Veronika Wisiorkova - cesta k bikini fitness 1/2014

Aktin
Aktin Redakce 30. 9. 2014
Líbí se mi Komentáře Uložit článek
Veronika Wisiorkova - cesta k bikini fitness 1/2014

Čas od času vám zde nabízíme fitness sportovce a nadšence, kteří prozatím nemají za sebou soutěžní úspěchy nebo zlaté medaile ze závodů, přesto však motivují mnoho a mnoho svých fanoušků a sportovců k tomu, aby byli ve svých snahách co nejúspěšnější. Přesně to je případ Veroniky Wisiorkové - blogerky z Healthy lifestyle CZ, který dnes sleduje více jak dva tisíce lidí. Podívejme se společně na to, jak se Verča k fitness dostala a jaká její aktuální motivace pro přípravu na BIKINI soutěže.

Navíc vám slíbíme, že se s Veronikou nepotkáváte naposledy. Na její články se na našich stránkách můžete těšit pravidelně.

Veronika Wisiorkova - cesta k bikini fitness 1/2014

Jsem čtyřiadvacetiletá pracující studentka Veronika Wisiorková z Havířova, naprosto zamilovaná do fitness stylu života. Momentálně odpočítávám 46 dní do prvních kondičních závodů v kategorii bikini fitness. Vysoké cíle a klikatá cestička, která mě nesmírně baví... Pojďte se mnou na začátek.

Píše se rok 2012. Jsem úplně normální holka, co se snaží zdravější stravou vylepšit svůj jídelníček. Na vlastní kůži jsem pocítila neúčinnost nesmyslných diet, a proto se snažím proniknout jídlu trochu na kloub a zajímám se o složení potravin, které je, jak víme, klíčové.

Díky nově získaným informacím z internetu a knih shazuji pár přebytečných kil, cítím se štíhlejší, ale pořád to není tak úplně ono. Stále nemám ta krásná hladká pevná stehna a kulatý zadeček jako holky z fitness časopisů. Na počátku roku 2013 tak překonávám ostych a poprvé navštěvuji fitness centrum. Postupně přestávám věřit hloupým mýtům o tom, jak těžké váhy dělají z žen muže a přicházím jim vážně na chuť. Přesto, že k tomu pořád ještě závodně tancuji, mám pohybu dostatek, výsledky stále nejsou takové, jaké bych si přála. Je mi jasné, že za to můžou víkendové dýchánky u vína a popcornu, které mi narušují přes týden docela vyvážený jídelníček.

Na podzim roku 2013 se proto obracím o pomoc na online trenéra, který mi předepisuje redukční jídelníček i trénink na následující tři měsíce. Kombinace tréninků, správného jídla a disciplíny dělá s mým tělem takové divy, že právě tady nastává ten velký zlom a já se rozhodnu následovat krásná těla holek, které zatím prohlížím jen na motivačních fotkách. Vidím, že když člověk ví jak na to, tělo vám to oplatí. Víte jak se to říká? Není malých cílů… Bikini fitness je tak jasná volba. Ba co více, kdo by se nechtěl v podpatkách, třpytivých plavečkách, krásném opálení, upravenými vlasy a tělem jako z plakátu promenádovat na pódiu?

Na jaře 2014 se setkávám s Honzou Cahou na jedné z jeho přednášek. Nebudu zastírat, že si mě hned získal svou odborností, nadhledem a přátelským přístupem. Slovo dalo slovo a od května jsem pod jeho křídly. A to se teprve s mým tělem dějí divy!

A teď jsem tady, ve své zatím nejlepší životní formě, která se každý den posouvá dopředu. Neznamená to, že bych neměla na čem pracovat, to teda zdaleka ne. Znáte to, ženské nikdy nejsou se sebou spokojené. Ale tak je to dobře a řekla bych, že pro tento sport dokonce nezbytné. Co to pro mě aktuálně znamená? Ve fitku jsem jako doma, tedy každý den. Silový trénink od pondělka do pátku kombinuji s kardiem, nejčastěji v podobě stepperu, eliptického trenažéru nebo rychlé chůze na nakloněném páse. Na mém talíři (rozuměj v cestovních krabičkách) se to každý den mění, díky sacharidovým vlnám. Tahle kombinace se zdá být zatím tou nejlepší cestou na pódia. Ale více o tom zase příště.

Vaše V♥

Přidej se k 41 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek