Psychická pohoda
Téma
- Psychická pohoda (102) Reset Psychická pohoda
- Běhání (31)
- Diety (71)
- Domácí cvičení (28)
- Doplňky stravy (81)
- Láska a sex (13)
- Mýty ve stravování (17)
- Posilování (31)
- Psychická pohoda (102) Reset Psychická pohoda
- Běhání (31)
- Diety (71)
- Domácí cvičení (28)
- Doplňky stravy (81)
- Láska a sex (13)
- Mýty ve stravování (17)
- Posilování (31)
- Příprava jídla (29)
- Regenerace (36)
- Spánek (44)
- Volnočasový pohyb (33)
- Zdravé stravování (113)
- Zdraví a krása (51)
- Zdravý životní styl (160)
- Žena (43)
Láska: jakými jazyky v ní lze hovořit?
“Kdy jsi mi naposledy přinesl kytku?” “Ty mi nikdy neřekneš, že mě máš rád!” “Proč už zase musíme jít na procházku?!” A teď si každý z vás upřímně odpovězte, zda jste některou z těchto vět slyšeli a nebo i sami řekli svému partnerovi? Mají i nějaký hlubší význam, o kterém zatím nevíte? Pokud by vás náhodou zajímal, přečtěte si tento článek!
Survival brain: když mozek nezvládá přijímat a zpracovávat nové informace
Máte za sebou náročné období a připadá vám, že váš mozek nefunguje stejně jako dříve? Dost možná to tak skuečně je – jaké změny může vyvolat setrvání v tzv. módu přežití, a jak se z něj dostat?
Generační traumata: jak vás mohou ovlivnit události, které jste nezažili?
Je všeobecně známo, že prožití traumatické události může daného člověka poznamenat po psychické i fyzické stránce. Věděli jste ale, že tyto události nemusíte vždy zažít pouze na vlastní kůži? Do jisté míry vás totiž mohou ovlivnit i prožitky předchozích generací...
Horko a úzkost: jak mohou vysoké teploty negativně ovlivnit vaši psychickou pohodu, a co s tím?
Letošní léto není o tropické dny nouze – věděli jste ale, že horké prostředí může mimo jiné zhoršovat i vaši úzkost? Čím je tento fenomén dán, a jak se mu efektivně bránit, se dozvíte v novém článku.
Jak na opěvovaný work-life balance?
V ideálním světě je pracovní i osobní život rozdělen spravedlivě. A přesně o tom je work‑life balance, trend, který se snaží efektivně vyvážit život zaměstnanců – jak přesně to ale funguje a můžete jej zakomponovat sami bez pomoci HR odborníků? Na to i další otázky odpovídá tento článek!
Prázdninové FOMO: 9 tipů, jak si s ním poradit
Denodenně můžete na sociálních sítích sledovat, jaké dobrodružství zrovna prožívají vaši známí – a vy máte najednou dojem, že si léta dostatečně neužíváte. Proč tyto pocity vznikají, jak mohou být nebezpečné, a co proti nim můžete dělat?
Vynořující se dospělost: fenomén mladých lidí
V dnešní době jste každý z vás už s jistotou narazili na studenta, který se záměrně rozhodl své studium prodloužit. Ať už se jednalo o jakýkoliv osobní důvod, závěr byl pokaždé stejný - dotyčný zůstane po delší dobu ve škole. Proč se tomu tak opakovaně děje? A stávalo se to i dříve? Čtěte dále a dále!
Senzorické přetížení: jak se projevuje a kdo je jeho rozvojem nejvíce ohrožen?
Slyšeli jste už někdy o senzorickém přetížení? Nebo jste jej dokonce zažili? Co je přičinou rozvoje tohoto stavu, a jak si rychle ulevit od nepříjemných projevů?
Acroyoga: ve dvou se to lépe táhne!
Už se Vám někdy stalo, že jste při procházce parkem zahlédli dvojici či rovnou celou skupinu praktikující podivuhodné cvičení? A co víc, na závěr lekce se navíc začali masírovat?! Pokud Vás zvědavost neopustila, čtěte dále!
9 strategií, jak na jaře podpořit svou energii a vitalitu
Konečně je tady jaro – slunce svítí, stromy obrůstají listy, ale vy máte pocit, že byste tyto krásné dny strávili nejraději v posteli? V dnešním článku najdete možné příčiny vaší jarní únavy a také tipy, jak svoji vitalitu efektivně podpořit.
