispozicím, stárnutí organismu, ponižování metabolismu a horší hormonální výbavě, bude složitější a složitější. Jedním z těchto cílů mnoha mladých sportovkyň je i kategorie BIKINI fitness. 


Velmi často se mi dostanou do ruky mladé dívky, které zcela neví a netuší, co obnáší příprava do kategorie BIKINI. No popravdě, spousta jiných dívek zase tvrdí, že nic zvlášťního. Stačí být prý hezká, stačí být štíhlá a nechat si udělat prsa. Osobně vím, že to je daleko složitější. BIKINI fitness je poměrně náročnou kategorií, a ne každá dívka může být úspěšnou bikinkou. NIcméně každá o tom může alespoň snít a pracovat na tom. Co všechno pro tento cíl udělat, a kam se odebírat v suplementaci? Zde je přehled toho, co by vám nemělo ve vaší tréninkové tašce chybět. 

1 / Proteinový přípravek

Může se velmi lehce stát, že ve vaší přípravě na soutěž budete mít masa již tolik a hlavně tolik "po krk", že ho nebudete chtít ani vidět. No, nedivím se vám. Přeci jen jako ženy nejste zrovna nastaveny na trávení neskutečného množství bílkovin z masa. Přesto nějaký velmi kvalitní zdroj plnohodnotných živočišných bílkovin potřebujete. právě zde přchází na řadu proteinový přípravek. vybírejte ten, který má ve svém obsahu nižší procento mléčného tuku a cukru, tedy ideálně isolát. Stejně tak se dívejte na to, aby se jednalo o zcela čistý syrovátkový protein - tedy 100 % whey. Jeho nepostradatelné místo najdete v potréninkové regeneraci, jako rychlou svačinku během dne, nebo jako velmi chutnou přísadu do ranních ovesných nebo jáhlových kaší. 

Co sledovat? 

 • 100 % whey
 • obsah doprovodných látek, gum, zahušťovadel a sladidel
 • obsah mléčného cukru a tuku

2 / Spalovač tuku (thermogenní)

Váš tukový metabolismus potřebuje nakopnout. "Špíčky", které se možná objevily na bocích a na stehench již poměrně hodně znesnadňují pohled do zrcadla, a tak hledáte tu nejvhodnější cestu, jak s nimi zatočit. Spalovač tuku je vhodným řešením. Tedy alespoň ten, který můžeme definovat jako thermogenní. Využijte extrakt z bílé vrby, synefrin, kapsaicin, kayenský pepř, zázvor nebo skořici. Thermogenní látky pro vás budou mít velmi rychlý efekt pro spalování tuku a jeho využití jako substrátu pro tvorbu energie. Svoje uplatnění najde tento suplement před ranním kardiem a před silovým tréninkem. Pokud chcete využití tuku jako energetického zdroje ještě umocnit, přidejte 3x děnně 1 gram CLA k větším jídlům. 

Co sledovat? 

 • neetickou reklamu slibující rychlé výsledky
 • obsah účinné látky
 • kombinaci jednotlivých účinných látek a jejich synergní působení

3 / Stimulant

Hubnutí je velmi často spojeno i s ranním kardiem. Znáte to. Vstanete jako opaření a rozlámaní z předchozího dne. O to více se vám nechce když víte, že od snídaně vás dělí hodinové kardio. Využijte stimulant pro to, aby vás po ránu nakopl. Je schopný zvednout váš výkon, ale i napomoci dalšímu spalování tuku. Využijte látky jako taurin, kofein nebo inosin a uvidíte, že se vám bude hned "kardiovat" po ránu lépe. 

Co sledovat?

 • množství účinné látky a reakce na ni
 • nevyužívání před spaním 

4 / Aminokyseliny

BCAAčka hýbou světem kulturistiky a fitness, ale také přípravou sportovkyň do kategorie bikini. Ne nadarmo je dokáže naše tělo využít jako třetí energetický zdroj ve svém organismu. Nezapomínejte na to, šáhne po nich hned v době, kdy nemá dostatek jiných zdrojů. Tedy vlastních glykogenových zásob nebo snadno dostupných mastných kyselin například ve formě MCT. A pokud nechcete, aby šahal po těch vlastních tělesných, musíte je do organismu přivést z vnějšku. Svoje uplatnění najdou hlavně ráno před kardiem, před i po silovém výkonu nebo v době po dlouhém lačnění a náročném psychickém výkonu. Pokud chcete svůj výkon ještě více vyšperkovat, můžete z kategorie aminokyselin využít v pozátěžové regeneraci glutamin. 

Co sledovat? 

 • poměr jednotlivých aminokyselin (ideálně 2:1:1) 
 • obsah doprovodných látek a sladidel
 • obsah ostatních aminokyselin v produktech
 • kombinace se stimulanci a spalovači

5 / Antioxidanty a minerální látky

Na svoje tělo kladete extrémní nároky. Děláte běžné denní úkony, pracujete a ještě k tomu děláte kardio a silový trénink. Logicky se tedy znásobuje potřeba příjmu vitamínů a mienrálních látek. Jako ženy se dívejte na optimální příjem zinku, selenu, vápníku, fosforu, vitamínu C a D. Nezapomínejte na jejich příjem a sledujte zdroje ve své potravě. 

Co sledovat? 

 • chelátové a esterové vazby
 • obsah v konečném produktu

6 / Kloubní výživa

Poslední bod se týká zejména prevence. Nenechte svoje klouby, aby se vám rozpadaly "pod rukama". Jsou přeci jen hlavní opěrnou silou, která vás drží na nohou a ve vašem tréninku. Užívejte glukosamin a chondroitin a nezapomínejte na to, že je musíte brát dlouhodobě. Jejich efekt poznáte až po dvou až třech měsících. 

Co sledovat? 

 • dostatečně vysokou a účinnou látky
 • dlouhodobé užívání

Suplementace není složitá, nicméně při stavu současné výživy již poměrně nutná a nezbytná. Je však třeba se na ní vždy zamyslet tak, abyste zbytečně neinvestovali do "placeba". I když uznám, že i to má svoje účinky. U těchto suplementů se však nemůžete splést. 

Přidej se k 42 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
1 Líbí se mi Uložit článek