TOP 6 fitness podcastů! Vzdělání i zábava do sluchátek

Kateřina Zobačová
Kateřina Zobačová 22. 12. 2018
4 Líbí se mi Komentáře Uložit článek
TOP 6 fitness podcastů! Vzdělání i zábava do sluchátek

Na cestách strávíš za den ohromnou spoustu času. Ať už šalinou do školy, do práce nebo pěšky na trénink. Většinou zíráš do mobilu a po stopadesáté scrolluješ instagramovou zeď. Písničky na Spotify znáš lépe než jejich vlastní interpret a pokud ti do tašky zabloudilo i něco na čtení, tak to tam i většinou zůstane. 

Takže nakonec stejně jen bezmyšlenkovitě pozoruješ okolí a posloucháš paní vedle, o čem bude dnešní díl Ulice číslo 3215. Jen ať je ta cesta co nejrychleji za mou, že. Nuda? Poznáváš se v tom? Co takhle ten nutný (nudný) čas na cestě nějak lépe využít a třeba se něco zajímavého dozvědět a naučit? Seznam se s podcasty!

Co se v dnešní článku dozvíte?

  • Co to jsou podcasty a proč by vás měly vůbec zajímat.
  • Kde, jak a co vše se můžete v podcastech dozvědět.
  • Pár tipů na podcasty, u kterých se budete bavit, vzdělávat a nahlédnete pod pokličku fitness světa. 

Podcasty jsou vlastně vzdělávací nahrávky, něco jako naučný Hurvínek  

Jednoduše řečeno, podcast je audio nahrávka mluveného slova. K jeho poslechu potřebujete pouze váš chytrý mobilní telefon, aplikaci pro přehrávání a sluchátka, pokud se tedy nechcete podělit o zážitek i s okolím. Určitě si je brzy zamilujete. Zvlášť, pokud také ještě patříte ke generaci, která celé dětství ujížděla na nahrávkách různých pohádek z CD. Hurvínek a Spejbl? Klasika všech klasik!

Co vše v podcastech můžete najít, aneb každý si přijde na své...

Po obsahové stránce je dnes nabídka opravdu široká, tudíž si vybere v podstatě každý. Je jedno, jestli jste milovník sportu, vaření, podnikání, cestování nebo i politiky. Záleží pouze na vašem výběru. Cíl podcastů je však stejný. Předávat posluchačům informace na dané téma a něco nového je naučit. Ve většině případů jsou podcasty vytvářené odborníkem v určité oblasti, který buď sám, nebo se svými hosty na dané téma hovoří.

Kde podcasty najdu a jak je můžu poslouchat? 

Oproti videu a knihám mají podcasty hned několik výhod. Jelikož se jedná pouze o audio formu, tak poslechu nemusíte věnovat úplnou 100% pozornost, a proto ho můžete poslouchat v podstatě kdykoliv a kdekoliv. V autě, šalině, metru, na procházce, při běhu a znám i takové, kteří si je pouští při tréninku. Takový můj osobní tip. Ráda je poslouchám při vaření, protože nemusím sledovat obrazovku jako u videa, takže mám stále všechny prsty a k tomu kulisu na pozadí.

K poslechu podcastů stačí chytrý mobilní telefon, sluchátka a aplikace

Většina lepších podcastů je v angličtině, což pro někoho může být trochu nevýhoda. Na druhou stranu i tohle je jeden z možných způsobů, jak si angličtinu skvěle zlepšit. Pokud by vám to však dělalo opravu problém, lze najít i několik podcastů v češtině. Další super výhodou je, že jsou zdarma a k jejich poslechu nemusíte mít zapnutá data nebo být připojeni na wi-fi. Stačí si pouze stáhnout jednu z těchto aplikací (iTunes podcasts, Google podcasts, Pocket Casts, Overcasts), vybrat a poslouchat. Tak jednoduché to je. Vážně. Žádná věda!

TOP 6 fitness podcastů! Vzdělání i zábava do sluchátek

Pár tipů na podcasty, u kterých se budete bavit a vzdělávat!

