Jsme přeci jen zvláštní sortou lidí. Většina populace se snaží o zachování svého pohodlí místo toho, aby žili v bolesti. Upřednostňují možnost se doma hezky uvelebit a najíst. My děláme přesný opak, drtíme se v posilovně, držíme diety a milujeme svalovou bolest. Co ale také děláme jinak z běžných denních činností?
Víte, kde se vzala kulturistika? Vyčlenila se ze vzpírání, které našlo svoji historii v cirkuse. Občas když se podívám po fitku, tak musím uznat, že to je zřejmě pravda a možná jsme se od té doby ani moc neposunuli. Co naplat. Jsme zvláštní komunita, která ale stejně jako ostatní, musí zvládat běžné denní činnosti podobně jako zbytek populace. Co je tedy v tom našem případě jinak?
Kulturisti neobědvají, jedná se o jídlo č. 4 z té obrovské krabice, co nosí s sebou.
Běžní lidé chodí sem tam na obědy, na večeře, v pracovní době i mimo ni nebo si jen tak sednout někam na "něco na zub". To ale v kulturistickém případě neplatí. Oběd pro vás není zase takovým vrcholem dne, jako pro běžnou populaci. Proč byste na svoje jídlo č. 4 měli chodit někam ven? Můžete si ho přeci v klidu sníst u sebe na židli či venku na lavičce a nemusíte přemýšlet nad tím, jestli ten kuchař to maso dělal na másle nebo na něj nasypal kilo soli.
Kulturisté perou jen na dvakrát, oblečení do fitka a zbytek.
Běžní lidé dělí svoje prádlo při praní na barevné, černé a bílé, možná se k tomu přidá občas i extrémně znečištěné apod. Nicméně to u kulturistů neplatí. Kdyby mohla mít pračka dva programy, bylo by to ideální, jeden program na funkční oblečení z fitka, druhý program na ten zbytek. Nevíme, proč je tam zbytečně 12 programů, X teplotních stupňů a různé otáčky. Chceme ikonku BB wear & the others.
Kulturisté nenávidí ráno, přesto vstávají o hodinu dříve.
Běžní lidé nemají rádi ráno a vstávání – to je u kulturistů stejné. Nicméně i tak vstáváme raději o hodinu dříve, abychom mohli zajít hodinku na kardio a pak si v klidu vychutnat svoje vejce, vločky a kávu u ranního sjíždění stránek o kulturistice, populárních instagramových profilů nebo u kulturistických facebookových profilů.

Kulturisté mají rádi supermarkety, připadají si tam jak v knihovně.
Běžní lidé sem tam chodí do knihovny nebo na nějaké divadelní představení. Kulturisté nemusí, mají vše v jednom. Při nákupech v supermarketu si skvěle počtou, každá položka má přeci svoje složení, ve kterém si mohou pročítat, no a oddělení ovoce a zeleniny či dokonce snad masa, to už je krása vyrovnávající se večeru v opeře. Hra stínů a barev, plných tvarů i skvělé šťavnatosti - neuvěřitelné představení téměř každý den.
Kulturisté nejezdí autem proto, že by byli leniví, ale proto, že měli včera leg day. Anebo ty sedačky v tramvaji jsou moc malé.
Běžní lidé jsou občas trošku leniví. Zjednodušují si život, když jezdí autem, namísto hromadnými prostředky. Nevadí, kulturisté taky jezdí autem, nicméně tím hlavním důvodem je fakt, že je buď tak bolí zadek a stehna, že jsou ráno schopni sotva dojít na toaletu, anebo zkrátka veřejné prostředky nezvládají, protože je tam až moc málo místa na to, aby si trochu odpočinuli. No a teď babo raď, jak vystoupit z toho auta, když mě mimo noh bolí i ruce a záda...
Kulturisté si rádi zajdou na kávu. Před tréninkem nebo pokud chtějí více spalovat.
Běžní lidé berou kávu jako společenskou událost. Jak by také ne, vždyť toto černé zlato dnes ovládá životy mnoha lidí. Kulturisté jsou v tomto stejní. Milují kávu a jsou rádi, když si na ni mohou zajít. Tím, co je však zajímá, je její funkčnost. Káva tedy má svoje místo, ale jen před tréninkem, ranním kardiem nebo v průběhu dne. Chci totiž intenzivněji trénovat a více spalovat. To se hodí vždy.
Kulturisté rádi vaří a i když to vypadá, že to je pro celý fotbalový tým, je to jejich porce na dnes a na zítra.
Běžní lidé vaří, tedy alespoň občas. Kulturisté stejně tak milují vaření, jen s velmi podstatným rozdílem. Zatímco běžný člověk vaří pro sebe a svou drahou polovičku jídlo, které v nejbližší době zkonzumují, kulturisté ne. Ti mohou vařit přeci dopředu, vědí, co budou jíst včera, dnes a zítra – je to vlastně stále podobné. Ba co více, často musí vařit jen pro sebe. Sporák má přeci jen čtyři plotny, přesto to občas vypadá jako v závodní kuchyni. Nedej bože, že se v ní sejdou dva nadšenci se stejným stravovacím zájmem.
Zkrátka a dobře, kulturistika je zvláštní svět, ve kterém budeme muset ještě chvíli pátrat po tom, co opravdové a co je jen na úrovni určité fikce, která nutně nastává v souladu s dalším rozvojem této komunity. Kulturisté, bděte, čas pro novinky v netradičních aktivitách přichází právě teď.