Jak se tvoří tělo superhrdinky aneb Jak Gal Gadot dřela pro roli Wonder Woman?

23. 8. 2019
Komentáře
Jak se tvoří tělo superhrdinky aneb Jak Gal Gadot dřela pro roli Wonder Woman?
obrázek z moviezone.cz
Co v článku najdeš?
Zobrazit seznam Skrýt seznam

"Moje čtyřletá dcera zbožňuje princezny. Má však představu, že jsou všechny princezny jen krásné a slabé postavičky, které zpravidla usnou a polibkem je zachrání až princové, kteří se stávají opravdovým hrdinou. Jsem šťastná, že mohu své dceři i ostatním holčičkám a chlapcům díky Wonder Woman ukázat, že mohou vzhlížet i k ženské superhrdince. Je to pro mě obrovská čest a úžasná příležitost vyprávět tak důležité poselství."

Seznamte se s Gal Gadot, představitelkou amazonské princezny Diany, superhrdinky, která se ve filmu Wonder Woman (2017) proměnila v neporazitelnou bojovnici. Gal je 34letá půvabná herečka původem z Izraele, která ve svých 19 letech vyhrála Miss Izrael a stala se modelkou. Díky tomu se prosadila na filmové scéně a spatřit jsme ji mohli v Rychle a zběsile nebo v seriálu Vincentův svět.

Wonder Woman není role pro obyčejnou izraelskou modelku, je to role pro superhrdinku. Po všech hrdinech jako Batmanovi, Supermanovi nebo Deadpoolovi tady konečně máme ženu. Tahle žena ale není hrdinkou jen na plátně. Tou se musela stát i v reálu. A rozhodně to nebylo zadarmo!

Co se ve speciálu o amazonské princezně dozvíte?

  • Za jak dlouho se dostala do formy superhrdiny
  • Jak vypadal trénink Gal Gadot ke ztvárnění Wonder Woman
  • Jestli dokázala zformovat postavu bez extrémní diety
  • Proč se superhrdinkou může stát každá žena

Za jak dlouho se stanete superhrdinkou? 

Gal Gadot je důkazem toho, že herečky nemusí být jen krásné mrkací panenky, které se naučí papouškovat svůj text a občas hodí očkem na kameru. Představitelka Wonder Woman potřebovala půl roku poctivého a náročného tréninku, aby se fyzicky do své role vypracovala. Rozhodně ale nešla od nuly, sama na sobě pracovala už několik let předtím.

Na trénink byla Gal zvyklá, jako izraelská občanka sloužila dva roky v tamější armádě (zajímavost: pro tuto skutečnost byl film zakázán v Libanonu, který je s Izraelem ve válečném konfliktu). Nicméně po dokončení celého tréninkového programu se nechala slyšet, že to bylo několikanásobně náročnější než vojenská služba.

"Miluju TRX. Posiluje celé mé tělo a mám ho mnohem radši než kardio, které také dělám, ale přednost bych dala rozhodně činkám. Ale nedělám pouze TRX nebo pilates. Já prostě sportuju komplexně."

Gal miluje pohyb. Sport je její celoživotní vášeň, už ve čtyřech letech uměla plavat. Jako dítě dvanáct let tančila, během této doby dokonce hrála tenis, volejbal a basketbal. Dodnes ve volném čase ráda leze na stěně a u toho stíhá vychovávat dvě děti. Možná toto všechno samo o sobě už stačí na to, aby byla tak trochu wonder woman. Nikdy se nechtěla vzdát. Vždycky musela vyhrát.

"Kdybych žila v zemi, kde nemají fitko, cvičila bych doma ve svém pokoji. Kdybych žila na břehu oceánu, plavala bych. Miluju i paddleboard, udržuje vás ve skvělé formě a má meditativní účinky."

Jak se tvoří tělo superhrdinky aneb Jak Gal Gadot dřela pro roli Wonder Woman?
obrázek z wallpapersite.com

Bez činek a silového cvičení by se Gal ve Wonder Woman nikdy neproměnila

Ani toto všechno jí však nestačilo pro získání formy opravdové superženy. Na pomoc od štábu dostala tým z Gym Jones, který do formy přeměnil i představitele Supermana Henryho Cavilla. Vzali si jí do parády a vytvořili obdivuhodný výsledek.

