7 typických věcí, které dělají kulturisti netypicky

14. 4. 2016
Komentáře
7 typických věcí, které dělají kulturisti netypicky

Jsme přeci jen zvláštní sortou lidí. Většina populace se snaží o zachování svého pohodlí místo toho, aby žili v bolesti. Upřednostňují možnost se doma hezky uvelebit a najíst. My děláme přesný opak, drtíme se v posilovně, držíme diety a milujeme svalovou bolest. Co ale také děláme jinak z běžných denních činností? 

Víte, kde se vzala kulturistika? Vyčlenila se ze vzpírání, které našlo svoji historii v cirkuse. Občas když se podívám po fitku, tak musím uznat, že to je zřejmě pravda a možná jsme se od té doby ani moc neposunuli. Co naplat. Jsme zvláštní komunita, která ale stejně jako ostatní, musí zvládat běžné denní činnosti podobně jako zbytek populace. Co je tedy v tom našem případě jinak? 

Kulturisti neobědvají, jedná se o jídlo č. 4 z té obrovské krabice, co nosí s sebou.

Běžní lidé chodí sem tam na obědy, na večeře, v pracovní době i mimo ni nebo si jen tak sednout někam na "něco na zub". To ale v kulturistickém případě neplatí. Oběd pro vás není zase takovým vrcholem dne, jako pro běžnou populaci. Proč byste na svoje jídlo č. 4 měli chodit někam ven? Můžete si ho přeci  v klidu sníst u sebe na židli či venku na lavičce a nemusíte přemýšlet nad tím, jestli ten kuchař to maso dělal na másle nebo na něj nasypal kilo soli. 

Kulturisté perou jen na dvakrát, oblečení do fitka a zbytek.

Běžní lidé dělí svoje prádlo při praní na barevné, černé a bílé, možná se k tomu přidá občas i extrémně znečištěné apod. Nicméně to u kulturistů neplatí. Kdyby mohla mít pračka dva programy, bylo by to ideální, jeden program na funkční oblečení z fitka, druhý program na ten zbytek. Nevíme, proč je tam zbytečně 12 programů, X teplotních stupňů a různé otáčky. Chceme ikonku BB wear & the others. 

Kulturisté nenávidí ráno, přesto vstávají o hodinu dříve.

Běžní lidé nemají rádi ráno a vstávání – to je u kulturistů stejné. Nicméně i tak vstáváme raději o hodinu dříve, abychom mohli zajít hodinku na kardio a pak si v klidu vychutnat svoje vejce, vločky a kávu u ranního sjíždění stránek o kulturistice, populárních instagramových profilů nebo u kulturistických facebookových profilů. 

Kulturisté mají rádi supermarkety, připadají si tam jak v knihovně.

Běžní lidé sem tam chodí do knihovny nebo na nějaké divadelní představení. Kulturisté nemusí, mají vše v jednom. Při nákupech v supermarketu si skvěle počtou, každá položka má přeci svoje složení, ve kterém si mohou pročítat, no a oddělení ovoce a zeleniny či dokonce snad masa, to už je krása vyrovnávající se večeru v opeře. Hra stínů a barev, plných tvarů i skvělé šťavnatosti - neuvěřitelné představení téměř každý den. 

Kulturisté nejezdí autem proto, že by byli leniví, ale proto, že měli včera leg day. Anebo ty sedačky v tramvaji jsou moc malé.

Běžní lidé jsou občas trošku leniví. Zjednodušují si život, když jezdí autem, namísto hromadnými prostředky. Nevadí, kulturisté taky jezdí autem, nicméně tím hlavním důvodem je fakt, že je buď tak bolí zadek a stehna, že jsou ráno schopni sotva dojít na toaletu, anebo zkrátka veřejné prostředky nezvládají, protože je tam až moc málo místa na to, aby si trochu odpočinuli. No a teď babo raď, jak vystoupit z toho auta, když mě mimo noh bolí i ruce a záda...

Kulturisté si rádi zajdou na kávu. Před tréninkem nebo pokud chtějí více spalovat.

Běžní lidé berou kávu jako společenskou událost. Jak by také ne, vždyť toto černé zlato dnes ovládá životy mnoha lidí. Kulturisté jsou v tomto stejní. Milují kávu a jsou rádi, když si na ni mohou zajít. Tím, co je však zajímá, je její funkčnost. Káva tedy má svoje místo, ale jen před tréninkem, ranním kardiem nebo v průběhu dne. Chci totiž intenzivněji trénovat a více spalovat. To se hodí vždy. 

Kulturisté rádi vaří a i když to vypadá, že to je pro celý fotbalový tým, je to jejich porce na dnes a na zítra.

Běžní lidé vaří, tedy alespoň občas. Kulturisté stejně tak milují vaření, jen s velmi podstatným rozdílem. Zatímco běžný člověk vaří pro sebe a svou drahou polovičku jídlo, které v nejbližší době zkonzumují, kulturisté ne. Ti mohou vařit přeci dopředu, vědí, co budou jíst včera, dnes a zítra – je to vlastně stále podobné. Ba co více, často musí vařit jen pro sebe. Sporák má přeci jen čtyři plotny, přesto to občas vypadá jako v závodní kuchyni. Nedej bože, že se v ní sejdou dva nadšenci se stejným stravovacím zájmem. 

