Jaká je nejlepší svačina do letadla? Lu Gregorová na tripu za finskou legendou crossfitu

9. 11. 2018
Komentáře
Jaká je nejlepší svačina do letadla? Lu Gregorová na tripu za finskou legendou crossfitu
obrázek z Red Bull Media House
Co v článku najdeš?
Zobrazit seznam Skrýt seznam

Je tady další sezóna a my jsme se vydali na další "Lu&Roadtrips". Projekt, který odstartoval minulý rok, kdy jsem do něj byla vlastně trošku hozená jako neplavec rovnou do vody. Vznikl pod hlavičkou Red Bull jako možnost ukázat lidem, které zajímá sport, co se skrývá za pojmem funkční fitness, jak vypadá česká a slovenská scéna, kdo zajímavý se na ní pohybuje a také jako možnost přinést dobré tipy a zkušenosti od těch nejlepších. Myslíte si, že cvičení a aktivní životní styl nemůžou být zábava? Vyvedeme vás z omylu a ukážeme vám, že to je zábava. Nebojíme se ničeho: extrémního běhu, síly, objevování nových míst ani holčičích výletů!

Co se v dnešním díle Lu&Roadtrips dočtete?

  • Že na výlet do Helsinek je zapotřebí se pořádně připravit, protože s angličtinou nemáte šanci ...
  • Nejlepší tipy na svačinu do letadla, která projde jakoukoliv letištní kontrolou.
  • Jak se žije v Helsinkách a kde najít nejlepší pizzu ve městě
  • Jak dopadl trénink s crossfit legendou Mikkem Salo a vycházející hvězdou Jonne Koskim.

V prvním díle "Lu&Roadtrips" jste si mohli se mnou, s Kubou Bínou a Ondrou Fejfarem vyběhnout na Ještěd a zjistit, že to fakt není žádná sranda. Dozvědět jste se také mohli opět něco o jídle a jak se na takovou šílenost, jako je výběh na Ještěd, připravit.

Druhý díl naší série se nesl v duchu návštěvy Berlína s předními crossfit závodníky, jako je Ondrej Tencer a Jojo Porubský. Zacvičili jsme si v punkovém industriálním gymu Berlin Strength a soutěžili jsme o to, kdo zvládne udělat nejlepší palačinky!

Třetí díl byl dílem plným crossfitu a GirlPower, kdy jsme s Ninou Ladvenicovou a Luckou Minářovou vyzkoušeli workout z CrossFit Games, mluvili jsme o jídle a odreagovali jsme se v Jump Aréně na trampolínách. 

Čtvrtý díl se nesl v duchu síly s Jirkou Tkadlčíkem a Valčou Mirić! Navštívili jsme Chrám síly a na mrtvolu jsme zkoušeli zvednout třeba kameramana a celkově opět mluvili o životě, jídle a tréninku. 

[Instagram]

Kam se na mne hrabe Vašek Vydra s Cestománií?

Cesta do Finska byla spojení příjemného s užitečným. V rámci příprav Red Bull Power Residence, unikátního tréninkového kempu, který se bude v listopadu odehrávat ve Vysokých Tatrách, jsem potřebovala zajistit jedno setkání. Hlavními jmény kempu jsou totiž Mikko Salo, crossfitová legenda a skvělý trenér, a Jonne Koski, mladá dravá krev. A tak slovo dalo slovo a my jsme si řekli, že když už se s nimi pojedu setkat, vezmu s sebou i kluky a rovnou tam pro vás natočíme jeden díl Roadtrips. 

Ještě ke všemu se šancí, že v něm (skalní fanoušci) uvidí tato jména. Jako takovou zákulisní informaci vám prozradím, že Fini nejsou zrovna nejukecanější, a tak se na letišti schází celý tým s tím, že ve středu je máme potkat. Kdy, kde a na jak dlouho vůbec nikdo neví. No a tak nezbývalo, než si toho přečíst hodně o Helsinkách a jako plán B, prostě natočit město a nalákat vás tak k jeho návštěvě. Neskromně si myslím, že jsem odvedla vážně dobrou práci a kam se na mne s Cestománií hrabe Vašek Vydra.