Canisterapie aneb štěstí se prý “nedá” koupit
Když jsme byli malí, většina z nás toužila mít domácího mazlíčka. Přítele, díky kterému se nebudeme cítit tak sami a vždy nás už jen jeho přítomnost potěší. Věděli jste ale, že prostřednictvím zvířat se skutečně léčí duševní zdraví člověka? Ať už je vaše odpověď jakákoliv, čtěte dále!
ASMR: nová forma prokrastinace, nebo fenomén s pozitivními účinky na tělo i mysl?
Slyšeli jste už o fenoménu ASMR? S rozmachem sociálních sítí je tento trend více a více rozšířený – může ale skutečně ovlivňovat fyziologické procesy v těle a mozku? Dozvíte se v novém článku.
Chronický únavový syndrom (CFS): z únavy až do “nemoci”
CFS se v dnešní době začíná objevovat stále častěji. Jedná se o syndrom charakteristický tíživou únavou daného jedince. Jaké jsou jeho další nejobvyklejší projevy a jak ho léčit? To vše se dočtete dále!
Koučování: cesta ze hřiště až do běžného života
Koučování vnesl do světa tenisový učitel Timothy Gallwey, který jako první přišel s myšlenkou, že stav naší mysli je mnohem silnější než soupeř na druhé straně. S postupem času se zjistilo, že se toto tvrzení netýká pouze sportu, ale je pravdivé i na poli běžného života. Čtěte dále, až nakonec!
Podporuje fyzická aktivita funkce mozku?
Pohyb a paměť. Dvě věci, které na první pohled spojuje málo. Anebo ne? Tento článek se zabývá právě otázkou vlivu sportu na učení. Zkoumá fyziologický vliv pohybu na centrální nervovou soustavu, jeho vztah k upevňování paměti a mnoho dalšího!
Sociální úzkost: jak se projevuje a existuje opravdu účinná forma terapie?
Slyšeli jste už o sociální úzkosti, nebo máte dojem, že by se vás tento stav mohl dokonce i týkat? Čím tedy může být sociální úzkost nebezpečná a jak ji efektivně řešit? Dozvíte se v novém článku.
Co je toxická pozitivita a proč byste se jí měli bránit?
Nucení se do pouze šťastných pocitů a myšlenek neboli toxická pozitivita. Tento trend se s nástupem sociálních médií stále umocňuje a je tak na místě brát jej v potaz a vytvořit si vůči němu potřebnou prevenci. To i další zajímavosti nabízí tento článek!
Vděčnost: v čem vám může prospět a jak ji “natrénovat”?
Vzpomenete si, kdy jste byli naposled za něco vděčni? Jistě si vybavíte i příjemný pocit, který vás v té chvíli zaplavil – věděli jste ale, že při pravideném tréninku vám může vděčnost přinést do života spoustu pozitiv?
Neuroplasticita: co to je a jak ovlivňuje naše chování?
“Změnil jsem se”. Když tuto větu pronese blízký v našem okolí, co všechno si pod slovem “změna” můžeme představit? Myslí tím přeměnu chování či myšlení a nebo i opravdu nějaký hmatatelnější důkaz? Čtěte dále a dozvíte se více!
Kožní vyrážka ze stresu
Chcete se dozvědět, jak dlouhodobá psychická zátěž může ovlivnit nejen váš duševní stav, ale i fyzické zdraví vaší kůže? Pokud ano, je tento článek právě pro vás! Nabízíme zde podrobný vhled do problematiky stresu a kožních onemocnění.
7 faktorů, které jsou podle výzkumu zásadní pro zdravé a dlouhotrvající vztahy
Každý člověk v životě naváže nějaké vztahy – ať už partnerské, rodinné nebo pracovní. Jaké jsou tedy základní, vědou podložené, předpoklady pro to, aby byly tyto vztahy zdravé a dlouhotrvající?
Endorfiny: klíč k radosti a štěstí
Život by měl být hezký. Neznamená to, že jen a pouze šťastný, ale při posledním poohlédnutím se za ním doopravdy upřímně hezký. Existuje nějaká rada či doporučení, jak tomu jít naproti? Přečtěte si tento článek dále a možná vám dokáže zhezčit den!
Jak zvládat vztek? 4 tipy, které vám pomohou získat odstup
Na začátku 90. let minulého století sestavil americký psycholog Paul Ekman seznam základních neboli primárních emocí - štěstí, smutek, strach, odpor a hněv. Právě na vztek se zaměří tento článek. Co to vlastně je? Existuje nějaké oficiální rozdělení? Proč jsou někteří lidé výbušnější? A především, lze se ho naučit regulovat?