Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Movida - nový taneční fitness styl

Martina Vašáková
Martina Vašáková 10. 1. 2012
Movida - nový taneční fitness styl

Movida nový taneční fitness styl, který do České republiky přišel z Itálie. Movida začíná pomalu dostihovat jiný taneční styl, který je u nás tolik oblíbený – zumbu.

Movida

Movida FitnessV roce 2009 vytvořil tanečník a fitness instruktor Gio Bandanas energickou movidu. Na první pohled si ji možná můžete splést se zumbou – oblíbené rytmické písničky, vrtění boky a zadečkem, latinskoamerické prvky, podobné oblečení. Movidu se zumbou spojuje taneční cvičení a užívání stejných rytmů, ale movida je charakteristická především důrazem na symetrii choreografie, tedy dbá na to, aby byly obě strany z těla zatěžovány stejně.

Důležitá je také jednoduchost, neboť instruktoři chtějí, aby se mohl každý do lekcí kdykoli přidat a klienti se tak nemuseli rozdělovat na začátečníky a pokročilé. Tak umožňuje zájemcům včlenit se do skupiny v kterékoli části roku. Používáním jednoduchých cviků dosahuje podoby tance a tvoří základy pro mnoho pohybových aktivit. Tančit se má zkrátka jednoduše, zábavně a účinně. To potvrzuje i heslo movidy, totiž: „vytrénuj své srdce k úsměvu!“

Movida hodně pracuje s pažemi. Nejdůležitější je správné provedení prvků. Tvůrčím způsobem využívá taneční rytmy a choreografie salsy, merengue, bachaty, reggeatonu, hip hopu, popu, latina popu, rocku, mamby, curii, jiveu, rock´n´rollu a mnoho dalších. Zastoupení žánrů je tedy široké a proto si každý přijde na své. Nenásilnou formou tak získá účastník základy k jakémukoli typu pohybu či tance.

Spojením jednoduchý a opakujících se pohybů propojených hudbou dosahuje movida pocitu tréninku a vize vlastního těla, které dokáže tancovat.

Movida je vlastně aerobní cvičení  - může mít podobu intervalového tréninku, kdy se střídají cvičení o vysoké intenzitě s cvičením s nižší intenzitou a odpočinkem (to je stejné i u zumby).

Lekce movidy začíná pomalejší rozehřívající písní. Tempo se postupně zvyšuje a spouští aerobní a anaerobní energické systémy. Ke konci lekce se opět písně zpomalují a nižší tempo připravuje tělo na závěrečný strečink a relaxaci.

Filosofie movidy však stojí na účastnících samotných, kteří choreografii dotváří svými vlastními pohyby, osobitým stylem a intenzitou, čímž pomáhají vytvořit jednotnou, energickou a sehranou skupinu. Díky možnosti kreativity mohou tanečníci i ztratit krok a splést se bez toho, aby zůstali pozadu za ostatními. Stačí se jen znovu napojit.

Za jádro movidy v České republice můžeme označit Brno. Movida se již ale rozšířila natolik, že ji naleznete v každém větším městě, které aktualizuje zaměření svých fitnessklubů. V mnoha fitnesscentrech můžete také naleznout spojení zumba-movida, což se dá označit za přípravnou fázi, která příznivkyním zumby ukazuje, co vlastně movida znamená.

K závěru tedy můžeme jen shrnout: Proč si vybrat právě Movidu?

 • Zlepšení koordinace pohybu
 • Zlepšení krevního oběhu, dýchaní a svalové i kosterní soustavy
 • Vyvážené vytvarování postavy
 • Snížení tělesné hmotnosti
 • Nevyžaduje žádné speciální vybavení, důležitá je pouze pevná obuv a pohodlné oblečení
 • Zlepšení pohyblivost, se zaměřením na pohyblivost pánve – vede i k zlepšení sexuální výkonnosti
 • Zvýšení sebevědomí

Movida - promo

Lekce MOVIDA

Oficiální stránky MOVIDA

Movida

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________