Jaká je nejlepší svačina do letadla? Lu Gregorová na tripu za finskou legendou crossfitu
obrázek z Red Bull Media House

Co si s sebou vzít za jídlo na cesty? Nikdy totiž nevíte, kde se zaseknete

Let do Helsinek není tak dramatická záležitost jako 12hodinový let přes oceán, ale řeknu vám rovnou, že za dobu co cestuji (a že miluji létání a cestuji docela hodně) jsem se naučila být vždycky připravená. Nikdy nevíte, kdy někde zůstanete čekat, kdy se let zpozdí (jako třeba při návratu, naše zpoždění 90 minut na 50minutovém letu z Mnichova. Proto jsem raději vždycky připravená. Nemám totiž ráda, když jsem odkázaná na letištní jídlo, které často musí (pro mě jako vegetariánku) končit u nějaké bagety či těstovin. A tak si vždycky balím tyhle 4 věci.

1. Zejména na dlouhých letech oceníte nakrájenou čerstvou zeleninu

Ne, nejsem tak strašně "hardcore" vegetariánka, ale při letech a množstvím času stráveném v klimatizovaných letištních halách, prostě budete šťastní za možnost dát si něco čerstvého a věřte mi, že málokde si ji koupíte. Nakrájet si můžete cokoliv, co máte rádi, ale vyvarujte se brokolicím, kedlubnám a květákům, protože mají celkem silný odér a nemuseli byste lidi okolo sebe potěšit.

2. Oříšky jsou ideálním křupavým zdrojem energie, který zasytí a zabijete tím i nějaký čas

Druhá super věc, ty už si i někde po cestě koupíte, ale tak dobré jakoR3ptile Snack Bag asi nebudou. Ideální pro zasycení, potřebu křupání a zabití času.

3. Připravte si svoje dobrůtky, aby vás nezlákala chuť ztrestat všechny kokina světa!

Nebudeme si zakrývat, že za A – občas člověk jí z nudy, za B – má na cestách tendenci se odměňovat za C –prostě má rád sladký a co máte dělat, když všude na vás utočí kokina! Já si s sebou vždycky balím něco, co bude menší zlo a mou chuť na sladké to zažene, nevděčnější jsou Lenny & Larry's Complete Cookies nebo Protein Marcipan od BodyLab.

4. Shaker vám na letišti nevyhodí a můžete si tak do něj natočit vodu

Voda je základ života (nebo váš oblíbený protein) a z mé zkušenosti vám shaker nikdy nevyhodí a vy si do něj můžete natočit vodu, v letadle (pokud neletíte s nějakou přísnou nízkonákladovkou) vám do něj vodu klidně natočí a když je to fakt na dlouho, můžete si do něj rozdělat protein. Volte protein, který vám ten shaker totálně neznehodnotí, pokud ho pár hodin nevymyjete. Za mě skvěle fungujeSun Warrior (ten z hnědé rýže, bez příchuti).

Jaká je nejlepší svačina do letadla? Lu Gregorová na tripu za finskou legendou crossfitu

Nádherná příroda, jezera, sauna všude kam se podíváš a výborná pizza 

Do Helsinek přilétáme celkem pozdě večer a když slezeme do metra je nám úplně jasné, že celý tenhle výlet budeme odkázáni na obrázky a naše telefony, protože vůbec, ale vůbec nerozumíme jedinému nápisu. Není tak divu, že jediné finské slovo, které se uchytilo mezinárodně je (překvapivě) sauna. Dostat se na hotel je tedy docela dobrodružství, ale jsme parta zkušených cestovatelů a zas na obranu Helsinek je potřeba říct, že jsou celkem maličké a mají dobrý systém veřejné dopravy. 

Volíme "eko" hotel v centru, je pondělní večer a my stále nevíme kdy a kde se potkáme s crossfitovými legandami z Finska, a tak jdeme spát.

Ráno bereme útokem snídani, nepřestane mne fascinovat množství veganských možností. Přijde mi vždycky jakmile se člověk dostane na sever, tak oproti jihu se nemusíte bát s jakoukoliv dietou. Po snídani je čas začít natáčet, trávíme několik hodin (doslova) sledováním videí o absurdních sportech, které se ve Finsku těší popularitě a povětšinou zde i vznikly. 

Co takhle soutěž v běhu s manželkou na zádech nebo v hraní na neviditelnou kytaru?

