TOP 6 dívek z Instagramu, které tě naučí zdravě žít a mít ráda sama sebe

Michaela Polcarová
Michaela Polcarová 27. 2. 2019
9 min. 4 Líbí se mi Komentáře Uložit článek
TOP 6 dívek z Instagramu, které tě naučí zdravě žít a mít ráda sama sebe

Instagram je jednou z nejpoužívanějších sociálních sítí dnešní doby. Právě na sítích nás však ovlivňuje každý, komu věnujeme palce nahoru, ať si to uvědomujeme, nebo ne. Denně hltáme fotky oblíbených fitnessek a fitnessáků s prosebnou myšlenkou vypadat jako oni. Dříve všichni na sociálních sítích ukazovali sluníčkový život a nyní jejich obsah začíná odrážet i samotnou realitu, kdy už nejde o nejdokonalejší kaši ani o rychlou ranní kontrolu formy v zrcadle. 

Lidé na Instagramu začali více odkrývat sami sebe, své pravé já a svůj reálný život. A to je obrovské plus pro všechny, kteří by se mylně mohli domnívat, že život je pouze sluníčkový. Trochu paradox. Sociální síť začíná být o životě.  

V dnešním článku vám chci představit šest skvělých dívek, které se nebojí jít s pravdou ven a sdílí s námi svůj reálný život, kolikrát i problémy, se kterými se potýkají, jen aby ukázaly, že všichni jsme si rovni, jsme jen lidi a že je v pořádku se cítit jednou nahoře, jednou dole.

Lucie Minářová

Lucka Minářová je crossfiťačka, youtuberka, markeťačka a nově i autorka nové proteinové tyčinky Passion bar. Lucka na Instagramu založila projekty pod hastagem #JeduNaVýkon, přes který se denně motivuje řada těch, co na sobě tvrdě makají, a projekt #TohleJsemJá. Hashtag, který v sobě skrývá nespočet životních příběhů, které nám osud do vínku dal.

Lucka vybízí k tomu nebát se ukázat své pravé já a naučit se přijmout sami sebe takoví, jací jsme. Sama si v minulosti prošla poruchou příjmu potravy a neustálými výčitkami z jídla, proto se nyní snaží pomocí sociálních médií a jejím energií nabitým úsměvem motivovat své sledující nejen k fyzické, ale i k psychické rovnováze. Postupně se u Lucky z čistě fitness účtu plného modřin, receptů a dřepů stal účet nejen plný odřenin a potu, ale hlavně prostředník k duševnímu zdraví.

[Instagram]

V poslední době se u Lucky na profilu opravdu hodně probíralo navrácení menstruace, o čemž natočila i samostatné video, které rozhodně stojí za zhlédnutí. Lucka svými upřímnými posty pomáhá spoustě lidem a její úsměv a hřejivá slova vám dodají potřebnou motivaci a odvahu k tomu, k čemu se zrovna odhodláváte.

Jak vnímáš svoji roli na Instagramu?

„"Na Instagramu jsem začala sdílet své zkušenosti, tipy, rady lidem, snažila jsem se je motivovat, maličko vzdělávat a postupem času začínám mít pocit, že mi tou prací spadla do rukou celkem velká moc. Ano, nazvu to mocí, protože tím, co dávám ven, mohu pozitivně ovlivňovat životy tisíce lidí, především slečen, které mají rády zdravý životní styl, makají na sobě ve fitku a v nejrůznějších sportech. Občas jsou v tom maličko ztracené, některé bojují se svojí hlavou a tak dále. 