1. U Honza Kavalír Podcast se budete věnovat tématům a osobnostem z kulturistiky

Podcast Honzy Kavalíra je jedním z mála českých podcastů, který může s přehledem konkurovat těm zahraničním. V jednotlivých epizodách najdete rozhovory s předními českými a slovenskými kulturisty. S hosty se nesnaží nic zaobalit do krásného růžového papíru, ale říct všechno popravdě tak, jak to v kulturistice chodí.

Tip na epizodu: Rozhovor s Máriem Crkoněm 

2. Bucci Radio se nese ve znamení zdravého životního stylu a osobního rozvoje

Bucci Radio byl vůbec první podcast, který jsem poslouchala. Jeho autorkou je mladá americká bikini fitnesska, youtuberka a trenérka Amanda Bucci, kterou už někteří z vás možná znají. Se samotným nahráváním začala v roce 2017 a dnes má Bucci Radio již přes 100 epizod, do kterých si Amanda zve nejrůznější hosty a probírá s nimi témata, jako je fitness, zdravý životní styl, osobní rozvoj nebo business. 

Tip na epizodu: Rozhovor s Jeffem Nippardem

[Instagram]

3. Muscle For Life podcast vám nabídne spoustu informací a pomůže s pondělní motivací

"Time to get smart," tímto heslem se v podstatě řídí celýMuscle For Life Podcast, takže pokud se při poslechu nepotřebujete popadat smíchy za břicho, ale hledáte vážně kvalitní zdroj informací a rad ohledně fitness, stravy či suplementace, tak Muscle For Life je přesně to, co hledáte! Navíc každé pondělí vychází kratší epizoda Monday Motivation, skvělý start do nového týdne.

Tip na epizodu: Monday Motivation: The Great "Work-Life Balance" Dilemma

4. The Jeff Nippard Podcast je pro lidi, kteří rádi nahlédnou do problematiky hlouběji

IceCream4PRs byl původní název tohoto podcastu, který nahrával kanadský youtuber a fitnessák Jeff Nippard se svou přítelkyní. Nicméně jak už nový název napovídá, tak nyní nahrává pouze Jeff. Jeff Nippard Podcast bych trochu přirovnala k Muscle For Life, jelikož Jeff se svými hosty jde s informacemi ohledně stravy, cvičení či suplementů opravdu do hloubky. 

Tip na epizodu: All About Protein

5. The Health Code je plný zajímavých rad a triků

"Get ready, because they're about to reveal some serious tips, tricks and healthy hacks!" The Health Code se od těchto ostatních trochu liší, protože jeho autorem je tak trochu bláznivý australský pár Sarah a Kurt. Ona je blonďatá youtuberka, kterou někteří z vás možná znají pod přezdívkou Sarah’s Day a on fotograf a osobní trenér. Oba velcí nadšenci do cvičení a zdravého životního stylu. Plno zajímavých tipů, rad a triků. S nimi se nudit nebudete a smíchu se rozhodně neubráníte!

Tip na epizodu: Are You Training Enough?

[Instagram]

6. EMBody Radio je spíše pro něžnější pohlaví

Autorkou EMBody Radio je Emily Duncan, americká bikini fitnesska, trenérka a youtuberka. Na Emily je mi sympatické, že právě ona patří k těm fitnesskám, které to mají v hlavě srovnané a které vám necpou E-book s ultra rychlým návodem na sexy tělo do dvou týdnů. EMBody Radio bych doporučila spíše něžnějšímu pohlaví, jelikož Emily v něm se svými hosty rozebírá spíše ženská témata, jako jsou hormony, plodnost či sebeláska. 

Tip na epizodu: Hypothalamic amenorrhea with Nicola Rinaldi

Co dalšího stojí za poslech? 

Existuje ještě spousta dalších skvělých podcastů, které určitě stojí za vyzkoušení (Iraki Nutrition Podcast, Sigma Nutrition nebo Ever Forward Radio). Škoda, že českých nebo slovenských podcastů je pomálu, ale třeba se brzy dočkáme!

Přidej se k 40 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
4 Líbí se mi Uložit článek