Perfektní trénink pro monstrózní hrudník

20. 6. 2015
4 min. 4 Líbí se mi Komentáře Uložit článek
Perfektní trénink pro monstrózní hrudník

Hledáte perfektní trénink pro konečný a maximální rozvoj svého hrudníku  a prsních svalů. Máme pro vás řešení. Zkuste následující trénink a jděte cvik za cvikem ke tvrdším a pevnějším svalům. 

Perfektní trénink pro monstrózní hrudník 

Hrudník je partií, která je v tréninku zatěžovaná velmi často a snad ještě častěji než kterékoliv jiné svaly. Jeho rozvoj je jedním ze zásadních tréninkových cílů pro mnoho mladých sportovců, stejně tak může být i zásadním cílem pro vás jako vyznavače kulturistiky a fitness. Zkuste se společně s  námi podívat na to, co by se mohlo stát tím hlavním a zásadním pro váš rozvoj, a co by mohlo být tím hlavním pro velikost hrudního koše a objemu vašich prsních svalů. Následujících pět rad vám napoví, jak na něj. 

1 / Zvolte těžký kombinovaný cvik na úvod svého tréninku

Volba na úvod tréninku by měla být vždy jasná. Těžký kombinovaný cvik, to je to, co vás zajímá, a co byste do svého tréninku zařadit jako první. Právě tento cvik iniciuje k aktivitě nejvíce svalových vláken a zapojí je do práce tak, abyste byli schopni při následujících cvicích těžit maximum z jejich aktivity. 

Volte takový cvik, který definujeme jako tzv. vícekloubový nebo také jako kombinovaný. Jistě již víte z našich článků, který by to mohl být. Proto sáhněte ideálně po velké čince. Skočte na klasický benchpress, který pro vás bude opět objevením svých "nactiletých" časů, kdy jste okupovali benchovou lavici denodenně. U tohoto cviku můžete zvolit maximální zátěž pro 6‑8 opakování s korektní technikou. Takovou, která vám zajistí zatížení hrudníku, ale zároveň také sekundární vytížení tricepsů a ramen. 

  • Počet sérií 4 / počet opakování 6‑8
  • Zaměření: maximální silový impulz pro svaly

2 / Zatěžte vrchní část svého prsního svalu

To co dělá objem prsních svalů, když si vezmete tričko s vykrojením nebo tílko, jsou právě horní partie prsních svalů. Zaměřte se na ně hned poté, co zbouráte svůj hrudník použitím těžké hmotnosti na čince. Sledujte jejich rozvoj a využijte pozitivně nakloněnou lavici, kterou jistě ve svém fitness centru máte. 

Nyní se již hodí zatížit každý prsní sval zvlášť. Proto využijte jednoruční činky a zatěžte je jednotlivě. Jednoručky vám umožní perfektní izolaci práce jednotlivých polovin svalu, stejně jako možnost odstranění svalových nerovnováh. Pozitivně nakloněná lavice navíc přenáší veškerou tenzi do horních částí prsního svalu, a tak můžete počítat s dokonalým rozvojem prsních svalů. 

  • Počet sérií 3 / počet opakování 10‑12
  • Zaměření: rozvoj horní části prsních svalů

3 / Potrapte i spodek hrudníku

Pokud jste pracovali se svojí vrchní částí prsního svalu, je na čase zařadit a procvičit trochu i spodek. Vím, jedná se o malou část svalu. Nicméně k celkovému dokreslení prsního svalu se hodí, aby byl zatížen. Jednou z variant je samozřejmě benchpress hlavou dolů. Osobně vám ho nedoporučuji a přešel bych raději na trénink horní části pomocí kliků na bradlech. Ty se zdají být dostatečně efektivní pro jeho rozvoj. Stejně jako jsou ideálním prostředkem pro zvýšení vaší síly. Využijte je. 

  • Počet sérií 3 / počet opakování 10‑12
  • Zaměření: dolní část prsních svalů

4 / Protáhněte prsní svalstvo 

Cviky pro kompletní rozvoj síly a svalové hmoty, kterou máte na hrudníku, jsme si představili. Jsou ideálním začátkem tréninku. Nyní, když máme svaly vytížené nahoře, v prostřed i na spodní části. Je třeba je rozbít po stranách. K tomu nám ideálně napomohou rozpažovací cviky. Tím nejlepším a ideálním můžou být buď rozpažky na rovné lavici, střihy na kladkách nebo peck deck. Tyto cviky již nebudují svalové objemy, napomáhají ale celistvosti v rozvoji svalové hmoty hrudníku. 

  • Počet sérií 3 / počet opakování 15
  • Zaměření: protažení prsních svalů a separace

5 / Roztáhněte hrudník

Pokud chcete mít monstrózní prsní svalstvo, je potřeba mít pod ním i monstrózní hrudník, o který se bude toto svalstvo opírat. Rozvoj hrudního koše byl ve zlaté éře velmi ceněn, dnes se na něj trochu zapomíná, nicméně my víme, že svoje opodstatnění v tréninku jistě má. Využijte potenciálu, který vám dává trénink pilovitých svalů. Roztáhněte svůj hrudník a dovolte mu dostat se do nových objemů. 

  • Počet sérií 3 / počet opakování 20
  • Zaměření: roztažení hrudního koše

Monstrózní hrudník už není pouze labutí písní, která by vám zněla do uší vždy po ránu. Nyní je již realitou, takovou, kterou můžete ve svém tréninku plně napodobit a využít a proto vězte, změna je život a váš hrudník se vám odvděčí. 

Přidej se k 44 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
4 Líbí se mi Uložit článek