10 motivačních filmů, které tě donutí vstát z gauče

Komentáře
2
10 motivačních filmů, které tě donutí vstát z gauče
obrázek z ytimg.com
Co v článku najdeš?
Zobrazit seznam Skrýt seznam

Každé roční období znamená možnost začít znovu a lépe. Mít krásnou postavu je nejen líbivé, ale také je to možnost, jak pečovat o své zdraví. Důležitá je motivace a tu vám přinášíme právě teď skrze našich 10 filmových tipů, které vás tak nakopnou, že si hned budete chtít zacvičit.

1. Pumping Iron (1977)

I když český překlad „Železný Schwarzenegger“ láká diváky především na legendu Arnolda Schwarzeneggera, celý dokument se spíše zajímá o zákulisí kulturistiky. Nechybí zde osobnosti jako Mike Katz, Ken Waller a již zmíněný „Incredible Hulk“ Lou Ferrigno.

Zajímavostí na tomto dokumentu je, že celá produkce filmu se snažila o tenze mezi účastníky soutěže. Především mezi Arnoldem, držitelem pětinásobného titulu Mr. Olympia, a Louim Ferrignem, který byl ve filmu oproti Arnoldovi („německé mašině“) vyobrazen jako chudáček, který trénuje v levné tělocvičně se svým otcem. Tyto scény byly nahrané tak, aby se dostaly pod kůži účastníkům soutěže, což způsobilo to, že některé rozhovory nebo scény nebyly tak úplně pravdivé. 

Například zobrazení Louiho společné práce s otcem bylo nucené, jelikož v té době spolu příliš nevycházeli. Stejně tak scény, kde mluví Arnold o pohřbu svého otce nebo o tom, jak rozdával falešné rady ostatním, jsou jen lži na efekt.

Film však pravdivě ukazuje tvrdou dřinu všech účastníků a následně samotnou soutěž, kde se každý choval tak jako v realitě. Tento film je jedním z nejlepších filmů o kulturistice. Dokazuje to i raketový start Arnolda jako budoucího multimilionáře, který navždy změnil svět kulturistiky.

2. The Comeback (1980)

Po zhlédnutí "Pumping Iron" stojí za to se podívat na velký návrat Arnolda Schwarzeneggera do světa kulturistiky po tříleté pauze.

Tento dokument zachycujekontroverzní vítězství Arnolda v soutěži Mr. Olympia v roce 1980, kde byl vypískán, jelikož se na soutěž připravoval jen osm týdnů, což pro mnohé bylo známkou toho, že celé vítězství bylo nespravedlivě ohodnoceno. K této reakci nepomohlo ani to, že se do soutěže přihlásil přímo na místě. 

Ve filmu jsou vidět záběry z posilovny a Arnoldovy emoce, které se snaží ovládnout, protože návrat po takové době pro nikoho není lehký, avšak když si něco Arnold vezme do hlavy, tak toho také dosáhne, že pane bývalý guvernére?

10 motivačních filmů, které tě donutí vstát z gauče
obrázek z filmu The Comeback

3. Stand Tall (1977)

Stand Tall je dokumentární film zaznamenávající velký návrat Lou Ferrigna, který se ve svých čtyřiceti letech vrací zpátky do světa bodybuildingu do soutěže Masters Mr. Olympia, kterou založil Joe Weider. Film zaznamenává Louiho dětství, jeho ohluchnutí, rozhovory se slavnými osobnostmi a jeho rodinou, tréninky a především boj s Boyer Coevim o titul Mr. Olympia.

Tento film je pozoruhodný nejen pro bodybuildery, ale i pro filmové fanoušky díky svému zpracování a příběhu. Lou je opravdová legenda, která jako první dosahovala těžké váhy s minimálním procentem tuku. Hodnotící soutěže ho popisují jako osobnost, která měla všechny dispozice k tomu se stát tím nejlepším bodybuilderem na světě, který nejen pracoval na svém těle, ale také uměl dobře pózovat.

