Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Doplňky stravy a ženy

Jan Caha
Jan Caha 25. 7. 2011
Doplňky stravy a ženy

Možná vás překvapím, možná ne. Nyní pevně věřím, že ano. Avšak tento text (věřím, že občas i úsměvný) může mou jistotu naprosto zhatit. Tento článek je sice o doplňcích stravy a ženách, ale podíváme se na toto spojení ze dvou stran. Tou první je strana ženská, jaké suplementy si ženy nejčastěji vybírají, jakým dávají přednost a čemu se naopak vyhýbají. Druhá část je věnována mužům, ženy totiž nejsou spojeny s doplňky stravy pouze jako uživatelky, jsou také výbornými propagátorkami. Podíváme se tedy na mnohdy velmi zajímavé reklamní materiály, kde ženy propagují suplementy.

Doplňky stravy fitnessDoplňky stravy a ženy

Doplňky stravy byly v počátcích sice výsadou mužů, avšak dnes je jejich užívání u mužů i u žen téměř vyrovnané. Osobně jsme vždy rád, když do malého obchůdku, který stojí uprostřed moravské metropole a kde občas působím, zavítá něžná tvář.

Ženy se zaměřují na pro sebe typické látky a produkty, nejčastěji jsou to spalovače tuku, tyčinky a koktejly. Naopak v jejich výběru moc často nenarazíte na stimulátory testosteronu, gainery a kreatinové směsy. V následujících řádcích si napovíme, které doplňky stravy jsou pro ženy výhodné, které naopak nevýhodné, do kterých investovat, a na které raději zapomenout. Nebudu vám dnes nabízet suchou teorii doplňků stravy, kterou jste na našich stránkách již měli možnost jistě číst. Podíváme se na doplňky stravy spíše obecně a snad i s nadsázkou. Které doplňky stravy jsou tedy mezi ženami nejoblíbenější a zaslouží si vůbec svoji oblíbenost?

Larissa Reis - příprava na fitness

L-Karnitin a karnitinové nápoje

Doslova prodejním hitem je u ženského pohlaví karnitin. Dovolím si říct, že karnitin prošel rukou téměř každé ženy, která se kdy zajímala o cvičení a hubnutí. Zkusím se zeptat, zaznamenaly jste někdy na karnitinu nějaký rapidní váhový úbytek. Že ne? Není se čemu divit. Netvrdím, že karnitin nefunguje, avšak v případě jeho krátkého (např. 4-6   týdnů) suplementování opravdu nepocítíte žádný rozdíl. Karnitin se vyplatí, pokud uvažujete o dlouhodobém a pozvolném hubnutí. Vědecké studie totiž dokazují pozitivní účinek karnitinu na využívání tuku jako zdroje energie při půlročním suplementování, a to v dávce 2g / den. Jistě tedy nemá smysl kuopit si karnitinový doplněk stravy a používat ho pouze při výjimečných událostech, tedy po narozeninové a vánoční oslavě.

Aktin tip: Používejte karnitin dlouhodobě (4-6 měsíců) v dávce 2-3 g denně, a to buď ráno nalačno, nebo před tréninkem (30-60 min).

Spalovače tukuThermogenní spalovače tuku

Směle můžeme tyto doplňky stravy umístit na druhé místo v oblíbenosti, a to hned za karnitinové přípravky. Taktéž se jedná o spalovače tuku, tyto však pracují na jiném principu. Karnitin podporuje využívání tuku jako zdroje energie, thermogení spalovače tuku napomáhají zrychlení metabolismu. Tím efektivně podporují spalování tuku. Pokud bych měl investovat do spalovače tuku, vyberu si ten s termogenním účinkem. Ne že bych byl nějaký milovník spalovačů tuku, spíše naopak, ale pokud chcete vybírat, vybírejte „termogenně“. Tyto spalovače ženy volí správně, a za to jim dávám palec nahoru. Jen tak dále.

Aktin tip: Thermogenní spalovače působí rychleji než karnitin, jejich efekt můžete při správné stravě a tréninku vidět po 1-2 týdnech. Volte látky jako synefrin, kayenský pepř, kapsaicin, White Willow Bar apod.

 

Redukční koktejly

Ač jsem doufal, že doba redukčních koktejlů je již za námi. Není tomu tak a asi dlouho nebude. Jsou zde stále a stále se nakupují. Mocný teleshopping z konce dvacátého století s prostorově významnou uvaděčkou zlatých rybiček, nebo s populární cvičitelkou aerobiku zabral a jeho vliv se přenáší na další generace "snižovačů" váhy. Podívejme se na redukční koktejly reálně. Jsou to mnohdy levné náhrady gainerů (sacharido-proteinových přípravků), které nalezneme nejčastěji v sekci PŘIBÍRÁNÍ. Proč se tedy v menší a mnohdy značně dražší verzi objevují i v sekci hubnutí? Výrobci často těží z neznalosti nakupujících. Když je na produktu napsáno "vhodné do diety" a "napomáhá hubnutí", lidé jsou schopni koupit vše. Neber prosím následující řádky, jako ponižující pro nakupující dietních koktejlů. Mýlit se je lidské a každý z nás chybuje, chyboval a bude chybovat. Opět nebudu tvrdit, že koktejly nefungují. V tom případě, že jimi nahradíte návštěvu populárního řetězce rychlého občerstvení nebo zákusek v nedaleké restauraci, nemám problém, můžete zhubnout. Nepodléhejte však iluzím, že budete běžně jíst, na večer si dáte hubnoucí koktejl a ráno z vás bude TOP modelka. Raději investujte do výše uvedených „hřejících“ prostředků.

Aktin tip: Pokud jste zastáncem koktejlů, nahrazujte jimi jedno až dvě denní jídla. Nemíchejte s mlékem a neužívejte před spaním.

 

 

Ultra Fit & Slim (2000)

 

Tyčinky

Proteinové tyčinkyTyčinky? Ano proč ne, a to i když se snažíte zhubnout. Na trhu je však celá spousta tyčinek, od proteinových, přes ovesné, až k energetickým, ořechovým a různým jiným. Dokonce se dá říci, že nenajde na trhu totožnou tyčinku od dvou různých výrobců. Takto se trh s nimi liší. Stejně tak se liší jejich složení a množství nutričně výhodných složek (tzv. makronutrientů). Právě tato kritéria by měla být ve vašem výběru rozhodující. Dbejte na to, aby v sobě obsahovaly co nejméně ztužených tuků, optimální dávku proteinů pro vaši potřebu a minimum jednoduchých cukrů. Tyčinky jsou oblíbeným doplňkem stravy, dokážou uspokojit chuťové buňky a navíc nebudete mít výčitky svědomí. Jak přitažlivé, že?

Aktin tip: vybírejte proteinové tyčinky ze syrovátkové nebo mléčné bílkoviny. Vyhněte se těm, které jsou plné hydrolyzátu želatiny, jednoduchých cukrů a tuku. Pečlivě čtěte etiketu.

Zdaleka jsem nevyjmenoval všechny doplňky stravy. Doufám ale, že jsem se alespoň částečně trefil do vašeho výběru, který uskutečňujete na eshopu příp. v kamenných prodejnách. Snad vám tyto rady přinesly nějaký užitek a snad jste se i pousmály. Nyní však ponechme prostor mužům (a nejen jim) a podívejme se, jak jsou právě ženy využívány pro namíření reklamní kampaně správným směrem. Toto není komerční sdělení, jedná se pouze o výtah bannerů. Ten výrobce, který nevyužívá ženy pro svou reklamu, má jednoduše smůlu.

Ženy a doplňky stravy - fotogalerie

Muscletech BSN - Amanda Latona Gaspari Nutrition - Ava Cowan
Gaspari Nutrition - Ava Cowan Monster Gaspari Nutrition - Ava Cowan
Nutrex - Larisa Reis Scitec - Jessica Putnam Nutrex - Larisa Reis
Nutrex Biotech BSN
Biotech BSN Scitec - protein delite
     

Larissa Reis a Nahalia Melo - focení pro Nutrex 1

 

Larissa Reis a Nahalia Melo - focení pro Nutrex 2

Jennifer Nicole Lee a Amanda Latona

zdroj: youtube.com, facebook.com

Přidej se k 30 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Poděkuj autorovi
2
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________