Nestačilo pouze posilovat. Postava Wonder Woman vyžadovala silnou ženu ale zároveň s nějakou dávkou sex appealu. Bylo potřeba vytvořit optimální poměr kardia a silového cvičení. Mimo to byl pro Gal vytvořen speciální jídelníček. Nedržela žádné diety, ale její strava se držela několika základních pravidel. Ale o těch až za chvilku.

Nezbytné bylo, aby Gal nepolevila ve chvíli, kdy vyleze z posilovny. A platí to i obecně v životě. Můžete se jakkoliv sedřít během každodenní hodiny cvičení, být v posilovně těmi nejlepšími, ale stejně nakonec rozhodne převážně to, jak se budete chovat těch 23 hodin venku. To je stejně důležité jako trénink a základem přípravy na natáčení tak byly nejenom tréninky, ale i přísný plán pro pravidelný spánek a hodnotnou stravu.

Jak vypadal trénink Gal Gadot k sexy křivkám Wonder Woman?

Gym Jones pro svou svěřenkyni připravil opravdu náročný trénink. Takto přesně vypadá celá kombinace:

Intenzivní Full Body Workout dá zabrat každému

Vesla5 minut na rozehřátí
Vesla5 minut (10 sekund sprint, 50 sekund volněji)
Mountain Climbers 1 minuta (v prknu přitahujete kolena)
Bird Dogs1 minuta (plank na kolenou zvedání protilehlých končetin)
Burpees1 minuta (střídaní výskoků a planku s klikem)
Bird Dogs1 minuta
Mountain Climbers1 minuta
Burpees1 minuta
Shyby7 setů po 3 opakováních
Kliky5 setů po 3 opakováních

Zajímavost: Gal používala jako kardio převážně právě vesla, protože při něm hrozilo menší riziko zranění, které si herečka nemohla před natáčením dovolit.

Jak se tvoří tělo superhrdinky aneb Jak Gal Gadot dřela pro roli Wonder Woman?
obrázek z popworkouts.com

Na jakou vzdálenost Gal nikdy nezapomene? Na 30 metrů!

Další varianta tréninku Gal vypadá následovně

Vesla5 minut na rozehřátí
Vesla5 minut (10 sekund sprint, 50 sekund volněji)
Bear Crawl30 metrů (chůze po čtyřech pozadu)
Burpees 30 metrů z místa
Crab Walk30 metrů („krabí plazení“)
Bear Crawl 30 metrů
Shyby7 setů na 3 opakování
Kliky5 setů na 3 opakování

Silné paže, základ každého superhrdiny

Primárně bylo potřeba, aby Gal získala opravdu sprinterskou postavu, ale též aby posílila. A bez pořádné činky by to nešlo. Barbell Workout, cvičení s velkou činkou bylo dalším způsobem, jak posílit ruce a střed těla.

Gal Gadot je sporťák tělem i duší. Pokud zrovna neměla po ruce trenéry a v okolí posilovnu, cvičila s tím, co měla, a bylo nutné vymyslet cvičení, které bude moci dělat kdekoliv a za jakýchkoliv podmínek. Samozřejmě pouze jako doplnění výše popsaného náročného tréninku.

Jak posílit paže, hrudník a břicho bez činek za minimum času? 

Takto vypadala její rychlovka na hrudník, ruce a břicho bez jakéhokoliv náčiní, kterou si sami můžete vyzkoušet doma. Po každé dvojici cviků následuje jedna minuta pauza:

Kliky30 sekund
Prkno (plank) 30 sekund
Kliky30 sekund
Prkno (plank) 30 sekund
Kliky30 sekund
Prkno (plank) 30 sekund

Jak procvičit rychle celé tělo?

Znáte ty dny, kdy na cvičení nemáte vůbec čas? To znala Gal taky, ale přesto nemohla polevit a cvičila i s minimem času.

Cvičení na rychlovku aneb Quick Full Body Circuit opakujeme třikrát po sobě:

Dřep
Mrtvý tah
Shyby
Hod medicinbalem
Veslo, kolo nebo běh  – interval 4 minuty

Tip: Ideální tempo na kardio podle Gal je nejdříve 2 minuty úplně naplno a další 2 minuty na pohodu, při které se vám vrátí dech a jste při něm schopni si s někým povídat.