10 motivačních filmů, které tě donutí vstát z gauče
obrázek z filmu Stand Tall

4. Stay Hungry (1976)

Stay Hungry je jedním z prvních filmů, které se zajímají o svět kulturistiky. Celý film se odehrává v Alabamě, kde mocná korporátní společnost skupuje celou čtvrť, kterou chce přestavět. Jedním z míst, kdo nechce peněžní nabídku přijmout, je malá posilovna Olympic, kde cvičí Joe na kulturistickou soutěž Mr. Universe.

Proto je zde vyslán Craig Blake, který jej má přesvědčit o opaku. Během doby se však sblíží s ostatními a po boji s korporací, se rozhodne podnikat spolu s Joem. Stay Hungry je jedním z rozporuplných filmů z 80. let kvůli svému slabému scénáři, avšak Arnold Schwarzenegger za roli Joe získal Zlatý Glóbus, a proto je jen na vás, jaký si na něj uděláte názor.

10 motivačních filmů, které tě donutí vstát z gauče
obrázek z filmu Stay Hungry

5. Blood & Guts (2003)

Není jisté, jestli byl Dorian Yates (šestinásobný Mr. Olympia) inspirací Ronniemu Colemanovi, ale jako první natočil dokument o svém intenzivním tréninku, kde využíval metodu "Heavy Duty" (4–8 pracovních sérií na partii a 6–8 opakování v sérii, především na břicho a lýtka).

Celé prostředí Temple Gym působí poněkud děsivě, jelikož vypadá jako žalář, ale o to víc je vše autentické, stejně jako samotné scény, které nám dávají skutečný pohled do profesionální kulturistiky. Tento dokument vznikl předtím, než se Yates zranil a musel s kulturistikou skončit.  

10 motivačních filmů, které tě donutí vstát z gauče
obrázek z filmu Blood & Guts

6. Ronnie Coleman – On the Road (2006)

Ronnie Coleman, osminásobný vítěz Mr. Olympia, se po svém dalším vítězství rozhodl odjet do Austrálie a natočit téměř dvouhodinový dokument o jeho cvičení a každodenní rutině. Ronnie od svého prvního závodu Mr. Olympia z roku 1992 přibral 30 kg svalů.

Pokud bychom měli film hodnotit, tak je jeden z těch praktičtějších, jelikož samotný Ronnie ukazuje jednotlivé cviky a mezitím do kamery vysvětluje, proč je cvičí. Všechny série jsou sestavené tak, abyste i vy mohli být stejně úspěšní a vypracovaní jak on. Kdo by si nechtěl poradit od hvězdy, že?

  • Naším dalším tipem je také film "Unbelievable", které se odehrává v době jeho třetího vítězství na Mr.Olympia.
10 motivačních filmů, které tě donutí vstát z gauče
obrázek z filmu On The Road

7. Bigger Stronger Faster (2008)

Steroidy, steroidy, Amerika. Christopher Bell na příkladu svých dvou bratrů, kteří od puberty chtěli vypadat jako Silvester Stallone či Arnold Schwarzenegger, ukazuje, co je pro lepší výsledky v kulturistice člověk schopný udělat.

Celý dokument mapuje Ameriku jako zemi, která steroidům doslova podlehla. Zpovědi členů amerického kongresu, profesionálních atletů a lékařských expertů nám ukazují fakta, která jsou alarmující. Celý dokument je pojat velmi groteskně, a proto se u něj rozhodně nebudete nudit.

8. Generation Iron (2013)

Generation Iron je dalším dokumentem, který mapuje svět kulturistiky z pohledu zákulisí, stravy, tréninků, vztahů mezi soutěžícími a vyobrazuje psychologii jedince.

V tomto filmu je možné nahlédnout do soukromých životů bodybuilderů, kteří vám odvypráví svůj příběh o tom, jak se dostali do světa kulturistiky, jak se snaží udržet v kondici a jak je těžké se kvalifikovat na soutěž Mr. Olympia. V dokumentu je také vidět stres a nervozita před soutěží, což celý dokument vyostřuje.