Snažím se svými projekty lidi sbližovat, pomoci jim najít nové kamarády, kteří mají stejné zájmy, inspirovat a motivovat je k tomu, aby dělali to, co je baví. A maličko je donutit se zamyslet nad tím, že vysekaná postava a spálených 1000 kcal na páse není vše :)”

Barbora Svobodová

Barča Svobodová je snad nejznámější koláčková královna a milovnice oříškových másel. Z jejích úsměvem nabitých fotek je patrné, že cvičení miluje a jak sama říká, je to pro ni místem odpočinku a zábavy. Právě tento pohled se snaží přes svůj Instagram předat dál. Ukázat lidem, že by ve sportu měli hledat uvolnění, a ne ho brát jako nástroj ke spalování kalorií.

Barča svými večerními koláčky boří mýty o hrůzostrašných sacharidech, kterým bychom se přeci měli co nejvíce vyhýbat, zvlášť ve večerních hodinách. Motivovala i své sledující nebát se vyššího kalorického příjmu, nebát se odpočívat a vyjít ze své komfortní zóny vstříc zdravému a funkčnímu tělu.

U Barči mimo jiné najdete i originální recepty a jako velká milovnice různých tyčinek sdílí i své recenze. I ona dostala příležitost navrhnout si svoji vlastní proteinovou tyčinku Passion bar plnou oříšků, čokoládykaramelu

[Instagram]

Jak vnímáš svoji roli na Instagramu?

"Nevnímám se nijak výjimečně, ale podle lidi jsem pro ně velkou inspirací za to, jaký mám optimistický a lidský přístup k životu, sportu a jídlu! Vnímám se tady jako normální holka, která miluje sport, jídlo, kávu a jako veselá osoba, které ráda tyto okamžiky sdílí s lidmi v on‑line světě.”

Blanka Pilátová

Blanice (mimo jiné, že je velkou milovnicí cideru) je především jedna z prvních machrů na IIFYM, které jsem poznala. K Blance chovám velkou důvěru hlavně proto, že ví, co dělá a opravdu tomu rozumí. Blance patří velké díky za to, že mě dokázala pochopit i z psychické stránky. Sama si totiž obdobím poruchy příjmu potravy prošla. Z jejích postů se právě můžete dočíst, jak dlouho cestu podstoupila a jak se uzdravovala.

Z obsesivní touhy po vyhublém těle se stala touha po zdravém těle a dostatku síly na trojboj, který si zamilovala. Může se pyšnit třeba 60 kg na benchi, 106 kg na dřepu a 120 kg na mrtvém tahu!

Tuto mladou ambiciózní blondýnku se vyplatí sledovat pro její upřímnost, posty pod hastagem  #misesedínka a zejména pro humor, díky kterému si získala řadu svých sledujících.

[Instagram]

Jak vnímáš svoji roli na Instagramu?

"Asi jako prostor na vyjádření a snad inspiraci nebo nakopnutí pro mladé lidi."

Andy Štěchová

Andy je blonďatá sympaťačka ze Slovenska studující v Praze sport a výživu. Svými fotkami předává mnohem více než jen náhodné obrázky. Andy se snaží prostřednictvím svého feedu objasňovat fitness mýty, zlákat vás na její výborné dezerty a motivovat k aktivnímu životnímu stylu.

U Andy najdete posty s poselstvím mindfulness, reálná fakta a jak rozumně nahlížet na celou fitness scénu.
Sama si v minulosti prošla podvýživou a teď se snaží i z téhle stránky lidem (hlavně děvčatům) ukázat, že všechno jde a z vyhublé dívky bez špetky svalu se může stát zdravá dívka se skvělou formou!

[Instagram]

Jak vnímáš svoji roli na Instagramu?

"Moje role na Instagramu je něco, co mě posouvá nesmírně dopředu díky tomu, že vidím lidi, kteří mě motivují. A to je něco, co chci dělat i já. Proto jsem hrozně šťastná, když vidím, že moje příspěvky jsou pro někoho povzbuzující, motivující a pomáhají mu nevzdat se a bojovat. To je pro mě moje role. Být tou, kterou já potřebovala, když jsem neměla koho se ptát. Být tu a číst příběhy lidí, kteří bojují (třeba s jídlem) stejně, jako jsem bojovala já sama. Pomoci a ukázat jim, že na to nejsou sami.” 