Musí superhrdinky držet přísnou dietu?

"Neomezuju se. Jím opravdu cokoliv. Je to všechno o přiměřenosti a racionálním přístupu. Jídlo si prostě musíme užívat. Nejíst ho ve spěchu během řízení ani při telefonování. Zaslouží si respekt.“

Gal trenéři se nechali slyšet, že nedostatek výživné stravy a spánku mají na svědomí 20–30 % úbytku efektivity silového tréninku. Jídlo muselo být jejím motorem a spánek zdrojem zbylé energie. Ačkoliv Gal nedržela žádné přísné diety, musela se soustředit na pestrou, hodnotnou stravu s dostatkem bílkovin a dodržovat pravidelný spánkový režim.

Jaká jsou tajemství Gal?

  1. Vypít za den alespoň 1 galon vody. To dělá asi 3,7 litru. Nejen, že se budete cítit plní, ale budete mít menší chuť mlsat. Vaše tělo může být v dobré psychické pohodě jedině dostatečně hydratované.
  2. Spousta zeleniny. Gal si oblíbila především zelená smoothie, jejichž hlavními ingrediencemi byl špenát a kapusta. Trenéři Gal hlídali též, aby se vyhýbala potravinám, které působily rádoby zdravě. To byly především populární zelené džusy, které obsahovaly příliš mnoho přírodního cukru v podobě manga nebo ananasu.
  3. Základem však byly především bílkoviny, které jsou nezbytné pro růst svalů.
  4. Nikdo není dokonalý. Sama Gal přiznala, že ani ona nejí pouze 100% zdravé věci. "Mám ráda burgery, zbožňuji čokoládu a sem tam si koupím i zmrzlinu."
  5. Důraz na přiměřenost a kvalitu jídla. Gal miluje jídlo a chce dát svému tělu to nejlepší. Strava je jejím nezbytným pohonem, proto si vybírá potraviny nejvyšší kvality a ráda experimentuje s novými chutěmi.

[Instagram]

Může se do superhrdiny vypracovat každá žena? Chce to jen plán a čas

Díky tréninku celého týmu a Gal úsilí se z ní stala držitelka jedné z nejkrásnějších postav, které jsme na plátnech kdy spatřili. Cesta celému týmu zabrala v té nejintenzivnější části více než půl roku.

Filmová scéna je plná mužských hrdinů. Cesta tímto směrem nám ukázala, že i ženská postava může představovat sílumít superschopnosti.

 "Ve filmu není Wonder Woman závislá na žádném muži a není tam ani kvůli nějaké love story. Nikomu neslouží, nikomu se nepodřizuje. Má neuvěřitelné množství síly a superschopností... ale na konci je to také jen žena s obrovskou dávkou emoční inteligence. Umí milovat – a to je její hlavní síla. Ženy mají úžasnou schopnost ukázat, co cítí, a je obrovská škoda, pokud to skrývají. Pojďme být takové, jaké jsme, a použít to jako naši největší sílu."

Holky, nevěřte, že superhrdiny mohou být jen muži. Makat, posilovat s vysokými cíli a být sebevědomé, můžeme být i my. Tak který z workoutů Gal Gadot dnes vyzkoušíte?