9. The Perfect Physique (2015)

Režisérka Kandice King shromáždila ty nejlepší IFBB soutěžící a fitness modely (například Greg Plitt, T.J. Hoban, Jeremy Buendia, Jason Poston,...), aby natočila dokument, který zachycuje osobní příběhy soutěžících.

Ti nám vypráví, jak se udržují v kondici, jaké mají jídelníčky a jak se snaží udržet v dobré náladě. Tento dokument je především o diskuzi mezi soutěžícími, kteří mají rozdílný pohled na perfektní postavu.

  • Velkým přínosem pro diváky je informovanost každého soutěžícího, kde je možné získat užitečné rady.

10. CT Fletcher: My Magnificent Obsession (2015)

Zajímavý osobní příběh plný emocí ukazuje život legendy weightliftingu CT Fletchera od jeho drsného dětství plného fyzického násilí, začátky v armádě až po dobu, kdy se začal přejídat fast foodem, následné začal posilovat v tělocvičně. Ve filmu je také zobrazeno těžké období Fletchera, kdy byl na operaci srdce, kvůli které byl donucen si upravit svůj tréninkový plán, aby mohl znovu začít cvičit.

Film také sleduje otevření Iron Addicts Gym, které CT Fletcher bere jako místo, kde je možné vyrůst a stát se silným. Fletcherovým velkým vzorem byl Mohammed Ali, a proto jeho cesta k silovému trojboji začala postupnými krůčky přes bojové umění a kulturistické soutěže.

  • CT Fletcher posiluje tak, že opakuje tolikrát, kolikrát může. Svou metodu nazval "metoda bez volby tréninku"..

Mezi naše žhavé tipy patří

  • samozřejmě i film Rocky nebo 3. díl "Neuvěřitelné životy" s Greggem Valentinem, kterým se veřejně přiznal k užívání steroidů.

Pokud bychom vám měli poradit TOP 3 filmy z naše výběru, tak by to byl:

  1. Pumping Iron, protože Arnold je legenda, kterou znají i lidé, kteří se nikdy o posilování nezajímali
  2. Bigger Stronger Faster pro jeho zajímavé zpracování, které vás rozhodně nebude nudit a ještě se něco přiučíte o škodlivosti užívání steroidů 
  3. a nakonec posilování s CT Fletcherem My Magnificent Obssesion, které vám ukáže praktické cviky, u kterých se dozvíte, proč je vlastně cvičíte.

