Adenike Endtová - rozhovor

20. 5. 2014
Komentáře
Adenike Endtová - rozhovor

Přiznám se, poměrně dlouho jsem přemýšlel, zda mám uveřejnit rozhovor v takovém znění, ve kterém se mi dostal do rukou. Nakonec jsem svolil a hned vám řeknu proč. Lépe pak poznáte osobnost Adenike a její smýšlení o fitness i životním stylu. Rozhovor vznikl ještě v době, kdy byla Adenike před startem na MČR a ME. Na ME získala pátou pozici, na MČR získala absolutní prvenství v Bikini fitness. V následujícím týdnu se můžete také těšit na video z tréninku Adenike.

PS: tolik smajlíků, přímé a nespisovné řeči, kombinací slov a písmen, jsem v rozhovoru ještě neviděl.

Adenike Endtová - rozhovor

Ahoj Adenike, představ se prosím trošku čtenářům webu www.aktin.cz, kteří nemají tolik zkušeností s bikini závodnicemi.

"Ahoooj, zdravím všechny :) Jmenuju se Adenike Endtová, pocházím z jižní Moravy (proto dál budete číst nějakou tu moravštinu a co si budem povídat taky nějaký ty moje výlevy, protože to ke mně patři: D), teď bydlím v Praze. Je tomu přesně rok, co jsem byla o 20 kilo těžší a 8 měsíců co se snažím nakrucovat jako bikini fitnesska :D A strašně se mi to líbí :)"

Takže pár dní do závodů a super forma. Tak to je asi ten důvod, proč jsi točila tréninkové video s Pavlem Grmolcem, viď? Jak sis to užila?
"Video jsme točili na tvoje doporučení, za což ti děkuju :-* A jak jsem si to užila? Spáchali jsme to ráno před nominací na Evropu, tak jsem byla trochu nervózní a jsem ráda, že hlavní režie se ujala Lída. Před natáčením dostal Pavel s Lídou proteinový dortík ode mě (jsem totiž zběsilá pekařka zdravých dobrot :D). Natočili jsme to v cuku letu a jeli na nominaci. :)"

Kde všude letos plánuješ závodit a jaké jsou tvé cíle?

"Noo 4. května to začne Mistrovstvím Čech a uvidím, jak se mi podaří postoupit dál :) Rozhodně 14. - 19. května mě čeká Mistrovství Evropy, kam jsem se teď nominovala. Takže to je to, na co se hlavně chystám a o čem se mi denně zdají sny, že tam něco pokaňhám :D Moje cíle jsou pořád stejný - neskončit poslední :D

Baví mě cvičit (překvapivé, že? :D) a celá ta příprava na závody :) Máme to fakt jako takový rodinný koníček :) Mončiči trénuje se mnou, fogy taky cvičí a je to zdatný cyklista :) Akorát mám ještě třetího rodiče - moji trenérku Lídu, takže o to to je veselejší a zábavnější :)"

Svou první přípravu na soutěž jsi absolvovala tedy loni na podzim. Co jste s tvou trenérkou změnili do této přípravy?

"Tahle příprava vypadá asi takhle: ramena‑záda‑ramena‑záda‑ramena :D Zaměřily jsme se hlavně na tyhle partie. Změny na sobě cítím - trhám podprsenky (bohužel jen v obvodu). Tak snad to bude dohromady dávat smysl. A trošku jsme si pohrály s jídlem, tak je to teď taková větší pohodička, když tam je místy aj ten nanuk :D"

Jak tě lidi berou v posilovně po tom, co jsi na podzim vyhrála pár soutěží?

"No tak zažila jsem si svých pár minut slávy, nebudu říkat, že ne :D Spoustu lidí mi gratulovalo, ale to mi gratulovali už aj před tím, protože viděli celou tu moji transformaci, kdy jsem před rokem v březnu byla o 20 kilo těžší :D A spíš díky tomu mě lidi berou jinak než za to, že jsem vyhrála."

Řekni mi něco o Lídě? Máš v ní moc velkou důvěru, takže to musí být skvělá trenérka.

"Skvělá trenérka? Já jsem opravdu přesvědčená, že to je vůbec nejlepší trenérka. Trénovat umí parádně, pózování jak by smet a v jídle to mám pocit, že je kouzelnice :D Si pamatuju že nějak 14 dní před podzimními závody jsem nastydla a otekla jak ten pašík, takže nějaký 4 kila nahoře - no já měla nervy na dranc a Lída mi nastolila jídelníček a řekla, že za čtyři dny budu na určité váze. Tak jsem si poklepala na čelo a řekla si (v duchu samozřejmě, nahlas bych si to nedovolila), jestli náhodou nespadla z jahody :D 4 dny utekly jak nic a váha byla přesná na gram jak Lída určila. To bylo naposled, co jsem pochybovala - věřím jí na 1000%.

Lída je hodně silná osobnost a autorita z ní čiší po celé posilovně. Ale všichni, co jsou jí blíž, a jsem ráda, že patřím mezi ně, vědí, že je to zlatý člověk a je s ní mega legrace."

V současnosti, pokud mi nic neuniká, jsi na facebooku vůbec nejsledovanější česká bikini závodnice. Jak tě napadlo angažovat se tolik na facebooku a co si od toho slibuješ?

"Já ti ani nevím, že jsem nejsledovanější :D Je ale fakt, že už tam mám víc jak 5000 fanoušků a narostlo to vcelku rychle :D Založila jsem fan page nějak na konci ledna, protože už jsem měla přehlcený profil a nestačila jsem se divit jak rychle těch mojich žroutků (jak jim s láskou říkám) přibývalo a furt přibývá :) Začalo to recepty na zdravý mňamky a lidem se líbí právě to jak píšu - nespisovně a občas hodím nějaký ten fóreček :D A neslibuju si od toho vůbec nic :D Jsem ráda, že se lidem líbí co dělám a jak to prezentuju. A že je motivuju a lepí si mě na ledničku? Je mi ctí!"

Líbí a baví! Na prknech to bylo vidět. Co se ti líbí nejvíc na tom, že jsi bikini fitnesska?

"Něžný svaly se mi na tom líbí nejvíc! Celý ten zdravý životní styl mě začal obrovsky bavit. Před rokem, když jsem se cvičením a jídelníčkem začínala, tak jsem to brala jako nutnost, protože jsem akutně potřebovala shodit :D Ale jakmile byly vidět první výsledky, tak mě to nakoplo a chtěla jsem víc a víc (pekáč buchet, bicáček, záda do V...). No a teď? Teď se mi líbí a jsem ráda za to, že o sobě vůbec můžu říct, že jsem bikini fitnesska, že ty mě tak nazýváš, že ostatní mi tak říkají… To je přece superboží! :D"

Ten cíl neskončit poslední tě bude provázet asi celou kariéru, i kdybys pokračovala ve vyhrávání soutěží, viď?

"Tak víš co, mončiči mě naučila, že vždycky když jsem z něčeho nervózní, tak si mám říct "co se může stát nejhoršího?" Tak si to představím a nejhoršího se v tomhle případě může stát, že vyfičím jak špinavý prádlo (jak říká Lída), což znamená, že skončím poslední a to nechci, že jo. Tak budu ráda za všechno, jen když nebudu poslední :D"

Nemáš už nějaké slavné hlášky, že bych je nalepil s tvou fotkou na ledničku? Nechci tam dávat jen tvou fotku, mohlo by to působit na lidi všelijak.

"Hehee, no poslední moje oblíbená hláška, když něco pokazím je, že jsem vemeno :D tak mi pak napiš jak to s tou fotkou bude na lidi působit :D

Ale jestli jsi myslel něco moudrýho, co často opakuju, tak to je "co tě nezabije, to tě posílí" a "všechno jde, když se chce a né že ne".

To "jsem vemeno" se mi líbí, to bych mohl někam nalepit a koukat na to každý den. Moc díky za rozhovor, fitnessko. Jelikož jsi hrozně aktivní, tak vím, že máš tak milion lidí, kteří tě podporují. Pokud jim chceš poděkovat, tak máš možnost.
"To já děkuju za rozhovor :)
Je důležitý říct, že bez vás všech, co mi pomáháte a fandíte, bych to nezvládala! Děkuju svojí drahé Lídě za všechno! Za to, že mi je trenérkou a zároveň kamarádkou. Moc si Tě vážím, Lído :-* Rodičům za obrovskou podporu, protože ta je výjimečná. Všem žroutkům na facebooku, kterých je dneska víc jak 9000! Neskutečný! Děkuju za fandění a tu pozitivní energii ve všech těch komentářích :-* Děkuju Adamovi za podporu, kterou si sám snad ani neuvědomuje. Celé rodince na Moravě, babičce, která peče to nejlepší cukroví a já jí ho vždycky hned sním :D Martinovi - nejlepšímu kamarádovi do Anglie, co se mnou vede dlouhý hovory po skypu :-*
Taky těm, se kterýma spolupracuju. USNku za lahodný suplementy, Šmakounovi za přírodní plátky :D Jihočeské Jerky, který mi to maso hooodně zpříjemňujou :) Uncle Sam za pohodlný oblečení na cvíčo a Iron Fist za praštěný legoše a tílka :) A lovefood.cz za nejlepší proteinový tyčinky na světě :D ty fakt zbožňuju!
A hlavně svýmu tělíčku, že mě poslouchá :-*"