Přidej se k 45 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Jak často cvičit a jak rozdělit partie pro rychlé výsledky?
Jak často cvičit a jak rozdělit partie pro rychlé výsledky?
Kolikrát týdně máme trénovat? Máme pro vás komplexní návod na to, jak si rozložit cvičení podle vašich časových možností!
Co jíst pro zdraví i vysněnou postavu? Stravovací základy pro pokročilé
Co jíst pro zdraví i vysněnou postavu? Stravovací základy pro pokročilé
Co jíst pro zdravé tělo, silnou mysl a vysněnou postavu? Máme pro vás moderního průvodce světem stravování.
Jak silový trénink mění ženské tělo? 9 výhod posilování pro něžné pohlaví
Jak silový trénink mění ženské tělo? 9 výhod posilování pro něžné pohlaví
Ženy a těžké váhy, myslíte si, že se to vylučuje? Popularita silového tréninku žen neustále roste. Pojďme se blíže podívat na vliv takového cvičení na něžné pohlaví.
Jak si sestavit trénink? Full-body začátečníka #makamnasobe
Jak si sestavit trénink? Full-body začátečníka #makamnasobe
​Trénink začátečníka byl posledním tématem našeho seriálu základních videí s podtitulem #makamnasobe. Videa, která by vám měla napovědět nebo možná prozradit odpovědi na otázky týkající se tréninku a výživy, jsme vám přinášeli na našich stránkách po celý leden. Nyní je zde to poslední, ve kterém se společně s Filipem Ondráškem –jedním z našich Aktin atletů podíváme právě na to, jak se chovat v posilovně jako začátečník. Jak to Filipovi šlo a na co jsme se v tréninku zaměřili?
Nejdůležitější změna stravy, kterou musí při proměně postavy udělat každý! Proč?
Nejdůležitější změna stravy, kterou musí při proměně postavy udělat každý! Proč?
Co kdybych vám řekl, že jediným nutričním opatřením můžete zlepšit složení těla? Že ho chcete vědět? Já vám ho rád prozradím!
Konec výmluvám! S tímto HIIT tréninkem vytvarujete sexy postavu i doma
Konec výmluvám! S tímto HIIT tréninkem vytvarujete sexy postavu i doma
Znáte vysoce intenzivní intervalový trénink HIIT? Pokud ne, račte se seznámit – po tomhle cvičení s Míšou Mrázkovou další den zjistíte, že vás bolí svaly, o kterých jste předtím ani nevěděli.
Pravidlo 80/20: zdravá a udržitelná dieta na celý život
Pravidlo 80/20: zdravá a udržitelná dieta na celý život
Dost už bylo všech salátů na milion způsobů každý den s vidinou hubené postavy. Objevte svobodu v jídle díky pravidlu 80/20, které obrátí váš život o 180 stupňů. Vy budete šťastnější, spokojenější a v lepší formě než kdy dřív!
8 cviků pro posílení a uvolnění bederní páteře
8 cviků pro posílení a uvolnění bederní páteře
Bolesti zad dokážou poměrně snadno narušovat každodenní aktivity běžného života. Pokud trápí i vás, konkrétně ty v bederní části, je tento článek přesně pro vás. Zabývá se technikami protahování i posilování, které pomohou s bolestí, ztuhlostí a zároveň fungují jako prevence proti budoucím potížím.
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit je základem úspěšného hubnutí – co si ale pod tímto pojmem představit, a jak vědomosti poté uvést do praxe?
Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Snad každý muž by chtěl mít velká a široká záda, která dokážou divy nejen v posilovně, ale také přitáhnout pozornost řady opačného pohlaví. Podívejme se na několik základních cviků pro perfektní záda!
8 cviků na uvolnění i posílení krční páteře
8 cviků na uvolnění i posílení krční páteře
Bolest krční páteře patří mezi nepříjemný stav ovlivňující fyzickou a psychickou pohodu. Podle studií se navíc předpovídá, že až 7 z 10 lidí tuto bolest zažije. Jak se proti tomu bránit? Dnešní článek prozradí 8 cviků nejen na uvolnění, ale také posilnění krční páteře, které pravidelným cvičením omezí nebo úplně eliminuje bolest.
Klidová tepová frekvence: co vypovídá o našem těle?
Klidová tepová frekvence: co vypovídá o našem těle?
Klidová tepová frekvence je jednoduchý ukazatel, který mnoho vypovídá o našem organismu. Jaké hodnoty jsou normální a co tepová frekvence prozradí sportovcům?
Bílé skvrny na nehtech: co je způsobuje?
Bílé skvrny na nehtech: co je způsobuje?
Bílé tečky na nehtech jsou pro mnohé z nás synonymem pro nedostatek vápníku. Je to ale vždy ta správná příčina?
8 věcí, které se stanou po vysazení hormonální antikoncepce
8 věcí, které se stanou po vysazení hormonální antikoncepce
Hormonální antikoncepce je jednou z metod zabraňujících nechtěnému početí. Do jaké míry ale mění přirozené pochody v ženském cyklu, a co můžete očekávat po jejím vysazení?
6 efektivních rad, jak konečně zhubnout břicho
6 efektivních rad, jak konečně zhubnout břicho
Klíčem k plochému břichu je strava a komplexní trénink. Je však vůbec reálné se cíleně zbavit tuku na břiše, nebo jen bojujeme s větrnými mlýny?