Přidej se k 45 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Nejlepší cviky na zadek! TOP 10 cviků na zpevnění zadku
Nejlepší cviky na zadek! TOP 10 cviků na zpevnění zadku
Přáli byste si pevné, kulaté a dokonalé hýždě? S trochou vytrvalosti se vám tenhle sen snadno splní! Přinášíme vám přehled 10 účinných cviků pro zpevnění hýžďových svalů, které vám pomohou k vytvarovanému a pevnému zadku.
10 tipů na domácí cvičení pro ženy podle YouTube, zn. bez náčiní
10 tipů na domácí cvičení pro ženy podle YouTube, zn. bez náčiní
S vizí nového těla nemusíte jen do fitka. Pořádný trénink si můžete dát také z pohodlí vašeho domova. Bude vám k tomu stačit jen cvičební podložka a youtube. Výmluvy jako "nemám čas, je to drahé" hoďte za hlavu! V 10 tipech na domácí cvičení si jistě najdete to své.
Konec výmluvám! S tímto HIIT tréninkem vytvarujete sexy postavu i doma
Konec výmluvám! S tímto HIIT tréninkem vytvarujete sexy postavu i doma
Znáte vysoce intenzivní intervalový trénink HIIT? Pokud ne, račte se seznámit – po tomhle cvičení s Míšou Mrázkovou další den zjistíte, že vás bolí svaly, o kterých jste předtím ani nevěděli.
Jillian Michaels - proč pobláznila fitness svět?
Jillian Michaels - proč pobláznila fitness svět?
Jillian Michaels je fenomén. To se dá říct, pokud se budu jako šéfredaktor zabývat tím nejčtenějším článkem na našich stránkách. Ano, je to právě její "30 Day Shred", které vzalo útokem nejen stránky Aktin, ale od svého uveřejnění i domovy spousty fitness
Zavřené fitko? Nezoufej, pořádně si zacvičíš a sexy postavu vytvaruješ i doma s pomocí Blogilates
Zavřené fitko? Nezoufej, pořádně si zacvičíš a sexy postavu vytvaruješ i doma s pomocí Blogilates
Pevné tělo díky cvičení jen vlastní vahou? S Blogilates to zvládnete! Najděte si cvičební plán dle svých cílů, pusťe si video na youtube a směle do toho!
8 cviků pro posílení a uvolnění bederní páteře
8 cviků pro posílení a uvolnění bederní páteře
Bolesti zad dokážou poměrně snadno narušovat každodenní aktivity běžného života. Pokud trápí i vás, konkrétně ty v bederní části, je tento článek přesně pro vás. Zabývá se technikami protahování i posilování, které pomohou s bolestí, ztuhlostí a zároveň fungují jako prevence proti budoucím potížím.
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit je základem úspěšného hubnutí – co si ale pod tímto pojmem představit, a jak vědomosti poté uvést do praxe?
8 cviků na uvolnění i posílení krční páteře
8 cviků na uvolnění i posílení krční páteře
Bolest krční páteře patří mezi nepříjemný stav ovlivňující fyzickou a psychickou pohodu. Podle studií se navíc předpovídá, že až 7 z 10 lidí tuto bolest zažije. Jak se proti tomu bránit? Dnešní článek prozradí 8 cviků nejen na uvolnění, ale také posilnění krční páteře, které pravidelným cvičením omezí nebo úplně eliminuje bolest.
Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Snad každý muž by chtěl mít velká a široká záda, která dokážou divy nejen v posilovně, ale také přitáhnout pozornost řady opačného pohlaví. Podívejme se na několik základních cviků pro perfektní záda!
Klidová tepová frekvence: co vypovídá o našem těle?
Klidová tepová frekvence: co vypovídá o našem těle?
Klidová tepová frekvence je jednoduchý ukazatel, který mnoho vypovídá o našem organismu. Jaké hodnoty jsou normální a co tepová frekvence prozradí sportovcům?
Bílé skvrny na nehtech: co je způsobuje?
Bílé skvrny na nehtech: co je způsobuje?
Bílé tečky na nehtech jsou pro mnohé z nás synonymem pro nedostatek vápníku. Je to ale vždy ta správná příčina?
8 věcí, které se stanou po vysazení hormonální antikoncepce
8 věcí, které se stanou po vysazení hormonální antikoncepce
Hormonální antikoncepce je jednou z metod zabraňujících nechtěnému početí. Do jaké míry ale mění přirozené pochody v ženském cyklu, a co můžete očekávat po jejím vysazení?
Nafouklé břicho? Toto je 7 nejčastějších příčin
Nafouklé břicho? Toto je 7 nejčastějších příčin
S nafouknutým břichem se setkal téměř každý a všichni se shodnou, že dokáže pořádně znepříjemnit den. Pokud se ovšem obtíže s trávením opakují nebo vás dokonce trápí trvale, je potřeba zakročit. V dnešním článku vám představíme 7 možných příčin nafouklého břicha společně s jejich řešeními!
Nejlepší cviky na biceps! TOP 6 cviků na mohutné ruce
Nejlepší cviky na biceps! TOP 6 cviků na mohutné ruce
Mohutné paže chce mít asi každý návštěvník posilovny. Jak se k nim efektivně dopracovat? Náš přehled cviků vám s tím pomůže!
Nejlepší cviky na triceps v posilovně i doma!
Nejlepší cviky na triceps v posilovně i doma!
Triceps tvoří většinu svalové hmoty paže. Pokud chcete, aby vaše ruce připomínaly medvědí tlapy, máme pro vás zásobník cviků, který vám s tím pomůže!