Zkrátka a dobře, kulturistika je zvláštní svět, ve kterém budeme muset ještě chvíli pátrat po tom, co opravdové a co je jen na úrovni určité fikce, která nutně nastává v souladu s dalším rozvojem této komunity. Kulturisté, bděte, čas pro novinky v netradičních aktivitách přichází právě teď. 

Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Snad každý muž by chtěl mít velká a široká záda, která dokážou divy nejen v posilovně, ale také přitáhnout pozornost řady opačného pohlaví. Podívejme se na několik základních cviků pro perfektní záda!
Nejlepší cviky na břicho! TOP 8 cviků pro pořádné břišáky
Nejlepší cviky na břicho! TOP 8 cviků pro pořádné břišáky
K vyrýsovaným břišním svalům budete potřebovat vedle nízkého % podkožního tuku také kvalitní a komplexní trénink břicha. Jaké cviky jsou ty nejlepší?
Nejlepší cviky na biceps! TOP 6 cviků na mohutné ruce
Nejlepší cviky na biceps! TOP 6 cviků na mohutné ruce
Mohutné paže chce mít asi každý návštěvník posilovny. Jak se k nim efektivně dopracovat? Náš přehled cviků vám s tím pomůže!
Nejlepší cviky na triceps v posilovně i doma!
Nejlepší cviky na triceps v posilovně i doma!
Triceps tvoří většinu svalové hmoty paže. Pokud chcete, aby vaše ruce připomínaly medvědí tlapy, máme pro vás zásobník cviků, který vám s tím pomůže!
Jak často cvičit a jak rozdělit partie pro rychlé výsledky?
Jak často cvičit a jak rozdělit partie pro rychlé výsledky?
Kolikrát týdně máme trénovat? Máme pro vás komplexní návod na to, jak si rozložit cvičení podle vašich časových možností!
Nejlepší cviky na střed těla! TOP 5 cviků pro pevný core
Nejlepší cviky na střed těla! TOP 5 cviků pro pevný core
Svalům středu těla (CORE) a jejich správnému procvičení by měla věnovat dostatečnou pozornost celá populace. Víte, jakým způsobem střed těla cvičit?
Nejlepší cviky na prsa! TOP 7 cviků na rozvoj prsních svalů
Nejlepší cviky na prsa! TOP 7 cviků na rozvoj prsních svalů
Jak nejlépe cvičit prsní svaly? K velkému hrudníku benchpress prostě nestačí! Na jaké cviky bychom ve svém tréninku prsních svalů neměli zapomínat?
Nejlepší cviky na zadek! TOP 10 cviků na zpevnění zadku
Nejlepší cviky na zadek! TOP 10 cviků na zpevnění zadku
Přáli byste si pevné, kulaté a dokonalé hýždě? S trochou vytrvalosti se vám tenhle sen snadno splní! Přinášíme vám přehled 10 účinných cviků pro zpevnění hýžďových svalů, které vám pomohou k vytvarovanému a pevnému zadku.
Nejlepší cviky na nohy! TOP 7 cviků na kvadricepsy
Nejlepší cviky na nohy! TOP 7 cviků na kvadricepsy
Dnes si představíme nejefektivnější cviky k vytvarování, posílení a zesílení přední strany stehen!
Nejlepší cviky na kulatá ramena a mohutné trapézy!
Nejlepší cviky na kulatá ramena a mohutné trapézy!
Jak správně a efektivně cvičit ramena? Na to se zaměříme v dnešním článku!
Tepová frekvence při běhu: jak podle ní naplánovat trénink?
Tepová frekvence při běhu: jak podle ní naplánovat trénink?
Tepová frekvence na nás při běhu prozradí spoustu důležitých informací, můžeme podle ní také sledovat dlouhodobý progres. Jak na to a jakým způsobem ji můžeme změřit?
Proč je plank skvělý cvik a jak ho cvičit správně
Proč je plank skvělý cvik a jak ho cvičit správně
Plank patří mezi cviky, se kterým se setkal prakticky každý z nás. Jaké jsou jeho hlavní výhody a jak ho správně vykonávat?
Kegelovy cviky: posílení svalů pánevního dna snadno a efektivně
Kegelovy cviky: posílení svalů pánevního dna snadno a efektivně
Co je v těle, to se počítá. Přesně toto poupravené rčení by se dalo použít pro posilování pánevního dna pomocí Kegelových cviků. Nejenom, že tím podpoříte normální funkci močového měchýře a střev, navíc zpevníte core či zlepšíte své sexuální zdraví! Tento článek vám představí další benefity i jednoduchý návod k jejich realizaci.
Svalová horečka: čím je způsobená a jak ji řešit?
Svalová horečka: čím je způsobená a jak ji řešit?
Svalová horečka ja stav po vyčerpávajícím fyzickém výkonu. Projevovat se může nevolností, bolestí svalů a únavou. Jak svalová horečka vzniká a dá se jí předcházet?
Přerušovaný půst: Výhody i stinné stránky "zázračné" metody
Přerušovaný půst: Výhody i stinné stránky "zázračné" metody
Přerušované hladovění alias Intermittent fasting vzal svět sportu a výživy útokem. Co se skrývá pod tímto způsobem stravování a je to něco pro vás? Odpovědi na vaše otázky najdete uvnitř článku.