Ponechám stranou fotbal, co se hraje v bažině a hod mobilem do dálky, ale co s vámi musím sdílet je běh s manželkami. Ano, něco jako Spartan Race, ale na zádech máte svoji ženu. A ano, v pravidlech je, že musíte být vážně svoji. No, možná to je nějaká forma partnerské terapie. Pomyslné první místo, ale získává soutěžení v hraní na neviditelnou kytaru. To nás vydrží fascinovat hodně dlouho. Je to tak absurdní, že na to prostě budete chtít koukat.

Ale nejsme tady, abychom sledovali YouTube a tak jdeme objevovat město. Náš program je dost nekomplikovaný: výlet do přírody, sauna a hodně jídla. Na Helsinkách je totiž krásné, že jsou obklopeny přírodou, ostrovy a všude jsou sauny. Já jsem jak v ráji. A kluci jsou v ráji, když je vezmu na legendární pizzu ze sobím masem. No, hádate správně: mají ji i ve veganské verzi. Překvapivě je úterý večer, my už sice víme, že se s Finy potkáváme. Ale zatím víme jen kde.

Jaká je nejlepší svačina do letadla? Lu Gregorová na tripu za finskou legendou crossfitu
obrázek z Red Bull Media House

Sny se plní a já se potkávám s crossfitovou legendou Mikkem Salo

Kdyby mi před pár lety někdo řekl, že se osobně setkám na pracovní bázi s Mikko Salem, asi těžko bych mu věřila. A najednou je středa, já jsem v Helsinkách a s tímhle atletem/trenérem jdu na kafe. Mikko byl na svém sportovním vrcholu, když jsem s crossfitem začínala a pamatuji si jak jsme sledovali jeho videa, jak dře někde ve finské přírodě. Byla jsem nervózní jak malá holka. Naštěstí se z něj vyklubal super milý chlápek, který mi jen dával totálně zabrat, protože nejlépe by sedělo, že je "na slovo skoupý."

Slovo dalo slovo, přibrali jsme Jonne Koskiho, který je Mikkeho bývalý svěřenec a dobrý kamarád, se kterým vyrážíme do nejbližšího gymu.

Je libo trénink snad v největším gymu v Evropě? Tak si udělejte výlet na okraj Helsinek

Prosím vás, až vám tohle řekne, nějaký Fin mějte se na pozoru: my jsme se ocitli někde na okraji Helsinek v gymu, který by klidně mohl být letištní hala a i kdyby tam přestěhovali celý sklad vybavení Rogue, pořád by to vypadalo prázdně. Po natočení kvaldy pro Power Residence nás čekal čistě silový trénink, protože s mým operovaným ramenem toho zas tak moc vymýšlet nešlo. 

Prohodili jsme pár vět, Mikko řekl, že to má 4 hodiny domů a nás přepadl hlad. Závěrem byla výzva neztratit se v šatně a najít zpátky cestu do Helsinek. No a jak to vše dopadlo, jak jsme náhodou objevili open air gym, a jak bylo na ostrově, můžete vidět v závěrečném dílu roadtrips!

Na webu Red Bullu se v posledním díle podíváte do Helsinek, a zjistíte proč jsou všichni tak silní? Vydej se s Lu do Finska za pravou finskou saunou a nějvětšími siláky světa

[Instagram]