Maťa Bucková

Sama jsem na tuhle slovenskou krásku Maťu narazila celkem nedávno a ihned jsem si ji oblíbila.
Její tvorba tkví především v podcastech, které naleznete na jejím youtube kanále. Stěžejní body z podcastů pak shrnuje u fotek na svém Instagramu. Nejsou to jen fotky, jsou to promluvy k lidem, objasňování bullshitů, které se fitness (i nefitness) světem šíří jako lavina.

V podcastech najdete rozhovory o poruchách příjmu potravy, zákulisí přípravy na závody, důležitosti psychického zdraví, otázkách týkajících se spánku, vztahů, posilování a zdraví. Cítím, že tím, co vytváří, pomáhá každému, kdo si ji pustí do uší.

[Instagram]

Jak vnímáš svoji roli na Instagramu?

"Zajímavá otázka. Moje role se mění, tak to vnímám, ale je to spojení více věcí - inspirovat lidi, smát se s nimi, užívat si a nebát se být reálný, skutečný."

Adél Nejedlá

Jestli neznáte profil Adél Nejedlé, musíte to napravit. Adélku sleduji už delší dobu a je úžasné vidět, o kolik se dokázala nejen fyzicky, ale hlavně psychicky posunout vpřed. Z čistě fitness účtu o zvednutých vahách z posilovny nebo vytuněných ovesných kaší se stal účet o cestování, rodině, přírodě a jí samotné. To vše díky uvědomění si životních priorit. Časem zjistila, na čem v životě doopravdy záleží, že každý jsme strůjcem svého štěstí a když něco chceme, měli bychom si za tím jít.

Adély momentálním cílem v otázce fitness je být celkově zdravá. Díky její pozitivní energii, která z jejích příspěvků srší, motivuje celou řadu jejich sledujících k tomu, aby jídlo nebrali jako strašáka, ale naopak se nebáli vyhrát si s ním, brali ho jako prémiové palivo pro naše tělo a náročné tréninky. Za cestu k jejímu uzdravení, za upřímnost a za její zdravé vnímání sebe sama, ji patří ohromný palec nahoru.

[Instagram]

Jak vnímáš svoji roli na Instagramu?

 "Já si ji moc neuvědomuji a je otázkou, jestli nějakou roli vůbec mám. Jsem tu prostě taková, jaká jsem i v reálu. Když nechci přidávat, nepřidávám. Naopak, když chci něco sdílet, udělám to hned. Vážím si všech zpráv, které mi denně chodí, a jsem vděčná, že nějaké slečny motivuji a mohu jim nějakým způsobem pomoci. Chvíli jsem myslela, že je to pro mě žrout času, ale víš co? Je to skvěle investovaný čas! Protože zprávy sdělující, že díky mně se holky nebojí jíst, že díky mým radám dostaly zpět menstruaci a díky mně jsou holky své… stojí za všechen můj čas!”  

Co si z toho vzít? 

Přes Instagram miliony lidí dnes a denně sdílí své životy. Může to být prostřednictvím fotografií jídel, fotek z cestování, z fitka, od rodinného krbu... je to jedno. S ostatními se dělíme o naše zážitky a situace, které prožíváme, a třeba právě díky Instagramu se seznamujeme, motivujeme se a vyměňujeme si názory s dalšími zajímavými lidmi a kamarády.

Část Instagramu je komunita, kde jsme si jako lidé kdekoliv jinde stejně rovni a máme stejné možnosti, jak působit na druhé a pokusit se jim zlepšit život. Já jsem ráda, že jsem součástí takové skvělé komunity. Doufám, že jste díky několika dnešním tipům na zajímavé instagramerky i vy objevili své nové "přátele."

Přidej se k 42 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
4 Líbí se mi Uložit článek