Foto a rozhovor: Pavel Grmolec, Jan Kavalír Foto: Eastlabs.com
8 cviků pro posílení a uvolnění bederní páteře
8 cviků pro posílení a uvolnění bederní páteře
Bolesti zad dokážou poměrně snadno narušovat každodenní aktivity běžného života. Pokud trápí i vás, konkrétně ty v bederní části, je tento článek přesně pro vás. Zabývá se technikami protahování i posilování, které pomohou s bolestí, ztuhlostí a zároveň fungují jako prevence proti budoucím potížím.
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit je základem úspěšného hubnutí – co si ale pod tímto pojmem představit, a jak vědomosti poté uvést do praxe?
8 cviků na uvolnění i posílení krční páteře
8 cviků na uvolnění i posílení krční páteře
Bolest krční páteře patří mezi nepříjemný stav ovlivňující fyzickou a psychickou pohodu. Podle studií se navíc předpovídá, že až 7 z 10 lidí tuto bolest zažije. Jak se proti tomu bránit? Dnešní článek prozradí 8 cviků nejen na uvolnění, ale také posilnění krční páteře, které pravidelným cvičením omezí nebo úplně eliminuje bolest.
8 věcí, které se stanou po vysazení hormonální antikoncepce
8 věcí, které se stanou po vysazení hormonální antikoncepce
Hormonální antikoncepce je jednou z metod zabraňujících nechtěnému početí. Do jaké míry ale mění přirozené pochody v ženském cyklu, a co můžete očekávat po jejím vysazení?
Nafouklé břicho? Toto je 7 nejčastějších příčin
Nafouklé břicho? Toto je 7 nejčastějších příčin
S nafouknutým břichem se setkal téměř každý a všichni se shodnou, že dokáže pořádně znepříjemnit den. Pokud se ovšem obtíže s trávením opakují nebo vás dokonce trápí trvale, je potřeba zakročit. V dnešním článku vám představíme 7 možných příčin nafouklého břicha společně s jejich řešeními!
Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Snad každý muž by chtěl mít velká a široká záda, která dokážou divy nejen v posilovně, ale také přitáhnout pozornost řady opačného pohlaví. Podívejme se na několik základních cviků pro perfektní záda!
Nejlepší cviky na břicho! TOP 8 cviků pro pořádné břišáky
Nejlepší cviky na břicho! TOP 8 cviků pro pořádné břišáky
K vyrýsovaným břišním svalům budete potřebovat vedle nízkého % podkožního tuku také kvalitní a komplexní trénink břicha. Jaké cviky jsou ty nejlepší?
Klidová tepová frekvence: co vypovídá o našem těle?
Klidová tepová frekvence: co vypovídá o našem těle?
Klidová tepová frekvence je jednoduchý ukazatel, který mnoho vypovídá o našem organismu. Jaké hodnoty jsou normální a co tepová frekvence prozradí sportovcům?
Bílé skvrny na nehtech: co je způsobuje?
Bílé skvrny na nehtech: co je způsobuje?
Bílé tečky na nehtech jsou pro mnohé z nás synonymem pro nedostatek vápníku. Je to ale vždy ta správná příčina?
Nejlepší cviky na biceps! TOP 6 cviků na mohutné ruce
Nejlepší cviky na biceps! TOP 6 cviků na mohutné ruce
Mohutné paže chce mít asi každý návštěvník posilovny. Jak se k nim efektivně dopracovat? Náš přehled cviků vám s tím pomůže!
Nejlepší cviky na triceps v posilovně i doma!
Nejlepší cviky na triceps v posilovně i doma!
Triceps tvoří většinu svalové hmoty paže. Pokud chcete, aby vaše ruce připomínaly medvědí tlapy, máme pro vás zásobník cviků, který vám s tím pomůže!
Proč nehubnu v kalorickém deficitu, a co s tím?
Proč nehubnu v kalorickém deficitu, a co s tím?
Podstatou hubnutí je, jak jistě víte, kalorický deficit. Co když je ale situace opačná, a vy přijímáte stravy příliš málo? Může paradoxně dojít i ke zvýšení hmotnosti? A jak se tomu bránit? Vše se dozvíte v novém článku.
Nejlepší cviky na střed těla! TOP 5 cviků pro pevný core
Nejlepší cviky na střed těla! TOP 5 cviků pro pevný core
Svalům středu těla (CORE) a jejich správnému procvičení by měla věnovat dostatečnou pozornost celá populace. Víte, jakým způsobem střed těla cvičit?
Jak často cvičit a jak rozdělit partie pro rychlé výsledky?
Jak často cvičit a jak rozdělit partie pro rychlé výsledky?
Kolikrát týdně máme trénovat? Máme pro vás komplexní návod na to, jak si rozložit cvičení podle vašich časových možností!
Nejlepší cviky na zadek! TOP 10 cviků na zpevnění zadku
Nejlepší cviky na zadek! TOP 10 cviků na zpevnění zadku
Přáli byste si pevné, kulaté a dokonalé hýždě? S trochou vytrvalosti se vám tenhle sen snadno splní! Přinášíme vám přehled 10 účinných cviků pro zpevnění hýžďových svalů, které vám pomohou k vytvarovanému a pevnému zadku.