Přidej se k 45 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
8 tipů na zdravé svačiny do práce i do školy
8 tipů na zdravé svačiny do práce i do školy
Je dobré být připravený na zahnání hladu rychlou svačinou, který nás přepadne ve škole nebo v práci. A co si s sebou můžete vzít? Pojďme na to!
Krabičkujete? 9 tipů na rychlá a zdravá jídla do 20 minut
Krabičkujete? 9 tipů na rychlá a zdravá jídla do 20 minut
Že příprava jídel a krabičkování trvá dlouho? S našimi doporučeními se vejdete v pohodě do 20 minut a máte připravené jídlo na celý další následující den!
7 tipů na svačiny s vysokým obsahem bílkovin, které si vezmete všude s sebou
7 tipů na svačiny s vysokým obsahem bílkovin, které si vezmete všude s sebou
Už vám dochází fantazie, co si s sebou vzít za jídlo do práce nebo do školy? Mrkněte a inspirujte se našimi tipy. O bílkoviny nebude nouze. Skleničkám od ořechových másel tak můžete dát nový smysl.
Hubněte zdravě a bez hladu: Jednoduchá krabičková dieta pro ženy
Hubněte zdravě a bez hladu: Jednoduchá krabičková dieta pro ženy
Ne každý má to štěstí, že si může veškerá jídla nachystat v průběhu dne. Pokud máte na oběd jen pár minut, a často jej tak řešíte někde v rychlém občerstvení, máme pro vás řešení v podobě krabiček. Pomocí krabičkování můžete i pohodlně a jednoduše hubnout.
Domácí krabičková dieta pro muže i ženy: Týdenní inspirace na dokonalý meal prep
Domácí krabičková dieta pro muže i ženy: Týdenní inspirace na dokonalý meal prep
Do krabiček si snadno připravíte jídlo, které máte rádi a zároveň máte pod kontrolou jeho kvalitu, množství a složení, což pomáhá snadněji a efektivněji hubnout. Vzorový jídelníček na celý týden najdete uvnitř článku.
Snadnější hubnutí a ušetřené peníze. Co dalšího získáme krabičkováním?
Snadnější hubnutí a ušetřené peníze. Co dalšího získáme krabičkováním?
Krabičkování určitě znáte. Víte ale, jaké výhody vám může přinést? Napadlo vás někdy, že kromě kontroly nad stravováním třeba ušetříte? Více se dočtete v uvnitř článku.
8 cviků pro posílení a uvolnění bederní páteře
8 cviků pro posílení a uvolnění bederní páteře
Bolesti zad dokážou poměrně snadno narušovat každodenní aktivity běžného života. Pokud trápí i vás, konkrétně ty v bederní části, je tento článek přesně pro vás. Zabývá se technikami protahování i posilování, které pomohou s bolestí, ztuhlostí a zároveň fungují jako prevence proti budoucím potížím.
Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Snad každý muž by chtěl mít velká a široká záda, která dokážou divy nejen v posilovně, ale také přitáhnout pozornost řady opačného pohlaví. Podívejme se na několik základních cviků pro perfektní záda!
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit je základem úspěšného hubnutí – co si ale pod tímto pojmem představit, a jak vědomosti poté uvést do praxe?
8 cviků na uvolnění i posílení krční páteře
8 cviků na uvolnění i posílení krční páteře
Bolest krční páteře patří mezi nepříjemný stav ovlivňující fyzickou a psychickou pohodu. Podle studií se navíc předpovídá, že až 7 z 10 lidí tuto bolest zažije. Jak se proti tomu bránit? Dnešní článek prozradí 8 cviků nejen na uvolnění, ale také posilnění krční páteře, které pravidelným cvičením omezí nebo úplně eliminuje bolest.
Klidová tepová frekvence: co vypovídá o našem těle?
Klidová tepová frekvence: co vypovídá o našem těle?
Klidová tepová frekvence je jednoduchý ukazatel, který mnoho vypovídá o našem organismu. Jaké hodnoty jsou normální a co tepová frekvence prozradí sportovcům?
8 věcí, které se stanou po vysazení hormonální antikoncepce
8 věcí, které se stanou po vysazení hormonální antikoncepce
Hormonální antikoncepce je jednou z metod zabraňujících nechtěnému početí. Do jaké míry ale mění přirozené pochody v ženském cyklu, a co můžete očekávat po jejím vysazení?
Bílé skvrny na nehtech: co je způsobuje?
Bílé skvrny na nehtech: co je způsobuje?
Bílé tečky na nehtech jsou pro mnohé z nás synonymem pro nedostatek vápníku. Je to ale vždy ta správná příčina?
Nejlepší cviky na biceps! TOP 6 cviků na mohutné ruce
Nejlepší cviky na biceps! TOP 6 cviků na mohutné ruce
Mohutné paže chce mít asi každý návštěvník posilovny. Jak se k nim efektivně dopracovat? Náš přehled cviků vám s tím pomůže!
Nafouklé břicho? Toto je 7 nejčastějších příčin
Nafouklé břicho? Toto je 7 nejčastějších příčin
S nafouknutým břichem se setkal téměř každý a všichni se shodnou, že dokáže pořádně znepříjemnit den. Pokud se ovšem obtíže s trávením opakují nebo vás dokonce trápí trvale, je potřeba zakročit. V dnešním článku vám představíme 7 možných příčin nafouklého břicha společně s jejich řešeními!